SME
Pondelok, 18. január, 2021 | Meniny má BohdanaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Nemocnice by sa mali v treťom kole oddlžiť o takmer sto miliónov (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

treba im poslať miliardu

a o 3 mesiace su zase v mínuse....
 
Hodnoť

Nemocničný príbeh

Nemocnice plytvajú rôznym spôsobom. Často skryte. Prikladám svoj nemocničný príbeh.
Nemocničný príbeh
28.11.ma obvodná lekárka poslala na Centrálny príjem do nemocnice v Ružinove, kde ma hneď hospitalizovali na internom oddelení. 30.11. mi na magnetickej rezonancii zistili početné konkrementy v žlčníku a zaklínený konkrement v žlčovode.
5.12 sa mi pokúsili vybrať zaklinený konkrement, čo sa im nepodarilo. Privolali zástupkyňu z chirurgického oddelenia, ktorá však moju operáciu odmietla stým, že na Vianoce zatvárajú jedno oddelenie a odporučila aby mi konkrement vytiahli na inom pracovisku. Vtedy som ja ešte nepoznal výsledky z magnetickej rezonancie (nevedel som že mám plný žlčník konkrementov) a súhlasil som. Keby som to bol vedel bol by som sa dožadoval operácie žlčníka.
Na internom rozhodli, že zavolajú do Petržalky Prof. Vavrečkovi, ktorý by mi konkrement vedel vytiahnuť. Až do 12.12. na môj každodenný dotaz či sa už podarilo dovolať do Petržalky znela odpoveď NIE. Po Týždni nervov a psychického napätia som to už nevydržal, 13.12. som zavolal na vedenie nemocnice a opísal moju situáciu. Tohože dňa večer mi bolo oznámené, že sa dovolali a 14.12. som bol odvezený do nemocnice v Petržalke kde mi konkrement bez problémov vytiahli. Prepustený som bol dňa 17.12. 2018 bez toho aby v prepúšťacej správe bola zmienka o potrebnej operácii žlčníka. Neviem či to dlhé čakanie na telefonát do Petržalky bola lajdáckosť ošetrujúceho lekára alebo čakanie na to, že sa mi stav zhorší a chirurgia ma bude musieť prevziať.
Podľa výsledkov vyšetrení u gastroenterológa (4.1. a 12.3. 2019) by som mal vzhľadom na mnohopočetnú cholecystolitiázu podstúpiť operáciu žlčníka. Na základe podstúpených vyšetrení a odporúčaní ma obvodná lekárka poslala do nemocnice v Ružinove, kde som bol prijatý 8.4.2019, a dňa 10.4.2019 podstúpil operáciu žlčníka. Napriek bolestiam som bol dňa 15.4.2019 prepustený do ambulantnej starostlivosti.
Dňa 23.4.2019 mi boli na ambulancii vybraté stehy a vypustený serom. Pri preväze dňa 24.4. a 25.4. bolo zistené, že rana nie je plne uzavretá a pretečená výtokom s obsahom hnisu. Chodil som na preväzy sprvu každý deň, neskôr každý druhý deň. Aplikovaný bol Prontosan a Biatain AG. Dňa 26 .4. mi bola odobratá vzorka a zistená Escherikia coli. Predpísaný mi bol Augmentin, hoci baktéria bola na penicilínové lieky rezistentná.
Koncom mája mi baktéria vymizla a dňa 30.5.2019 mi bola rana opäť zašitá. Stehy mi boli vybraté dňa 18.6.2019. Rana bola zhojená, koža v okolí nezhojená. Početné vyrážky na koži spôsobené asi lepivým krytím rany sa mi rozšírili po tele. Tri týždne som si ich liečil krémami z Biodermy. Dňa 7.8.2019 som bol na poslednej kontrole, lebo som mal na povrchu rany biely povlak, ktorý som si stieral Prontosanom. Odporučená mi bola Borová voda, resp. návšteva kožnej ambulancie.
Nebyť žabomyšej vojny medzi interným a chirurgickým oddelením mi mohla byť operácia žlčníka vykonaná ešte pred Vianocami. Od 6. 12. do 17.12. bolo na to dosť času (12 dní). Veď pri operácii v apríli 2019 trvala celková hospitalizácia len 8 dní!
Čiže týždeň pobytu v nemocnici v decembri a 8 dní pobytu v nemocnici v apríli bolo zbytočných, a nasledujúce kontroly na ambulancii (spôsobené nehygienickými postupmi pri operácii) v trvaní 3 mesiacov stáli poisťovňu tiež nemalé peniaze! Pri takýchto postupoch sa nedivím, že zdravotníctvo má stále málo financií.
 


Najčítanejšie na SME Ekonomika