SME
Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Pellegrini: Ani osem kilečiek nezachráni Slovensko pred ekonomickou krízou (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Divadlo pre debilnych volicov

Smeru a Hlasu podobnemu Ficovi.

Treba do zlych bohatych kapitalistickych bank busit, kym z nich nevypadne daka ta korunka pre slovensku chudobu.

Po tom co pani Sakova svojho casu vedla vas vypustila pamatnu vetu "No a co, ved oni na to budu hladat peniaze" by som byt vami zaliezol do nejakeho utulneho otvoru a dlho odtial nevychadzal..
 

 

Pravda,,postupne odbúranie zbytočných nariadení podnikanie uľahčí,. Je pravda že pri našej exportne orientovanej ekonomike krízu neodvráti.. Ale to by ani neodvrátilo zníženie poplatkov bankami ako navrhoval alergini.. nuž, ale prečo je základom našej ekonomiky export a nie domáca spotreba? Nie je to dôsledok 'sociálnej' ekonomiky zderu vyžmýkať všetko na daniach a potom očistené o provízie pre našich ľudí vracať svojim voličom cez 'sociálne' balíčky?
 
Hodnoť

Kladiem si otázku, čo

ste Vy ako predstaviteľ Smeru za svojho predsedovania vlády spravil pre ekonomiku? Veľa, ale len pre svojich oligarchov, ktorých ste za celé tie roky vládnutia ako politická strana Smer vytvorili. Či ste Smer alebo po novom Hlas, vytvorili ste korupciu, rozkrádanie, klientelizmus, ale žiaľ nič dobrého. Vy ste sa vysmievali ľuďom do očí celé roky a kde zostal sociálny štát, ktorý ste budovali, ten ste budovali len pre seba a Vám podobným. Nie som zástanca “kilečka”, zatiaľ nič lepšieho táto vláda nevymyslela, ale vždy lepšie ako nič, lenže Vy ste neurobili ani len to “kilečko”. Kríza je tu a musíme veriť, že ju s odretými ušami, možná v rade na Úrade práce zvládneme, ale verte, že bez Vás ju zvládneme určite.
 

Správne píšeš!

Nimi ukradnuté miliardy by slovenskej ekonomike pomohli viac, ako tie kilečka. Takže bude lepšie Pellevriti, ak zalezieš pod posteľ a budeš čušať aj so svojím ansábl par excellence.
 
Hodnoť

 

Obidvom prispevkom davam palec hore.
 
Hodnoť

 

Pelle by sa mal radsej venovat priatelovi ...
 
Hodnoť

Pán Pellegrini

... kedy bude hotová súvislá diaľnica D1 z BA do Košíc? Nemyslíte, že za dva roky Vášho pôsobenia vo funkcii premiéra ste sa zaoberali taľafatkami a rozhodujúce veci Vám unikli! Napriklad urýchlenie riešenia spomenutej úlohy, ktorú ste boli povinný riešiť ako premiér. Mali ste vytýčený cieľ, rok 2010, a ten nebol splnený, Vašou povinnosťou bolo meškanie minimalizovať. Alebo chcete spochybňovať kompetentnosť rozhodnutí predsedu strany alebo rezortných úradníkov Vašej vlády v tejto oblasti? Za Vášho pôsobenia? Akákoľvek komunikácia ma inú tému je preto len odpútavaním pozornosti od neschopnosti čoby výsledku Vášho pôsobenia vo funkcii/funkciách. Vaše vyjadrenia k čomukoľvek inému sú preto zbytočné, zvládnite raz, aspoň raz, aspoň jednu úlohu, ktorú Vám niekto uloží! Pozdravuje Vás permoník z tunela pod Dubnou skalou.
 
Hodnoť

Prezident Klaus sa vyjadri,

ako obmedziť ekonomickú stagnáciu!
Stanovení cíle
-Nelze dovolit, aby se opakovala stejně dlouhá stagnace, jakou jsme měli po krizi let 2008-2009, má být neodkladně zahájena příprava institucionálních a rozpočtových opatření.

-„Zavedením závazných pravidel a limitů je nutné bránit rozvratu veřejných financí. Současně musí být zahájena příprava liberalizačních opatření, která by pomohla nastartovat ekonomické oživení,“ napsal Klaus s tím, že je třeba radikálně snížit roli státu ve prospěch trhu a usnadnit tak podnikatelské aktivity.

-opustit představu o tom, že státní dluh nevadí. Samotná ekonomická deregulace nemá být přitom podle Klause nahrazena pouhým škrtáním státních výdajů nebo počtu státních institucí. Chce totiž, aby znovu došlo k desubsidizaci, respektive k odstraňování státních dotací všeho druhu.
-neboť dotace v tomto již ,svobodném’ období, zejména v jeho druhé polovině, bez velkých protestů ekonomů nebezpečně narostly,“ všímá si Klaus.

-soustředění pozornosti na rozpočet a rozpočty v příštích letech. „Je nutné uskutečnit zpřehlednění celého rozpočtového systému a návrat výdajů státu z nejrůznějších fondů, žijících svým vlastním životem, do státního rozpočtu,“

- má nastat výrazné omezení počtu i rozsahu financování neziskových organizací, které nejsou vystavené podobné veřejné kontrole.

-Nová omezení se mají podle něj dotknout také daňového systému, který je podle něj třeba „vyčistit od obrovského množství nesystémových úlev a zvýhodnění zavedených následkem populistických opatření“.

-zrušení zákona o státní službě, který se podle něj neosvědčil. „Je brzdou ekonomických aktivit a je mechanismem, jak fixovat a zvyšovat počet úředníků a udržovat neefektivitu byrokratického aparátu,“

IGY go, go IGY
 
Hodnoť

To už boli zlaté časy

keď predsedov predseda predsedá ale nevládol. Teraz je osvietený a na všetko má liek. Škoda, že ho neuplatnil vtedy, keď predsedal!
 

 

...Kritizoval, že nepodporili návrh poslancov okolo Pellegriniho, ktorí navrhovali, aby NR SR začala rokovať s bankami o znížení poplatkov...

Peťo, Peťo... Keby vtedy, keď ste bankám zvyšovali odvody, vyrokovala NR SR s bankami, že poplatky nebudú zvyšovať, tak by ste dnes nemuseli žiadať aby NR SR začala rokovať s bankami o znížení poplatkov, či...? Ale to by ste zas dnes nemohli kritizovať, že vám návrh nepodporili...

P.S. Dobre ste vy smeráci vedeli, že tie odvody v konečnom dôsledku nebudú platiť banky, ale ich nepriamo zaplatia klienti bánk z vyšších poplatkov. To ti vtedy nevadilo??? Teraz kritizuješ a hráš sa na chrumkavého??? Fuj, si nechutnejší farizej ako to frustrované bezprizorné Fico...
 
Hodnoť

 

Dobre sa na pelém bavím, ak si on myslí, že zníženie bankových poplatkov môže niečo zachrániť. No nezachráni absolútne nič, u nás je extrémne vysoká cena práce!!!! určite by nám pomohlo pre podnikanie zjednodušenie, čo to kilečko čiastočne ide spraviť. Dúfam, že zrušia čím viac ujovín, debilít, buzerácií a administratívne obťažovanie podnikateľov.
 
Hodnoť

Absolútna nehorázna drzosť,

čo si tento súdruh šéf Klapzubovej jedenástky dovoľuje. Miesto toho, aby čušal, ako voš pod chrastou a čakal so šéfom 1, kedy pre nich príde NAKA, ešte je aj nehorázne drzí. Kto šéfoval vládam za ktorých prebujnela korupcia ako rakovina v mega úplatkarských škandáloch a verejných obstarávaniach? Za Vašich vlád boli len represie, sankcie, pokuty a exekúcie, ktorých vrchol bolo viac ako 3 miliónov exekúcii občanov. Koľko podnikateľov a živnostníkov skončilo na základe zákona, keď pozabudli nahlásiť do 24 hod. nového pracovníka. Až keď to nestíhali "Vaši ľudia v štátnej a verejnej správe", tak ste rýchlo upiekli novelu s povinnosťou nahlásenia do 7 dní. A čo Gorila? A čo kamery v lesoch? Čo mýtny tender? Vážny si s prehľadom šéfuje za exkluzívny plat v Sociálnej poisťovni, ktorému ste nosili taštičku? Nemocnicu na Rázsochách ste búrali po 30 rokoch, aj to bez búracieho povolenia. Koľko strát ste spôsobili nečerpaním eurofondov, čím ste okradli Vy neschopáci všetkých občanov SR? Kde sú tie diaľnice a tunel? Za si polietate vo vrtulníku!!! A čo poľhohospodári, auto dopravcovia, zdravotne telesne postihnutí, z dôchodcov ste urobili žebrákov? Pevne verím, že príde aj na Vás súdruhovia. Takto rozkradnúť republiku a tvrdiť žvásty o sociálnej demokracii je trestu hodné, čo už hraničí s vlasti zradou: " Občan Slovenskej republiky, ktorý v spojení s cudzou mocou alebo s cudzím činiteľom spácha trestný čin úkladov proti Slovenskej republike, teroru, záškodníctva alebo sabotáže, potrestá sa odňatím slobody na pätnásť rokov až dvadsaťpäť rokov alebo trestom odňatia slobody na doživotie - Trestný zákon § 311. Takúto korupčnú stranu, aj keď bude mať 100 tisíc podpisov, nie je možné zaregistovať a tú starú č. 1, treba zrušiť a nakradnutý majetok vrátiť štátu - občanom SR. Asi ste sa poučili od Slotu ako hovoril strapatý a určite ste si kopec chechtákov uliali poza chrbát šéfa. Áno, máte pravdu, tomuto štátu nepomôže ani osem kilečiek, lebo do tohto stavu ste tento štát - SR, po 12 rokoch Vášho vládnutia dostali. Áno, za to si Vaši ľudia ukladali nakradnuté peniašky v zlatých tehličkách a v daňových rajoch. Pre koho ste deň pred volbami podpísali 700 000,0 €? Amorálnosť!!!!!
 
Hodnoť

Ale ved politik

Zderu na nasim malickom zlodejsku bola socialna. Spravodlivo k ludom a zodpovedne k sro. Len na to treba dat pozor aby to nepokracovalo. Lebo uz za Ivana M pri cyklomaratoncovi sa zistilo ze vyber dai je najdolezitejsi. Dokonca dolezitejsi nez podnikanie. Bolo to pohodlne pustit zilou tym buržujom nic to ze este ani zisk nebol.. A to bola akoze pravica. Stat statu zle nespravi. Nesplnena uloha neva. A pokuta sam sebe? To je hlupost. Vsetci chcu byt statni zamestnanci. Stavaju na istotu. Hlavne teraz v krize. Treba byt v strehu. Ozaj kedy zacneme s opätovnym utahovanim opaskov na lepsie casy? A neviete este kto mal dnes na tlacovke najlepsie sako hodinky a make up? PS neviete nahodou aka je na burze sucasna cena a obilia? Ved dopestujeme a za to nakupime ovocie zeleninu a tovar a zostane este aj na podporu tych nezamestnanych co by inak pestovali to ovocie a zeleninu a napolitanky a mali pracu? Bude sa na skolach ucit ako sa vyrabaju napolitanky a chlieb cez mobilny telefon? Ved som len tukol a bolo upecene v tej pocitacovej hre. A hdp islo z minima na maximum. Len keby ma nakoniec neobralo o zisk nadnarodne konzorcium. Ej bisťu dobre robia tie pocitacove hry...
 
Hodnoť

A este

Pozor na neplaticov. To v tej hre nebolo. Mohlivolucii by to tam dorobit to by boli rosady. Ako po revolucii. Normalka vystavite fakturu za tovar a cakate na splatnost. Mozno Vam zaplatia s predlzenou splatnostou. Jeden dva tri a viac mesiacov. A zmluvnu pokutu nedate ste rad ze ste vobec dostali zaplatene. To dobre vztahy medzi dobrymi zakaznikmi je dobre dodrzovat. To by som do tej pc hry isto dal...
 


Najčítanejšie na SME Ekonomika