SME
Utorok, 11. august, 2020 | Meniny má ZuzanaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Asociácia nemocníc má k stratifikácii dve zásadné pripomienky (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Ja teda neviem,

to skutočne je ten Petko vo vyjadrovaní taký nemtavý, ako sa tu píše?
"Pre pacienta je vysoké riziko a nebezpečenstvo, že by nemocnice museli spĺňať parametre kvality pri počtoch pôrodov, operáciách a rôznych výkonoch. Ale pracoviská jednodňovej zdravotnej starostlivosti by toto spĺňať nemuseli," doplnil prezident ANS(Petko)."
Možno je teda Maďar, ale ja, ako roduverné Slováčisko, by som to povedal asi takto:
Pre pacienta je vysoké riziko a nebezpečenstvo, že KÝM nemocnice museli spĺňať parametre kvality pri počtoch pôrodov, operáciách a rôznych výkonoch, TAK pracoviská jednodňovej zdravotnej starostlivosti by toto spĺňať nemuseli.

A ďalšia perlička:
„Rizikom je, že takéto pracoviská by ale nerobili prácu poriadne. Všetky komplikované veci by boli len v nemocniciach,“ upozornil Petko.
Nuž, ja by som bol len rád, že ak by mi mali robiť "niečo komplikované", tak by mi to robili určite len v nemocnici, a to ešte nie v hocijakej, ale v tej, kde by mali najlepšie referencie(ak by to nebol nejaký akútny zákrok a mohol by som si vyberať). Čiže, Petko, ak by tebe mali robiť transplantáciu srdca, tak si to kľudne daj urobiť na jednodňovej chirurgii, ja by som zvolil "LEN" nemocnicu.
 


Najčítanejšie na SME Ekonomika