SME
Štvrtok, 28. január, 2021 | Meniny má AlfonzKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

PayPal opúšťa projekt digitálnej meny Facebooku (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Kto ešte nemá vlastnú menu,

nech si ju založí.
Je načase založiť menu koruna. A potom koruna slovenská, a potom slovenská koruna , a potom češskoslovenská koruna, a potom koruna 2019, a potom koruna 2020, a potom koruna marec 2020, a potom koruna 15 marec 2020 , a potom koruna 31 marec 2020, a potom koruna 1 april 2020, a potom koruna moje_meno. Nech každý človek má svoju menu a výmenný kurz voči iným ľuďom.
 
Hodnoť

 

Facebook nevytvorí žiadny menu a ani redaktori by to nemali uvádzať ako mena - currency !!!

Je to obyčajný finančný derivát. Slovo derivát zneje obávajúco, ale jednoducho je to odvodenie od základu.

Dnes na finančných trhoch môže klient si kúpiť priamo akciový index napr. SP500, a pritom mu stačí toľko koľko mesanče posiela do svojho dôchodkového fondu a zarobí viacej ako v dôchodkovom fonde.
Sorry chlapci v dôchodkových fondoch, ale možno vám raz pôjde o zhodnotenie, nie o poplatky.

A kúpi si to cez derivát indexu SP500, kúpi si CFD - čo je vlastne contract for diference. Takže v podstate tento klient drží CFD a ked index rastie zarába.

a teraz mena:
KEBY brokererska firma chcela vytvoriť STREDOEUROPSKU MENU z krajin V4 /hu, pl, cz, sk/, ako to urobí?

Spraví to cez derivát - zloženie bude 1:4 z každej meny držať vo svojom portfoliu a vydá CFD na dané portfolio 4 mien - A marketingovo to bude volať STREDOEUROPSKA MENA krajín V4.

a otázka:
BUDE Toto MENA, a dokonca mena krajín V4? nie nebude.

a toto tu nám chcú predať tričkákari ako COOL, super, hyper, bomba.
Ale reálne -
na čom zarobí ten broker, ktorý bude do medii tvrdiť , že ide o STREDOEUROPSKU MENU krajín V4 a novinárovi to tak napíšu?
- zarobí na spreade - ako v predajni, kde kupuje týždenný nákup : oni nakupia za x, predávajú x+maža
- zarobí ešte viac ak vydá veľmi veľa nekrytej STREDOEUROPSKEJ MENY krajín V4.


Lenže na vydanie CFD musíte mať licenciu. Neviem či facebook má licencie, ale majú peniaez na to, aby si ju získali. ALE čo je dôležitejšie - peniaze majú ostatní, aby si vytvorili INU SVOJU podnikovú - chápaj súkromnú "menu", takže prečo by amazon nemohol takto mať amazon_coin, apple - apple_coin, exxonmobile - exxonmobile_coin, wework - svoj wework_coin, uber svoj uber_coin, prečo by predajca elektroniky NAY nemohol mať vlastnú menu NAY_coin?

treba len dostatočne veľa naivných ľudí, a vznikne extremne silný PONZI, pretože ked niekto skrýkne horí, všetci naraz nemôžu prejsť cez dvere, musia prijať straty.
 


Najčítanejšie na SME Ekonomika