SME
Streda, 2. december, 2020 | Meniny má BibiánaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Most-Híd chce vyššie dôchodky pre sporiteľov v druhom pilieri (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Oprava chyby výpočtu.

Ak som to dobre pochopil, ide o opravu chyby vo výpočte. V takom prípade by sa mala oprava týkať aj tých, ktorým chybný výpočet už urobili.Toto by Sociálna poisťovňa mala urobiť automaticky všetkým bez toho, aby o to žiadali.
 

ak som to

dobre pochopil, druhopiliernici resp. ich zastupcovia /" vlajkonosici dochodkovej reformy" typu Svejna namiesto toho, aby sa stiahli aj so sefstvom DSS do dier, maju este drzost drankat peniaze zo "zlej deficitnej" socialnej poistovne, aby nejako kozmeticky a marketingovo latali a kryli svoje tunely.. lebo sa zvolebnieva.. lebo dochodky z 2. piliera budu postupom casu pre vacsinu plebsu este vacsia blamaz.. a skor ci neskor sa 2 pilier pod tlakom nielen domacej, ale aj globalnej situacie aj tak zrusi..
 

Nechápem, prečo takto uvažujete.

Pozrite si zhodnotenie dôchodkov v jednotlivých fondoch. Bude predsa len zaujímavé pre mladých ľudí o cca 30 rokov dostať niekoľkonásobok toho, čo tam vložili.
http://druhypilier.sme.sk/?ref...
 

 

Vaša reakcia je absolútnym dôkazom toho, že ste nepochopili z toho článku vôbec nič...Vaša reakcia je ideologická, žiadne vecné argumenty, len "argument" typu zlý, zlý druhý pilier....ozaj, prečo ho Fico nezrušil, keď je taký zlý? Prečo je v ňom 1,5 milióna ľudí, keď je taký zlý? Prečo všetci ľudia z tohto systému neodišli, keď sa druhý pilier xkrát otvoril? Všetci sú na rozdiel od vás hlúpi?
 

Pokúsim sa vám to vysvetliť...

Hoci pochybujem, že to bude mať nejaký zmysel...Ak dnes zamestnanec zarába v hrubom 1 000 eur, tak na vyplácanie starobných dôchodkov v prípade, že nie je v druhom pilieri, ide z jeho výplaty 227,50 eura mesačne. Ak v druhom pilieri je, tak 47,50 eura ide na jeho účet v druhom pilieri a zvyšných 180 eur zostáva v Sociálnej poisťovni na vyplácanie penzií súčasným starobným dôchodcom. Toto je fakt, ktorý sa nedá poprieť. Pomer medzi jeho príspevkom do druhého piliera a celkovou platbou na starobné poistenie je 47,50/227,50, teda do druhého piliera mu ide 20,88 percenta jeho platby. Štát sa však tvári, ako keby celková platba, ktorá zostáva v Sociálnej poisťovni, bola len 132,50 eura. No a čo zvyšných 47,50 eura? To sa kde stratilo? To nie je na dôchodky? Prečo by nemal štát uznať to, že sporitelia v druhom pilieri financujú aj rezervný fond Sociálnej poisťovne? Tým, ktorí v druhom pilieri nie sú, to uzná a sporiteľom nie? Chápem však, že cez vašu optiku vnímania druhého piliera tento argument nikdy neuznáte.....Pokus som však urobil..
 


Najčítanejšie na SME Ekonomika