SME
Štvrtok, 27. február, 2020 | Meniny má Alexander

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Päť týždňov dovolenky si bude môcť zobrať aj mladší rodič, návrh SNS prešiel (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Neskutocna arogancia.

Poslankyňa SNS Magdaléna Kuciaňová považuje za dobré, že novela Zákonníka práce, ktorou sa schválila dlhšia dovolenka pre mladých, išla cez poslanecký návrh, bez diskusie zamestnávateľov. Povedala, že zamestnávatelia by „zbytočne traumatizovali“ pre jeden týždeň dovolenky navyše.
 

štátna a verejná

správa tiež s nikým nejednala, keď si scválili o 5 dní dovolenky naviac oproti súkromnému sektoru. veď oni na to zarábať nemusia, no nie?
 
Hodnoť

Festival šialených novelizácií zákonov

naberá na obrátkach!
 
Hodnoť

 

Vo vzťahu k výmere dovolenky dávame tiež do pozornosti fakt, že Slovensko má najvyšší počet poskytovaných sviatkov a dní pokoja (15) v porovnaní s okolitými štátmi, čo má v konečnom dôsledku rovnaký efekt, ako väčšia výmera dovolenky," odkázala RÚZ národniarom.

Vo vztahu k RUZ davame tiez do pozornosti, ze ak sa povie A je potrebne povedat aj B.
A to, ze napriek tomu, ze že Slovensko má najvyšší počet poskytovaných sviatkov a dní pokoja (15)
v porovnaní s okolitými štátmi, nema narozdiel od niektorych okolitych statov posun sviatku, ktory vychadza na sobotu alebo nedelu na najblizsi pracovny den, co ma v v konečnom dôsledku taky efekt, ze realmy pocet dni platenych sviatkov je porovnatelny (niekde aj nizsi) ako v okolitych statoch.
 

 

Čiastočne máte pravdu, ale aj pri vašom príspevku platí, že treba povedať B - a to, že existuje nemálo prevádzok s nepretržitou prevádzkou (aj cez víkendy) a v takých prípadoch, keď pripadne sviatok na víkend, sa príplatky kumulujú - príplatok za prácu cez víkend + príplatok za prácu cez sviatok.
 
Hodnoť

Jančula

to si robí niekto srandu, že dement od narodenia by pripravil zákon? Veď ani ako futbalista nevedel povedať rozvitú vetu, dnes ako som videl v správach už nevie čítať ani z papiera. Mám obavy, že táto džamahíria kľakne za pár rokov pod vedením dementov zo SNS a Kotlebovcov. S obavou rozmýšľam o živote mojich vnúčat za pár rokov a byť dnes mladý, ani nechcem deti.
 
Hodnoť

treba podporovat rodiny

tu netreba pocuvat nazory zamestnavatelov
tu treba nastavit pravidla tak aby sa rodinam oplatilo mat dieta
aj blbec moze povedat pravdu, preto suhlasim s tymto navrhom, akurat mz mrzi ze prisiel od SNS
 


Najčítanejšie na SME Ekonomika