SME
Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Odborári nesúhlasia s výškou trinástych dôchodkov, ktorú presadzuje Krajniak (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

stari dobri odborari

vsetko alebo nic, ziaden kompromis, darmozraci, nevytvaraci a len prerozdelovaci
Tak potom NIČ
 

 

Súhlas. Ešte dačo ma napadlo. Rok má 12 mesiacov, či?
 

Niekde má aj 14

Ja som pracoval vo fabrike kde už roky vyplácajú 13 a nielen ten ale aj 14 plat a podotýkam ,že je to zahraničná firma. Okrem toho na tom západe kde majú oveľa vyššie platy ,ako my sa k nim dostali vďaka odborom ,takže hovoriť o nenažraných odborároch môže len ten čo buď nevie o čo ide ,alebo patrí medzi tých čo by svojich zamestnancov pripravil aj o posledné gate.
 

nemecka alebo grecka cesta ?

su 2 sposoby ako sa dopracovat k prosperite
z odporarov viacej citim to Grecko
chceme prosperitu aj podiel na zisku ale trvaloudrzatelny bez bankrotu
 
Hodnoť

hm

A ako si to prestavujú súdruhovia výpalníci z KOZ SR?
 
Hodnoť

 

nazývať 50 eur trinástym dôchodkom je komické. radšej to celé zrušiť.
 

 

Toto je skôr o tom ,že súčasná garnitúra preberá to za čo Fica a spol kritizovala a to za potieranie zásluhovosti.Dnes tí čo mali vyššie platy za to že tvrdo makali a odvádzali tak aj vyššie odvody opäť na to doplatia v smiešnej výške vianočného príspevku. Fico to mal jednoduchšie v tom že nám nedal nič ,aspoň nás nenaštval.
 

 

Aké vyššie zásluhy má VČUĽ dôchodca, ktorý je 10-15 rokov v dôchodku ako druhý, ktorý je tiež 10-15 rokov v dôchodku, len má nižší dôchodok!? Len mal slabšie platenú prácu. Aj ten s nižším dôchodkom makal tvrdo,nemysli si-aj keď nie každý, ale nie každý s vyšším dôchodkom makal tvrdo!
Taktiež ma "dojíma" hyenizmus dôchodcovského spolku/Jednota dôchodcov alebo tak nejako?/ keď sa dohadovala valorizácia dôchodkov. Podľa mňa treba valorizovať
dôchodky každému o PEVNÚ SUMU - percento dôchodcovskej inflácie alebo iné percento Z NAJNIŽŠIEHO DôCHODKU! To je racionálne pre dôchodkový systém.
Zopakujem - nikto z dôchodcov nemá vyššie alebo nižšie zásluhy, keď sú v dôchodku!
 

re:ktorí

Rovnostárske socialistické hlavy, niet Vám pomoci.
 

 

človek, čo tu drístaš o rovnostárstve! Veď výška dôchodku je zásluhová, rozdielna.
Ale predsa každý musí uznať, že U DôCHODCOV UŽ NIE JE ŽIADNA ZÁSLUHOVOSŤ! Či tam vidíš nejakú? Vysvetli!
 

re:ktori

Rovnostárstvo je v tvojej hlave, lebo navrhuješ každému rovnako pevnú sumu valirizácie. Ak budeme chápať sociálnu prerozdeľovňu, vynútených príspevkov od pracujúcich, ako poistnú štátnu spoločnost, potom výška plnenia je závislá na výške zaplateného poistného. Ak niektomu zobrali z platov počas prac aktivity 500 000€ a niekomu 100 000€ pri rovnakej dobe platenia povedzme 45 rokov, potom aj zvyšovanie plnenia valorizácia je viazaná na rôzne poistné sumy. To že obaja dôchdkári majú ten istý právny status t.j. sú poberatelia dôchodku niako nesúvisí so zaplatený poistným, preto sa valorizácia nevzťahuje na právny stav, ale zaplatené poistné. Takže nie každému rovnako, ako navrhuješ , ale každému podľa výšky zaplatených odvodov.
 

re:939308

Plat ľudí 85+ počas ich präcovnej aktivity bol váčinou 1200 - 1800 Kčs v čistom 50€ je cca 1500 Sk. Uvedomujem si infláciu, ale osobne by som bývalým členom KSS/KSČ dôchdky zdanil 40% daňou a bývalým ŠTB, VB, LM daňou 80% alebo na minimum 66€. Ak je pre Vás 50€ nič a trpíte povýšenectvom a pýchou niet Vám pomoci.
 
Hodnoť

To predsa nie sú 13.dôchodky!

Návrh zákona na “13.dôchodky” je výsmech, odborári majú pravdu. 13.dôchodok ak by mal byť ozaj dôchodkom by mal byť vo výške vyplácaného dôchodku, ani návrh predchádzajúcej vlády nebol v poriadku nakoľko absolútne neguje podstatný dôchodkový princíp-zásluhovosť. Ak niekto v produktívnom veku zarábal viac má logicky vyšší dôchodok ako ten čo zarábal menej,viac sa mu totižto z príjmu zrážalo na budúci dôchodok. Ak to vláda nemieni rešpektovať, nech radšej nič nevypláca, nech to celé zruší.
 

re:Mezanin

Čo ste robili, celé obdobie pracovnej aktivity? Budovali docialistickú vlast? Ekonomicky skrachovala. Ako ste platili vašich "kapitelistických" dôchodcov? Tým že ich vaša generácia okradla o majetok a spoločenskú vážnosť a úctu? Môjmu starému otcovi vyplácali 80 Kčs dôchodku po mene peňazí v pomere 50:1. Keď ste boli v mladý vy tak ste s vašimi dôchdcami stvárali najodpornejšie podlosti a to boli väčinovo pracovití ľudia, na rozdiel od socialistickej akože pracujúcej generácie.Vaše dôchodky treba zdaniť, nie vyplácať čokoľvek naviac.
 

re:Mezanin

1. Prečo by mal vôbec existovať 13. dôchodok?!?
2. Týmto návrhom sa vôbec neneguje princíp zásluhovosti! V čom vidíš väčšiu zásluhovosť dôchodcu,ktorý je 10-15 rokov v dôchodku oproti tomu, ktorý má nižší dôchodok? Potreboval by som to vysvetliť. Lebo tým, že pred 30 rokmi odvádzal vyššiu sumu, sa to nedá vysvetliť. Tie peniaze sa rozdelili medzi vtedajších dôchodcov.
Teraz už nemá žiadne vyššie zásluhy!
 
Hodnoť

Súhlas ....

Čakám, keby príde nejaký angažovaný odborár s jasným cieľom - minimálna mzda aspoň vo výške priemernej. Potom tu bude odborársky raj.
 
Hodnoť

 

A co maju nieco spolocneho odborari s dochodkami ?
 

re:taibi

Že sami sú dôchdkari, ťažko a nevyliečiteľne závislí na sociálnom heroíne. Vybavujú to hlavne pre seba.
 
Hodnoť

 

Kedy budú zrušené odborárske združenia zo zákona za porušenie klauzuly apolitickosti??? Prečo sa toleruje ich zmluvné spoluposobenie so stranou SMRAD SD???
 
Hodnoť

 

A kedy zacne Krajniak riesit podmienky pre minimalny dochodok, ktore nastavila nespravodlivo este predchadzajuca vlada s cielom vyhrat volby, nepodarilo sa a teraz je okolo toho absolutne ticho. Preco asi ?
 

1 2 >

Najčítanejšie na SME Ekonomika