SME
Utorok, 26. január, 2021 | Meniny má TamaraKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Maloobchodníci navrhujú dobrovoľné zatvorenie obchodov počas nedieľ (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

Pozrieme sa na Maďarsko

Táto informácia má byť „Zanalyzujeme prečo Maďarsko od modelu povinne zatvorených nedieľ po roku ustúpilo “, nie ustupuje, pretože toto u našich susedov trvalo od roku 2015 do roku 2016 kedy to zrušili.
 
Hodnoť

Ano

Nechajme to na dobrovolnosti.
 

 

Ja inak suhlasim, nikdy som nebol za zatvorene predajne v nedelu, aj ked je jasne, ze ta dobrovolnost bude zavisiet od situacie na trhu prace. Lebo ak bude menej pracovnych miest predavacov a vacsi zaujem o tuto pracu, logicky budu uprednostnovani ti, co v nedelu chcu pracovat, pretoze vedenie bude mat vacsi priestor ako rozdelit tie smeny - lebo pochybujem, ze niekto chce pracovat kazdu nedelu. Cize takyto zaujemca ma pre majitela vyssiu hodnotu, takze ta dobrovolnost je trosku taka virtualna.
 

ani sa nedá

ani teraz sa nedá pracovať každú nedeľu
 
Hodnoť

 

vtipná ilustračná fotografia. dúfam, že nechcú naznačiť, že všetci, čo sú proti zatvoreniu obchodov v nedeľu, skončia ako vdova Lautmanová.
 
Hodnoť

 

Nie. Takto skončia všetci, ktorí sú proti tomu, aby zamestnanci museli v nedeľu pracovať. KAŽDÝ zamestnanec má byť v nedeľu v práci.
Zabijeme tri muchy jednou ranou.
Nikto v nedeľu nebude v kostole, lebo bude v práci.
Nikto v nedeľu nebude na schôdzi kryptokomunistov alebo odborárov, lebo bude v práci. Všetci predavači a predavačky budú v obchode, lebo budú v práci.
A bonus? Koho zo zamestnancov (či už štátu alebo súkromnej sféry), samozrejme okrem predavačov, chytia v obchode, dostane mastnú (nech mi pán doktor Bukovský slovo mastný odpustí) dostane PO-KU-TU a ABSENCIU.
A my živnostníci si spokojne urobíme to, čo si uznáme za vhodné.
 

 

Navrhnem Ti riešenie:
1. Všetci kresťania (je ich vraj na Slovensku viac ako 80%) začnú konečne hromadne dodržiavať 3. Božie prikázanie (Spomni, aby si deň sviatočný svätil) a prestanú chodiť v nedeľu do obchodov (mohli by začať dodržiavať aj tie ostatné, ale zas nesmieme byť na nich takí nároční, začať sa musí postupne). Obchodníci následne zatvoria obchody v nedeľu sami, lebo tých 20% inovercov a ateistov ich z biedy nevytrhne a skrachovali by.
2. Komunisti a odborári si založia vlastné živnosti a pôjdu sami všetkým príkladom, ako sa má podnikať bez vykorisťovania zamestnancov a so zavretými obchodmi v nedeľu.
3. Keď sa splnia oba vyššie uvedené body, všetci predavači a predavačky (teda tých 80%+ z nich) bude v nedeľu v kostoloch a Ty budeš mať srdce na mieste a nebudeš musieť vypisovať nezmysly po internetoch.
 

 

Ja mám firmu, ktorá pôsobí v predaji potravín viac ako 20 rokov a nikdy žiadny môj zamestnanec nemusel pracovať v nedeľu. JA keď som nemal deti, tak som v nedeľu bez problémov pracoval. Teraz, keď tie deti mám, tak len vtedy, ak je to bezpodmienečne nevyhnutné. A Ty zmyselník to máš ako? Prídem k Tebe každú nedeľu na nákup? Ak nemáš obchod, tak k Tebe do úradu? Ak si učiteľ, otvoríš mi láskavo školu a moje deti tam budeš učiť? Ako?
 

 

To je super, udrž si to! Ale súčasne láskavo nekecaj do toho iným, ktorí to nechcú robiť ako Ty. Volá sa to sloboda.
Mimochodom, už 25 rokov robím 7 dní v týždni bez pevne stanovených pracovných hodín, častokrát až do noci. Dúfaj, že moje služby nebudeš v nedeľu potrebovať, lebo by to znamenalo, že máš nejaký vážny problém. Ešte nejaké zmysluplné otázky?
 

 

Áno, Kedy budú v sobotu a nedeľu robiť všetci lekári?
 

 

Písal som zmysluplné. Musíš sa naučiť čítať s porozumením.
 

 

Aby nedošlo k omylu. Ak si slobodný človek a si SZČO, tak sa budem za Teba biť, aby si mohol robiť toľko, koľko sám uznáš za vhodné. V pohode aj 365 resp. 366/7/24 a nikto Ti nesmie nič povedať. Ale ak si zamestnanec a niekto Ťa donúti pracovať keď nemusíš, tak to je problém.
 

 

No ved Ta nikto nenutil ani nenuti. Co je na tom zle? Ked sa vsetci rozhodnu, ze zavru tak bude zavrete. Ale vzdy sa najdu ludia, ktori potom najde medzeru na trhu a povie si, ked niekto moze v nedelu zarabat tym, ze ma otvoreny bufet s obcerstvenim, tak ja si o ulicu dalej otvorim obchod s potravinami. Nevidim dovod v tom robit rozdiel.
 

 

Nevidíš, lebo nepracuješ alebo nepodnikáš v obchode. Dôležité je iba to, kto je majiteľ. Ako je možné, že v nemenovanej sieti si sa mohol prehŕňať v handrách, lebo je to vraj predajca potravín a kúsok ďalej musel maličký obchodník zavrieť maličký obchod s tými istými handrami, lebo je pandémia? Elektotovar si si tiež mohol kúpiť u jedného ale u maličkého už nie, lebo je pandémia. Čo to má so slobodou spoločné???
 

 

No ano, pocas pandemie boli obmedzenia a este stale su. A castokrat nelogicke. Ja som mal na mysli obdobie predtym, ako dal Pelegrini zavriet obchody.
 

 

Na zamyslenie. Pred pandémiou počas sviatkov nesmeli byť zamestnanci obchodov v práci. Ale ak by si si ako živnostník svoj obchod otvoril, bola to tvoja slobodná voľba. Nikto ti to nezakazuje. A pozor, v správach deň predtým: Zajtra je štátny sviatok, VŠETKY obchody sú zatvorené.
To je čo? Klamstvo? Demagógia? Zavádzanie?
 
Hodnoť

Som za dobrovolne zvazenie

obchodnikov, ci chcu mat v nedelu otvorene, bez zasahovania a regulativ statu. Ak je tato spolocnost silne krestanska, tak ako sa uvadza po scitani ludu, nech namiesto hlasovania v anketach prestane v nedelu navstevovat obchody, a v tedy to pri takomto znacnom pocte pocitia aj prevadzkovatelia, a sami od seba v nedelu zatvoria. Potom nie je treba nic prikazovat.
 

Len to by sa mohlo poľahky ...

... ukázať, koľko "skutočných" kresťanov tu máme a to by nem bolo dobré.

Aby sme náhodou nenachytali v nedeľu niekde v obchode aj Vašečku so svätým Kuffom alebo Záborskú :))
 

Ďalšie kritérium na počet kresťanov:

Dobrý kresťan nevyužíva antikoncepciu, ani neplodné dni, ani zdržanlivosť. Rodiny ktoré majú menej než 10 detí nespĺňajú kritérium na dobrých skutočných kresťanov. :)
Slovensko je hriešne, vrátane mňa.
 

 

Veľmi dobre si pozri, ako to je dnes so štátnymi sviatkami. Pracovať nesmie IBA ZAMESTNANEC. JA ako SZČO si môžem, ale NEMUSÍM otvoriť svoj obchod.
AKO JA CHCEM.
Zamestnanec pomaže do práce svinským krokom, ak mu to nariadia. A to je sakra rozdiel. Aby to každý pochopil, bolo by mimoriadne vhodné nariadiť na pár mesiacov povinnosť KAŽ-DÉ-MU občanovi tohto štátu pracovať v nedeľu. Dokonca preveriť aj dôchodcov, či majú odpracované nedele! Som presvedčený o tom, že po roku by tá rozprava vyzerala asi inak.
 

1 2 >

Najčítanejšie na SME Ekonomika