SME
Streda, 28. október, 2020 | Meniny má DobromilaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

PS-Spolu podalo trestné oznámenie na niektorých členov vlády (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 > >>

Hodnoť

 

Trestné oznámenie za hlasovanie vo vláde? Som tu sám, komu sa to zdá uletené tak ako celá táto strana?
 

 

Áno...;o)
 

 

V našom trestnom práve platí zásada individuálnej trestnoprávnej zodpovednosti, ktorá vychádza zo „zodpovednosti konkrétnej fyzickej osoby za jej vlastné konanie“ a „nepozná zodpovednosť za cudziu vinu“ alebo vinu „iných subjektov kolektívnej povahy“
 

Presne si to napísal

Hlasovanie v kolektíve možno rozložiť na individuálne konanie jednotlivých osob. Preto by aj hlasovanie nemalo byť tajné, aby volič zavčasu rozpoznal že ním delegovaný zástupca nekoná v súlade s jeho vôľou. Takže obviniť konkrétne osoby, ktoré konali vo svoj osobný prospech.
 

zeby

zneuzitie pravomoci verejneho cinitela? resp urcite by sa nasiel aj nejaky paragrafik na rozvracanie ekonomiky
 

 

čím, že hlasujú za zmenu zákona a predkladajú to do parlamentu? Veď to je to čo majú robiť.
 

 

Mali to urobiť pred 8-9 týždňami pri schvaľovaní štátneho rozpočtu. Teraz vedia, že to neprejde, lebo nie je čas a ani už nemajú väčšinu, je to len čisto špekulatívny/podvodný návrh.
 

takze by bol v poriadku aj zakon

ktorym sa odoberaju ludske prava osobe s nickom 939308?
 

nie

chlapcom z PS už úplne preplo, navyše vysielajú signál , že s novou vládou by ani nebolo na takú banalitu ako zvýšení prídavkov na deti z 24,34 € na 50 a zmenu vianočného príspevku na 13. dôchodok. Pritom vykryť sa to dá viacerými spôsobmi.(lepši výber dani, zvýšenie dane na alkohol a tabak, rast miezd znamená zýšené odvody do SP, prerozdelením výdavkov)
 

 

Pre niektorých bude 13. dôchodok v sume 460 eur najvyšší dôchodok, aký kedy v živote dostali. Ale takí dôchodcovia zo zadĺženého Grécka alebo Talianska keby to videli by sa smiali až by sa za brucho chytali.
 

 

tu ani nejde o "takú banalitu ako zvýšenie prídavkov na deti z 24,34 € na 50", ale o ten spôsob; zrejme by bolo normálne, keby na niečo takéto našli priebežne financie, vykryli to v rozpočte a prišli s tým v normálnom konaní - je to vraj sociálna vláda, tak to za 4 roky mohli pokojne urobiť a teraz sa tým chváliť

lenže rozpočet je hotový, v podstate len pred pár dňami si schválili strop výdavkov, pričom rozpočet je aj tak už rozbitý ako rešeto

vývoj prídavkov na deti:

2017: 23,52 €
2018: 23,68 €
2019: 24,34 €
2021: 50 € ???

1. návrh na zvýšenie: 11.2.2020; schválenie vládou: 12.2.2020, voľby: 29.2.2020

§ 89 rokovacieho poriadku NRSR:

"Za mimoriadnych okolností, keď môže dôjsť k ohrozeniu základných ľudských práv a slobôd alebo bezpečnosti alebo ak hrozia štátu značné hospodárske škody, národná rada sa môže na návrh vlády uzniesť na skrátenom legislatívnom konaní o návrhu zákona."

Aká mimoriadna okolnosť sa udiala tento týždeň? Okrem nových predvolebných prieskumov?

Kde sú tieto nové financie vykryté? Tí, čo držia rozpočet, o ničom netušili, s ničím nerátali. Rozpočet s tým neráta. Len zrazu sa premiér zobudí, spolu s Dankom si za 2 DNI vymyslia ďalších 800 miliónov sekeru v rozpočte.

Tak dokelu mali spraviť prebytkový rozpočet s miliardou eur a mohli potom pred voľbami z toho rozhadzovať.

Vykryté nič nemajú, po nich potopa. Budúca vláda zahučí finančne ako tornádo... a vrátia sa víťazoslávne naspäť SMERáci ako záchrancovia.

Ešte budú mať aj plnú hubu "zodpovednosti", pričom rozhadzujú neexistujúce budúce peniaze nás všetkých - snažia sa zvýšiť prídavky úplne všetkým deťom, aj tým, ktorých rodičia zarábajú 2-3 tis eur. Toto je nejaké sociálne cielené opatrenie, alebo predvolebný guláš?
 

 

"demokratická opozícia " tvrdí, že nebudú kradnúť, znížia korupciu, zdania nelegálne získané majetky, budú efektívne riadiť štát ak je to pravda znamená to zníženie výdavkov a zvýšenie príjmov, či? A teda dosť zdrojov na to aby rodičia dostávali 50€ prídavky.
 

 

A sekera, ktoru zatiname kazdy rok aj bez tychto opatreni Ta netrapi? Vsak je to kazdy rok v rozpati 1-2 mld.€. Ty si fakt myslis, ze prachy rastu na strome a hocikedy si natrhas, ked potrebujes?
 

 

Problém je v tom, že on nemyslí :-[
 

 

ja nie, ale ECB. Mimochodom zavedením 13. dôchodku aj zvýšením prídavkov stimuluješ rast, ale škoda to vysvetľovať tým , kt. adorujú vyrovnaný rozpočet. 13. dôchodok spôsobí nárast plánovaného schodku z 2,7 na 3,0 miliardy, bez prijatia ďalších opatrení
 

 

Ziaden rast nestimulujes, iba zhorsis rating, v dosledku coho si budeme poziciavat za horsich podmienok na veci, ktore by boli ozaj potrebne (infrastruktura a pod.). Prezieranim prachov sa nikto nikdy nepozdvihol, iba priviedol na mizinu. Nemusime chodit daleko do minulosti, grecka cesta bola identicka.
 

mimoriadna

udalosť - zrejme Smer klesol pod 10%....
 

 

Preco sa na tu "banalitu" nenasli financie v statnom rozpocte na rok 2020, ked bol schvaleny pred necelymi dvomi mesiacmi? Pretoze vtedy este nehoreli preferencie? A ked ma zakon nadobudnut ucinnost od 1.1.2021, preco skratene konanie? Zakony predsa nemozu byt trhacim kalendarom.
 

zvysenie pridavku na dieta

tym hlavne pomozu romskym rodinam?
 

1 2 3 > >>

Najčítanejšie na SME Ekonomika