SME
Pondelok, 18. január, 2021 | Meniny má BohdanaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Pozemkový fond chce zvýšiť nájom za pôdu, Mičovský ho obhajuje (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

Aký úžasný pocit istoty pracovať pod šéfom, ktorý Vás je ochotný zavrieť do basy. Blahoželám všetkým pracovníkom SPF.
 

nuz

Nuz na to mal clovek mysliet ked zanedbal povinnosti riadnej správy pôdy. A rozdavali sa najmy za zlomky trhovych cien. Dufam, ze zopar uradnikom (byvalym i sucastnym) bude este horuco.
 

To som nepochopil?

Predpokladam ze si uradnik, co doteraz robil co sa mu zachcelo. Bodaj by ste uz vsetci tahali do p...e. Ha..i smeracky.

Minule som si nechtiac pri obede vypocul rozhovor uradnika s nejakym predstavitelom polovnickeho zdruzenia. Este teraz je mi zle. Tiez neznasali Matovica a celu tuto vladu, lebo zevraj uz sa asi nebude dat zasa priklepnut po "dohode" polovnicky revír tomu ich zdruzeniu. Nepojde to uz tak lahko lebo Matovic je ***** aj cela tato svinska vlada. Tak im to 20 rokov pekne vsetko slapalo. Tiez som sa v dusi tesil ako sa tesim, ze aj Teba zavru do basy ty zlodej. Coho sa bojis???? Nekradni a si v pohode.
 

 

Nie som úradník, ale vadí mi, že to slovo používajú ľudia typu Nicholsonová alebo Budaj ako nadávku. Asi aj Ty patríš ku tým, ktorí si myslia, že úradníci pri výkone svojej činnosti - t.j. pri napĺňaní zákona, v podstate iba buzerujú s radosťou dobrých ľudí. Ak pracuješ niekde, kde to len trochu ide okolo verejnej resp. štátnej správy, tak (ak hľadíš s otvorenými očami) vieš, že práve úradníci sú tí, ktorí v tomto štáte bránia zákonnosť - často na hrane občianskej statočnosti, pred svojvôľou politických dosadencov, pred zbohatlíkmi, mafiánmi a hulvátmi. Či Ty vidíš ešte inú ruku poriadku v tomto štáte (okrem samozvaných domobrán a neznalých novinárov)? Či si natoľko naivný, že si naozaj myslíš, že radový referent/radca na úrade(alebo v SPF) ktorý fyzicky vypracuje nejaký dokument je ten skutočný zločinec? Neviem, prečo sem pletieš poľovnícku zberbu - tá má svoje chápadlá naprieč politickým spektrom.
 
Hodnoť

Ako to vlastne funguje?

Za našu pôdu, ktorú majú v prenájme Agronemce a.s. nám neplatia žiadny prenájom a štátu sa musí? Prečo zákony platia len pre niekoho.?
 

Akú si s nimi podpisal zmluvu koľko eur

za ha?
Ak nemajú zmluvu konajú bez zmluvného nároku a nemali by dostať na tvoje pozemky dotácie z EÚ a môže s ich ohlásiť MP. ministerke Matecnej na linku z webu a tá určite s PPA Kozuchom určite urobi s nimi poriadky a možno precedu čas konateľa družstva posadí do Leopoldova.

Pretože súkromné vlastníctvo je u nás sväté nedotknuteľné a podnikať na cudzej pôde bez právneho základu je ZLOCIN.

Keby v USA na tvoju pôdu vyšiel Kožuchov traktory alebo Matecnej vlečka môže ich zastreliť a už to nikdy nikomu neurobia a teba za ochranu svojho majetku nikto nepotresta.


To komunisti zaviedli u nás že na cudzom a bez náhrady je to čo tým burzujom ukážu tí partizáni.
 

treba sa ozvať - vlastníctvo sú aj povin

Vlastník má byť v tomto smere aktívny - vlastníctvo zaväzuje :)
Ono títo nájomcovia sa správajú ako hluchý a mŕtvy chrobák len aby nemuseli platiť.
Musíte ich vyzvať a preukázať sa vzťahom k pôde. Potom sú povinný pripraviť a uzatvoriť s vami zmluvu. Samozrejme treba si vymáhať 3 roky spätne. Zmluvu si treba riadne prečítať (môže byť uzatvorená aj na 10 rokov) ALE hlavne tam mať klauzulu o jednostrannej výpovedi z VAŠEJ strany napríklad s 1 ročnou výpovednou lehotou. Akonáhle to tam nebude, Vaša pôda je viazaná a počas doby nájmu nepredajná, skoro.
 
Hodnoť

 

Je m jasné že aj ty by si mal rád šéfa čo ťa nechá kradnúť.
 

 

Pravidelne po voľbách zažívam zmenu vedenia a pravidelne počúvam akí sme všetci ***** a že s nami narobia poriadok. A pravidelne počas ďalších rokov sledujeme ako sa tie nemehlá pomaly dostávajú do odbornej problematiky a robia tie isté chyby ako ich predchodcovia. A keď už konečne pochopia, že nám majú byť vďační za to že sme držali chod vecí, tak tu máme ďalšie voľby. A ďalší nažhavení hlupáci chcú s nami robiť poriadky.
 


Najčítanejšie na SME Ekonomika