SME
Pondelok, 25. január, 2021 | Meniny má GejzaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Bývalý šéf Boeingu z firmy odchádza so sumou vyše 62 miliónov dolárov (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

Nedostane akcie ktore padaju dolu. Strasny trest.
 
Hodnoť

To je aký Deal!!!

Miesto toho, aby zhnil v base a mal čas do konca života uvažovať, ako mohli pustiť do prevádzky lietadlo s fatálnymi chybami, dostane 60 mega odstupné. Koho má kryť? Federálny úrad pre letectvo? Pre zlyhanie? Fuj!!! Takto okato to hádam nerobili ani komunisti!
 

 

nepodcenuj komunistov
 

Tomu sa hovori...

Kapitalizmus.....
 

 

Pomaly ako na slovensku, cim vacsi ***** tym vyssie odstupne.
 

Odvedie daň..

a je dohodnuté, že budú mať v štáte Ohio deti obedy zadarmo a v rámci akčného plánu budú uvažovať aj rekreačných preukazoch.
 

Ale no

Ja viem, že vás to naštvalo rovnako, ako mna. Ale rovnako, ako ja, si iste uvedomujete, že dosiahnutie zisku ma v trhovej ekonomike prednosť pred ľudskými životmi.
 

 

"dosiahnutie zisku ma v trhovej ekonomike prednosť pred ľudskými životmi..." sorry, ale kde ťa to učili také somariny ohľadom trhovej ekonomiky? kapitalizmus, ani trhová ekonomika iste nemajú zanevrieť na morálku, čestnosť, férovú hru. ak to tak nie je, neznamená, že na vine je kapitalizmus. na vine je totiž ľudská zloba, egoizmus, nečestnosť a chamtivosť. to nesúvisí so spoločenským zriadením. jedno či socializmus, kapitalizmus, alebo nejaký iný "..izmus". keď sú raz ľudia svi(n)e, je to zlé. ohľadom socializmu, viď. krajiny zasľúbené ... venezuela, kuba, sev.kórea...
 

 

inak zdravá konkurencia je základ pokroku, čo hýbe ľudstvo dopredu. samozrejme ak sa nedodržuje fair play je to na prd. ohľadom socializmu, venezuela, ani sev.kórea neriešia problém bezpečnosti svojich vyrábaných civilných lietadiel, jednoducho preto, že žiadne nevyrábajú. používajú lietadlá vyrobené v tej zlej zlej trhovej ekonomike. socializmus je proti ľudskej psychike. život je totiž boj, konkurencia, usilovnosť. pritom všetkom by mala byť v prvom rade statočnosť, ale to som už spomínal v príspevku vyššie
 

Ale no

Iste nás neučili ani opak. Trhová ekonomika zasadne zlyháva tam, kde je výnos maly a návratnosť dlhodobá, alebo žiadna. Veď to je jej podstatou. Dosahovanie zisku. A čestnosť? To mi trochu pripomína socializmus s ľudskou tvárou :)
V zasade suhlasim, že ide o individuálnu záležitosť. Preto toľko ľudí nemá prístup ku kvalitnej zdravotnej starostlivosti. Jednoducho čísla nepustia a liečba je nákladovo neefektívna.
 

 

z toho vyplýva, že nie zriadenie je príčinou zla, chudoby, utrpenia, ale ľudská zloba. v trhovej ekonomike, kapitalizme sú odvážni ľudia, ktorí majú nejaký nápad, idú s kožou na trh. a ak im biznis začne vynášať, bolo by čestné, so ziskom sa podeliť patrične štedro so svojimi zamestnancami. žiaľ, chamtivosť nepustí. je to nešťastná ľudská vlastnosť, že čím viac človek má, tým viac mu je málo. nájdu sa i podnikatelia, čo sa čestní a féroví, že sa podelia štedro, no chamtivých je žiaľ oveľa viac. odpoveďou mal byť marxizmus, boj proletariátu, aj za cenu krvi. ale to tiež nie je cesta, nenávidieť bohatších, ktorí majú nápady, šikovnosť, viac zodpovednosti, a najmä majú viac stresov, než bežní zamestnanci. často robia cez víkendy, po nociach, nadčasy. to im človek neberie, ale podeliť sa so ziskom by mali štedrejšie i tak. pokiaľ ide o nevďačné oblasti, ako napr. zdravotníctvo, to je už naozaj sféra viac než len trhovej ekonomiky. aj keď konkurencia u lekárov je dobrá vec, motivujúca zlepšovať sa. bez konkurencie, súťaživosti, boja človek zlenivie a kašle na to. samozrejme nemôže to byť vždy len o tom. slabší alebo hendikepovaní sú na tom horšie, ale tak by mal fungovať aj solidárny systém, podpora ich zaradenia do života, istá dobročinnosť apod.
 

 

Tak. Este by som dodal, ze nejake tie detaily by mal vysvetlit aj James McNerney. Konieckoncov, vacsina dolezitych rozhodnuti okolo 737MAX bola urobena v case ked bol CEO on.
 
Hodnoť

...

A novy sef ma odmeny naviazane na skore vratenie Maxov do vzduchu... skvele. Karavana ide dalej, prachy hybu svetom....
 


Najčítanejšie na SME Ekonomika