SME
Pondelok, 10. august, 2020 | Meniny má VavrinecKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Dodávatelia siete Kačka sa boja, že svoje peniaze už neuvidia (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

zMatečná

Ako je možné, že skrachovali, keď podľa zMatečnej majú predajné siete neprimerané vysoké marže. Také že zvládnu aj pokuty vo výške 1M EUR.
 
Hodnoť

 

Dúfam, že nebude pravidlom, že vždy to skončí scenárom Carrefour/Váhostav!
 
Hodnoť

Odškodné

Je síce pravda že potravinári chcú odškodné, reps. zaplatiť za tovar ktorí vyrobili a dodali, ale to by chceli všetci tí, ktorí zostali po konkurze bez peňazí. Aj Ja by som chcel stratené peniaze od zákazníka, ktorí nám nezaplatil a išiel do konkurzu. Ale viem že sú stratené, štát mi ich nenahradí a plakať mi nepomôže...
 
Hodnoť

 

"" Za tovarom, ktorý sa nachádza na pultoch predajní, sú už zaplatené suroviny od dodávateľov aj ľudia z našich tovární a ich mzdy. Bremeno však nesieme len my, výrobcovia. Čo máme povedať našim zamestnancom, aby si išli svoje peniaze pýtať do Kačky? ""

Tak majú ľudia z vašich tovární už zaplatené mzdy, alebo nemajú???
 

 

1483158: nepochopil si to. On tým chcel povedať to, že či radšej svojim zamestnancom nemali zaplatiť mzdy a povedať im nech si po peniaze idú do Kačky. Neurobili to však, mzdy im vyplatili ale bez krytia vo forme uhradených faktúr za dodaný tovar zo strany Kačky. Takže celé riziko zostalo na dodávateľoch tovaru, ktorí si poctivo plnia svoje finančné záväzky voči zamestnancom, štátu či iným dodávateľom ale sami nedostali za svoj predaný tovar zaplatené. Presne ako v prípadoch Carrefour či Váhostav ako tu už bolo v diskusii spomenuté. Obávam sa, že títo svoje peniaze už nikdy neuvidia. treba voliť strany, ktoré presadzjú voči takýmto gaunerom drakonické postihy, vrátane prepadnutia súkromného majetku.
 

Hmm ... zvlášte uvažovanie ...

... ohromne sa tu oceňujú súkromné bankroty, ktoré umožňujú "chudákom, čo sa nie vlastnou vinou dostali do problémov" zbaviť sa dlhov (a predtým previesť majetok na rodinu a potom si to každých 10 rokov zopakovať) ... ale ak krachne veľká firma, tak treba drakonické postihy a habať súkromný majetok ... komu vlastne treba zhabať ten majetok? Tomu poľskému fondu, čo vlastní akcie Kačky? Alebo plateným manažérom krachujúcej firmy?

Netuším, či sa v prípade Kačky jedná o podvod (ako pravdepodobne pri Váhostave) alebo naozaj nezvládnuté podnikanie (to mi príde v tomto prípade pravdepodobnejšie). Ak je to ale druhý prípad a bude sa habať súkromný majetok de facto zamestnanca (manažéra v pracovnom pomere s platom síce určite vysokým, ale neporovnateľným s neseným rizikom prípadnej náhrady škody pri krachu), tak do budúcnosti asi už ťažko nájdeš manažéra, čo bude ochotný riskovať celý osobný majetok za prípadné problémy zamestnávateľa.

Nemyslím tým ale samozrejme zámernú trestnú činnosť, napr. tunelovanie firmy manažmentom - to je trestný čin a po jeho preukázaní je prepadnutie majetku vinníka primeraný trest. Zatiaľ som ale nezachytil, že by to bol prípad Kačky.

Inak bolo by zaujímavé, ak by sa naozaj škoda mala vymáhať od manažéra - ten by najskôr previedol svoj osobný majetok na rodinu a vzápäti vyhlásil osobný konkurz (ktorý tu mnohí vehementne obhajujú). A kruh by sa krásne uzavrel :)
 
Hodnoť

 

TRT KAČKA ?
 
Hodnoť

 

Aby som pochopil, dodavatelia dodali tovar do Kacky, a teraz ked Kacka vyhlasila bankrot, sa ozyvaju cez SPPK , aby im pripadnu stratu-dost pravdepodobnu, zaplatil stat. Dobry napad... A co tak dodavatelsko odberatelske zmluvy spisat tak, aby nedodavali svoj tovar do Kacky, ak nezaplatene faktury dosiahnu urcitu sumu?
Ano mozno pridu o prachy, o znacnu cast penazi, ale potraviny Kacka uz mesiace, zdoraznujem mesiace nemaju tovar, nedoplnaju tovar, prazdne regale, to bolo len otazkou casu, kedy pojdu do konkurzu. A o tom dodavatelia nevedeli?
Toto je tzv.riziko podnikania... Na Slovensku je to riziko, ako vidim i na tomto pripade, dost vysoke. Ale to by sa mohli prihlasit aj iny, ktori utrpia stratu, ze haloo stat ( cize v podstate mi vsetci) zaplat nam to.....
 
Hodnoť

 

Je to predsa obchod nie? Ci sa azda bavime o charite? Obchod je podnikanie, s podnikanim su kazdy den spojene neistoty a rizika...
 
Hodnoť

 

prosim vsetkych dodavatelov nech sa obratia na p. Miklosa, on ma predsa velmi dobry vyrok.
Trh predsa vsetko vyriesi.
nuz tak vyriesil. Kacka skrachuje, niekdo sa nabali, niekdo z dodavatelov skrachuje, pravna ochrana na SK ziadna, a niekdo medzeru na trhu zaplni. V konecnom dosledku to zapaltimi zase my obcania.
 

 

Čo sem trepeš Mikloša? Aj by to ten trh aj vyriešil, keby sa do mu do toho nemontovali nekompetentní populistickí politici aby získali hlasy takých prostoduchých voličov ako si ty...

Čo na to hovorí Kačka?

..."Situácia nás osobitne mrzí pre 1800 zamestnancov, keď do pôvodných plánov na reštrukturalizáciu a rast spoločnosti zásadne zasiahli výrazné zvýšenie mzdových nákladov v dôsledku rastu minimálnej mzdy a príplatkov za prácu cez víkend, sviatky a v noci, ako aj vysoké ceny energií a služieb," doplnil.

Celej situácii podľa Chlebuša nepomohli ani výrazne sťažené podmienky na podnikanie v maloobchode na základe zákona o neprimeraných podmienkach, ktoré si vyžiadali dodatočné financovanie a skomplikovali celé financovanie...
https://finweb.hnonline.sk/eko...

P.S. Všetky populistické výmysly politikov, ktorými korumpujú a vydierajú voličov, zaplatíme my, občania. Vlaky "zadarmo", obedy pre žiakov "zadarmo", lyžiarske výcviky "zadarmo", yianočné žobračenky pre nás, dôchodcov,... zaplatia tí, ktorí pracujú a odvádzajú dane. Zvýšenú minimálnu mzdu, zvýšené príplatky za prácu cez víkend, sviatky a v noci, likvidačné pokuty a všakovaké iné biče na obchodné reťazce, kapitáňove slovenské rekreačné poukazy aby sa jeho kamaráti, hotelieri ešte viac nabalili... zaplatíme všetci, aj my, dôchodcovia, vo zvýšených cenách, hlavne potravín...
 


Najčítanejšie na SME Ekonomika