SME
Nedeľa, 29. november, 2020 | Meniny má VratkoKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Fico: Patrím k politikom, ktorí sa neboja deficitu (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

Ty sa síce nebojíš Robo, ale my sa bojíme, že SR zrujnuješ! Veď nie si od 2014 v politike, tak je ti to jedno. https://m.smedata.sk/api-media...
 
Hodnoť

Jasne ze sa neboji deficitu

on to splacat predsa nebude...
 
Hodnoť

 

Ja viem že vy vládnuca chamrad by ste si teraz napožičali aby ste mali z čoho kradnúť a potom po vás potopa , lenže druhý Dzurinda už nie je a ani tak lahko nebude , kto by to po vašom lúpení a plienení dal do poriadku . Každá vláda nech si požičia len tolko kolko dokáže svojím bačovaním splatiť , a len na tú dobu pokial je pri moci !! nie si napožičiavať do alleluja ako na tú slávnú R 1 ktorá bude splatená po 30 rokoch od uvedenia do prevádzky , ved toto je choré, za takéto bačovanie by sa mal zaviesť trest smrti pre tých kto podpísali takto výhodné finacovanie 50 km úseka rýchlostnej cesty ktorý nás vyjde na 4,5 miliardy !!!!
 
Hodnoť

Samozrejme

To se nám to hoduje, když nám lidi pujčujou peníze. Ten má to ho Švejka prepozeraného, až škoda že sa v tejto časti podľa neho aj riadi.
 
Hodnoť

 

Sudruh,az v kazdej rodine budu mat na uctoch tolko prachov ako ty,tiez sa nebudu bat.
 
Hodnoť

Fico je tlachal.

Je rozdiel, keď za pozicanych 100 tisíc eur kúpim materiál, postavim dom, ktorý pred za 150 tisic eur, 100 tisic eur vrátim a zarobím 50 tisíc eur.

A je rozdiel, keď požičiam 100 tisíc eur, dám dcére a synovi po 10 tisíc eur, vemenim nábytok, kúpim auto a k tomu dovolenka.

Požičané peniaze môžu mať pozitívny aj negatívny dopad. Môžu dlžníka zabrzdit, alebo generovať. Predo dverami je kríza. Dnes nie je doba na investície s dlhodobou a neistotu návratnosťou. To, že nemáme vybudované diaľnice a tunely, je rest vlád uplynulých rokov. Nemalo sa kradnúť.

Politici rátajú, že Slovensko v priebehu jednej generácie zanikne a správu a kompetencie štátu preberie Brusel. To už Fica, ani Danka zuby bolieť nebudú.
 
Hodnoť

investovať za cenu deficitu

je možné, dokonca niekedy aj rozumné (keď to pomôže z akútnej krízy), vždy by však mala byť získaná primeraná hodnota za investované peniaze. problém investovania na hejslovensku spočíva v tom, že peniaze nejdú priamo tým, čo tvoria hodnoty, ale lejú sa na vrchol niekoľkoposchodovej pyramídy firiem-sprostredkovateľov s utajeným majetkovým prepojením, kde sa väčšina z nich "stratí". k tým, čo na spodku pyramídy reálne pracujú, sa dostane tak málo, že za tú cenu prácu odfláknu, alebo sa najmú nekvalifikovaní gastarbeiteri, kúpi sa najlacnejší čínsky šmejd etc...to je však systémová chyba kopytalizmu, naprosto nezávislá od toho, ktorá strana je vládna a ktorá opozičná, len na hejslovensku je to vypuklejšie, lebo v dôsledku všeobecne nízkej politickej vyspelosti "naši" zlodeji nemajú cit pre mieru :)
 
Hodnoť

 

Slovensko svojim HDP na obyvateľa patrí medzi chudobné krajiny .Z toho vypliyva,že nie je správne ak chudobná rodina extrémne zadlžuje svoje deti! Len nezáujem mladej generácie na Slovensku umožňuje tak nezodpovedne šíriť a zadlžovať krajinu politickými mafiánmi ,ktorí sa paradoxne ani o tu nízku úroveň od roka 1992 nezaslúžili.
 
Hodnoť

Toto je výrok storočia! Ktože by sa

(z polizikov) deficitu bál? Toto môže vysloviť len hňup.
 


Najčítanejšie na SME Ekonomika