SME
Nedeľa, 6. december, 2020 | Meniny má MikulášKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Polícia zadržala šéfa spoločnosti, ktorá stavia obchvat Bratislavy (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Správne

A vo väzbe 3 krát denne Full Cavity Search kym si nespomenie ako to s tým materiálom naozaj bolo.
 

No...

Konateľ, ak za to nezobral bakšiš alebo mu nedokážu, že presne vedel o čo ide, tak by mal byť v tomto prípade mimo sféry záujumu OČTK...

Toto je vec stavebného dozoru.
Takže sa spolu s firmou tiež čudujem, čo je to za divadlo a "kto ukazuje svaly" a prečo...

Ale spomenie si niekto ešte na PPP2 a PR1BINU..?
To bol iný podovod a nikto o tom ani nepípne...

A práve pripad D4R7 ešte viac ukazuje, aký veľký podvod (finančný) PPP2 bol...
A možno aj o to ide,ukázať, že "lacnejšie" sa to nedá...

A nech si niekto nemyslí, že materiál násypu dialnice v tomto prípade, urobí cenu dvakrát vyššou resp. nižšou...
 
Hodnoť

 

Najvacsi fail je zial je v tomto pripade zial slovensky stat. Staci si pozriet postup prac na projekte. Obavam sa ze SR prehra vsetky pripadne sudne spory
 
Hodnoť

...

A čítali ste to s tou jankovskou? Divne ze na Nku sa o tom píše a tu ani zmienka. Ze nakoniec z toho vyviazne. Byt za pol mega a nič z toho
 
Hodnoť

Faknovka

Rozhodne azbest do násypu nepatrí. To by bol menší problém, tzv "kozmetický".
Horšie to je s inými "alternatívnymi" zložkami ako napr. kontaminovaná zemina, tam sú iné "fajnovosti"ako napríklad ropné látky, chemikálie pochádzajúce z CHZJD ako nebezpečné vedľajšie produkty a zemina pochádzajúca z tých "fajnových" skládok.
Tam je problém iný a možno tisíckrát nebezpečnejší.
TOTIŽTO OHROZUJE ZDROJ PITNEJ VODY V CELOM OKOLÍ VRÁTANE CELÉHO ŽITNÉHO OSTROVA!!!
Akým amatérsky to robili ani nehovoriac. Keby to boli dali do stredu a do prostriedku, ťažko by sa to hľadalo. Výluhy by boli minimálne, to by sme hľadali aj 30 rokov pravú príčinu.
Debilne to dali na spodok, aby sa to ťažšie hľadalo. Hahahaha. Príroda funguje inak ako ľudské chrapúňstvo! Voda si nájde cestu a merateľné to je už teraz!
O Tom ani nehovorme, že ľudská chamtivosť je neobmedzená, aby si ešte zvýšili profit, dali tam všetko, tzv staré jamy s odpadom, a tam bolo všetko: komunálny odpad, plasty, drevo, zvyšky z kovošrotu, skratka čo sa zohnalo.
Hlavný vinník je zatiaľ mimo medializovaného okruhu, ale nie dlhom
K týmto "manažérom" d4r7: časť peňazí, čo dostali ako všimné museli dať všetkým dotknutým, aby sami boli formálne "slepí".
Je to podvod tisícročia, ale nie ani tak finančný (na mýtny systém to ani z ďaleka nemá), ale hovoríme o zdroji PITNEJ VODY!!!
 

 

Nepredpokladám že stavebná spoločnosť len tak prišla a povedala si: toto pouzijeme do násypu lebo sa nám to páči. Snáď je schválený nejaký projekt, EIA, stavba má stavebný dozor. Spotrebnú dokumentáciu. Mna by zaujiimalo vyjadrenie aj druhej strany. A ci za tým nie je niečo úplne iné. Napríklad či spoločnosť neukázala za akú cenu sa u nás dajú stavať diaľnice bez navyšovania. Bez zdržania.
 

Dobrá inšpirácia

Ukázať ako lacno sa dá stavať z odpadu a ako draho zaplatíme za zničenie zásob pitnej vody. Tá stavba od začiatku pokulháva. Už samotný začiatok bol nešťastný, chýba tam jeden jazdný pruh, teda mala byť dimenzovaná s istou rezervou pre ranné a poobedňajšie špičky.
Ale pointa je niekde inde. Úplne správne píšeš, že by mala byť dodržaná litera zákona a použité iba materiály podľa EIA. K tomu stavebný dozor skutočne nezávislý a platený ministerstvom. Ale skutočne na úrovni. Žiaden ako Deloitte v auditorstve. Je to síce zvučné meno ako Siemens, ale stále iba liahareň pre korupciu a podfuky. Smutné, ale je to tak. Spotrebnú dokumentáciu chápem ako preklep. Viem že si myslel stavebnú. K tomu dodať iba jednu vec. Realizačná dokumentácia mala byť schválená takisto objednávateľom, zjavne sa to nestalo. Schválená bola (ak vôbec bola, ale skôr iba formálne...) Stavebné dokumentácia pre vydanie stavebného povolenia. To je úboho malo. V prípade schválenej realizačnej dokumentácie by sa dalo nalistovať pre každý úsek a technologicky uzol prierez a skladba vrstiev. Ver tomu, už by sa s tým mávalo o 106, teraz sa máva odpadom a predlaktím, totiž to si tak akurát môžeme. Nestačí riešiť najvypuklejšie časti stavby, ale všetky úseky realizované z materiálov pochádzajúcich od menovaného dodávateľa.
Ešte jedno verejné tajomstvo: cca pred tromi rokmi práve Tatrabanka odmietla poskytnúť/obnovit úver danej skupine podnikateľov pre etické dôvody. Pokiaľ si pamätám správne UniCredit ako prvá naskočila a začala úverovať firmu už nachádzajúcu sa v konkurze. Asi nie náhodná udalosť...
 

Slovensko

Je už raz take. Pozri si toho dementa Slávika. Ten z EIA žije a znepríjemňuje život všetkým poctivým investotrom. Takze my aj predpisy mame. Ale sme schopní ich zneužívať z oboch strán.
Čo sa týka tejto stavby tak neviem ako to bolo a čo je za tým.
 

Poznáme dementa

Popritom ani dementom nemusí byť. Našiel si malú bráničku v legislatíve k zárobku.
V tomto prípade sa jedná aj o niečo závažnejšie. Samozrejme to nevylučuje, že sa nepostavil pre nejakú "almužnu". A čo sa týka stavby, otázka skôr znie: Čo je pod ňou prosím? Odpad a nebezpečný odpad, "poctivo schovaný. Už aj laikovi musí byť jasné, že obal od jednorázových plienok, charakteristická žltá či žlto-modrá igelitka z predajne či 30-40 cm dlhé kúsky azbestu nepatria do podsypu.
Nad tým sa treba zamyslieť v patričnom predstihu pred tým ako sa objaví autorizovaná skupina na odber kontaminovanej zeminy od PCB, ropných látok a ťažkých kovov. Sú miesta, kde všetko je spolu akoby "v akcii" v tých (ne)farebných reťazcoch.
 

 

Velmi vela sa tu pise o azbeste pritom ide o zbytky azbestovych rur ktore boli doteraz zakopane ako sutina 500m od stavby na skladke zo starej Petrzalky. Miesto toho aby sa vyuzila situacia a mesto sa zbavilo nechceneho kopca sa tu teraz vyraba kauza. Okrem toho zakopany azbest nieje nebezpecny. Susedne staty nerobia zdaleka take obstrukcie co sa azbestu tyka.
 

Aj tomu rozumiem, ale pýtam sa:

Keď si objednám čerstvý viedenský rezeň a mne naservírujú hovädzie stehno vytiahnuté z mrazničky a tváriť sa že všetko je cool, tak čo povieš?
Minimálne, že za svoje peniaze chceš dojednanú kvalitu za dojednanú cenu. Robiť čokoľvek iné je o zodpovednosti. V tomto prípade aj za peniaze daňových poplatníkov. Aj PPP projekty sú z našich peňazí, akurát trochu to zabalili a súkromný sektor získava širšie pole pôsobnosti za zodpovednosti naviac.
Vráťme sa však k zemi: Nik nedeleguje právomoc sa rozhodnúť o technickej špecifikácii a nechať investora sa tápať v neistote.
Toľko internezza k azbestu. Skús však odôvodniť ako sa majú tváriť tvoje deti s vnúčatá keď nebude pitnej vody na okolí do 40 km?
Na ten výraz som zvedavý už dnes človeče!!!
 

 

objednas si nasypovy material a ten aj dostanes. Bezne sa vyraba aj z recyklovaneho ( drveneho) betonu. K pitnej vode sa vyjadrit neviem - neviem kde tazili resp netazili strk. Viem ale presne kde sa zakopali chemikalie pri likvidacii chzjd a vie to aj vlada , nie iba sucastna, a s tymto sa pokial viem nerobi nic pritom je to ca 1km od zdroja pitnej vody pre bratislavu
 


Najčítanejšie na SME Ekonomika