SME
Streda, 20. január, 2021 | Meniny má DaliborKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Schválili zmeny pri trinástom dôchodku, bude maximálne 300 eur (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

13. dochodok

Je nesmierna blbost a ponizenie senirov poberajucich dochodok... peniaze, ktore si zasluzi ten, ktoo cely rok dozil a poctivo vyzbieral 12 dochodkov... ale ten co rok nedotiahne, si tie peniaze nezasluzi... vam podnikova kultura mozgy obzrala! Toz v ramci korupcnej kultury je to dobry nastroj ako nakupit hlasy... ludska hlupost je ako vesmir - je nekonecna a neustale sa rozpina
 

 

Jasne že je to tuposť hodná tzv. Sociálnej vlády. Vždy som tvrdil, že ak dôchodcom niečo chcú dať, nech navýšia alikvotne dôchodky mesačne, teda ekonomicky je aj to blbosť, ale rozumnejšie.
 
Hodnoť

Namiesto 13. dôchodku

sociálna dávka. Pokračovanie v idiotstve predtým zvanom vianočný príspevok.
 
Hodnoť

 

"Legislatívny návrh, ktorým sa stane úrazový príplatok zo Sociálnej poisťovne prístupnejší pre zdravotníckych pracovníkov a zamestnancov zariadení sociálnych služieb chorých na COVID-19, parlament v stredu posunul do druhého čítania. Ak zamestnávateľ potvrdí zamestnancovi, že jeho choroba vznikla v práci, Sociálna poisťovňa bude považovať podmienku choroby z povolania za splnenú."

Ja s tým súhlasím, ale prečo sa spomínajú len zdravotnícki pracovníci? Ak sa nakazí predavačka, či kuriér, či niekto iný, kto dnes vo svojom zamestnaní riskuje svoje zdravie, svoj život, tak na toho sa nebude vzťahovať tá možnosť uznania choroby z povolania, ak ochorie na COVID? Aj tí si predsa platia odvody do SP.
 

 

Ale to je v podstate každý, kto prichádza pri výkone práce do styku s inými osobami /teda všetci okrem pracovníkov pracujúcich na telefóne alebo počítači z domu).
Asi ide o to, nejako vykompenzovať zdravotníkov, ktorých náplňou je práca priamo a len s chorými osobami a teda riziko ochorenia je vyššie.
 
Hodnoť

Vláda pod vedením pána Matoviča,

je jedna katastrofa za druhou. Dôchodcovia majú nízke dôchodky, bolo by vhodnejšie zvyšovať dôchodky postupne, aby nežili na hranici chudoby. Ja mojej mamine prispievam, inak by po zaplatení všetkych poplatkov pomaly nemala na živobytie a to pracovala celý život. 13. dôchodok nazvala žobračenka a žiaľ má pravdu. Mladé rodiny na tom nie sú o nič lepšie, nie všetci majú platy vo výške cca 1000., Eur, mnohé si nemôžu zabezpečiť ani slušné bývanie, žiaľ krutá realita dnešných dní.
 
Hodnoť

 

Tých 216 tisíc živoriacich dôchodcov na Slovensku s minimálnymi dôchodkami v pásme chudoby ( teda na hranici 214 € a žiaľ aj pod ňou), je vizitkou štátu, ktorý zlyhal!
Ako sa zasadzujú naši poslaní a zákonodarcovia, ktorých si tak štedro platíme ( aj v čase krízy) za napĺňanie sľubov, ktoré skladali na Ústavu a prečo svojim občanom ich základné ľudské práva na dôstojný život v starobe upierajú?
A nie je barbarstvom zastaviť zvyšovanie týchto minimálnych dôchodkov (žobračeniek), tých najohrozenejsich skupín spomedzi našich občanov?
A mimochodom, v podmienkach trhovej ekonomiky a v krízových časoch argumentovať tzv zásluhovosťou a kvalifikovaným obdobím je scestné.
Nie a nie si vziať príklady z Nemecka, Rakúska a pod.
(aj keď je vinou politikov špajza prázdna, je ich povinnosťou dbať na dodržiavanie Ústavy)
 


Najčítanejšie na SME Ekonomika