SME
Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Progresívne Slovensko navrhuje zakotviť do legislatívy sabatikal (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 6 > >>

Hodnoť

zaujímavé a potrebné a dúfam dobrovoľné

Neskoro! :-)

Zamestnávateľ ide hlavne po krátkodobých ziskoch. Človeka vyžmýkať a vyhodiť.
 

 

Nieje uplna pravda, dnes mas problem splasit kvalitneho odbornika vo svojom obore a ak si ho chces dlhodobo udrzat co pre teba ako firmu je vyhodne mozes mu ponuknut aj takyto benefit. Je to celkom vyborny nastroj pred vyhorenim. Viem ze Tatra Banka dava mesiac naviac volna svojim vyssim manazerom po odpracovani nejakeho poctu rokov. Moja firma mi dava napr. tyzden naviac za kazdych 5 odpracovanych rokov v danom roku ked dosiahnem jubileum. V zahranici niektore firmy davaju aj pol roka ak im zamestnanec vyhori a potrebuju ho mat v plnej sile.
 

 

My máme 3 mesiace po 10tich rokoch. Po piatich +3 dní ...a 5 dní dovolenky naviac každý rok. Je to fajn, tempo v práci je dosť šialené. Ja osobne by som preferoval keby sa dalo robiť viac na skrátený úväzok a zvyšný čas robiť niečo úplne iné ;)
 

jeden fasizmus

striada druhý, všetko len pre pracovnikov, szčo a mladé rodiny. ale likvidacia starcov a invalidov pokračuje. star.min. dôchodok od r. 2012 klesol z 36% priem mzdy na 25% a bude asi klesať aj na 10%....invalidné, vdovske, sirotské ani žiadnu hranicu pre istotu nemajú....ale matersku, rodičovský, rozne poukazy,obedy pre deti, benefity, str. lístky...všetko čo obchádza dôchodcov máme najvyššie % navyšenia v EU)) ja verim ze pred volbami vznikne aspon jedina nefas. strana. snad chmelar alebo druky
 

 

Čo to má spoločné s fašizmom? .. myslíš tak, že je tu extrémna pravica, kt nedbá na slabších? Njn hranol nieje ľavičiar..
 

 

Ak je to dobrý odborník a firma si ho chce udržať aj v budúcnosti, nech mu toto voľno prefinancuje ona. Prečo chce hodiť povinnosť na štát?
 

 

A zamestnať čo najlacnejších študentov a tak dokola. Niekdy nechápem akých odborníkov sú firmy schopné nahradiť neschopnými pre pár EUR.
 

 

Takze ak ja tomu navrhu spravne rozumiem, mozem si po 10 rokoch dohodnut s firmou sabatical a stat mi da 70% mzdy ?

Lebo to hned by som obratom vyuzil, ze by som robil na dohodu pre inu firmu a bral statnu mzdu + to co zarobim a stalo by ma to akychsi 6-12 mesiacov neskorsieho dochodku, ktory najskor ani nedozijem ?


Tak to hej - soudruzi...
 

dnes moze kazdy

kto pracoval aspon 3 roky v podstate bez velkeho odr.ba.vania zobraz 6 mesiacov a ani sa mu to nebude pripocitavat k dochodkovemu veku. je to taky isty nezmysel ako vsetko co tito progresivny somari kedy vymysleli
 
Hodnoť

win-win

Dobré praktické riešenie, ktoré by mohlo vyhovovať všetkým vrátane štátu. Myslím si, že by to veľa ľuďom pomohlo v ich krízovej životnej etape.
 

 

To rozhodne nie je win - win. Toto je win produktívny človek a lose dôchodca.
 

win-win

Ako dôchodca by nemal stratiť, lebo si to nadrobí. (predpokladom je samozrejme zrušenie dôchodkového stropu). Syndróm vyhorenia je psychiatrická diagnóza - pre človeka, ktorému hrozí by bol okamžitý finančný prepad počas hospitalizácie a liečania a jeho následky na výšku dôchodku výrazne horší ako vplyvom sabatikalu.
 

on to MAT699 asi myslel skôr tak,

že sa peniaze z odvodov vyčerpajú na mladých ulievákov a nebude potom na dôchodky.

Ale skôr ma zaujala naivita s akou si myslíš, že teraz si vyhorený, ale nebudeš mať problém pracovať do 75-ky, že vtedy už vyhorený nebudeš. Asi si ešte dosť mladý, však? :-DDDDD
 

sabatikon - prevencia

Sabatikon je tu uvedený ako prevencia syndrómu vyhorenia. Jeho trvanie by malo byť v dĺžke 6- 10 mesiacov (ak si dobre pamätám) čo nie je zásadný problém si nadpracovať. Mimochodom aj teraz, keď si nezamestnaný, tak štát za teba odvody na starobný dôchodok NEODVÁDZA - a pokiaľ si to ani nebudeš môcť nadpracovať, tak Tvoj dôchodok bude o to nižší.
Čo sa týka témy odchodu do dôchodku, tak nápad ho nadviazať na strednú dĺžku života bol praktický a zmysluplný. V roku 2017 bola stredná dĺžka života pri narodení celkovo: 76,6 rokov; Muži: 73,75 rokov; Ženy 80,34. Trend je, že sa bude zvyšovať - čo znamená, že ľudia budú lepšiu zdravotnú starostlivosť, kvalitnejší životný štýl a aj v neskoršom veku budú mať kapacitu a potrebu sebarealizácie a časť z nich ju bude chcieť uplatniť aj na pracovnom trhu.
Čiže ak by sa zvýšil odchod do dôchodku v súvislosti s posunutím očakávanej strednej dĺžky života tak to zároveň súvisí aj so zdravšou populáciou. Aby bol odchod do dôchodku v 75, stredná dĺžka dožitia by mala byť okolo 90-tky. Jedným s podstatných nástrojov pre slobodnejšie rozhodovanie ľudí o ich vlastnom odchode do dôchodku by mala byť aj možnosť rozhodnúť sa 40-tich odpracovaných rokoch kedykoľvek odísť do starobného dôchodku podľa vlastného uváženia.
A nie nemám dvadsať :-)
 

nemáš dvadsať, ale ani neťaháš

na 60, inak by si vedel, že v tom veku sa pocit vyhorenia každým rokom výrazne zvyšuje. A k tomu ešte klesá výkonnosť ;-)

On to s dĺžkou života až tak nesúvisí - pred 30 rokmi viacerí moji starí kolegovia zomierali krátko po 60 a nemám pocit, že by tesne pred dôchodkom na tom boli horšie ako tí, čo sa dožili (dožívajú) podstatne viac.

Pokiaľ ide o tému odvodov, príliš do nej nevidím, ale nepredstavuj si to ako ako sporenie na osobný účet. Skôr si myslím, že tam sú dokonca presuny medzi fondmi - ak je napr. malá nezamestnanosť, tak tie peniaz skončia trebárs aj v dôchodkovom fonde. Každopádne, prinajmenšom sociálny fond by mal byť solidárny a presúvať prebytky aspoň vo svojom vnútri.

BTW, aj keby to bolo sporenie a prijali by sme (pomerne obludnú) pravicovú myšlienku, každý si sám minie, čo si do fondov nasporil, tak by to bolo nebezpečné. Predstav si scenár, že si práve po sabatikale, svoje úspory si totálne vybielil a príde nejaká ekonomická kríza. Tvoj zamestnávateľ ti dá padáka, pretože počas tvojej neprítomnosti prišiel na to, že ťa vlastne nepotrebuje. A z čoho teraz dostaneš podporu v nezamestnanosti, keď na "účte" máš nulu?
 

v odrážkach

- podľa rôznych medicínskych poznatkov - príznaky vyhorenia sa častejšie objavujú už u ľudí po 40-tke - okrem pracovného a osobného vyťaženia spravidla súvisí s poklesom pohlavných hormónov v tele.
- osobná skúsenosť nie je štatistika, lebo ľudia vyhľadávajú ľudí s podobnými hodnotnami, životným štýlom, záujmami, koníčkami či prácou. Štatistika je neosobná preto spoľahlivejšia pri zovšeobecneniach platných pre celú populáciu.
- penzia - 1. pilier sa odvodzuje od tzv. priemerného osobného mzdového bodu, ktorý sa pomeriava s aktuálnym priemerným platom v hospodárstve (čiže o koľko je Tvoja výplata nižšia či vyššia oproti priemeru, ďalším podstatným faktorom je dĺžka odpracovaných rokov. Čiže máš vyššiu mzdu a čím viac odpracovaných rokov o to máš vyšší dôchodok oproti ostatným.
- 1. pilier z ekonomického hľadiska predstavuje vulgárne povedané pyramídovú hru - kým v 50.-tych rokoch stačilo na vyplatenie dôchodcov cca 1 mil. pracujúcich, teraz ich treba 2,5 milióna. Preto je potrebné upravovať jeho parametre. Samozrejme existuje možnosť politicky rozhodnúť a dotovať ho z výberu daní daní ostatných fyzických osôb, firiem, či napríklad robotov. Nastavenie je otázka udržateľnosti - inak to môže dopadnúť ako v Grécku.
Mimochodom v najväčších socialistických krajinách univerzálny penzijný systém ako ho poznáme v Európe neexistuje, resp. nie taký z ktorého by sa dali pokryť základné životné potreby. Dosť sa tam spoliehajú na úspory a podporu detí.
Sabatikle by neboli financované z peňazí na dôchodok, ale z peňazí na podporu nezamestnanosti, do ktorého fondu predtým minimálne 10 rokov prieval. Na druhej strane by sa mu to nezarátavalo do odpracovaných rokov a poklesol by mu priemerný osobný mzdový bod - preto by bolo potrebné mu dať možnosť si tento sabatikal odpracovať v neskoršom veku - ak bude mať o to záujem.
V konečnom dôsledku, či si ten sabatikal vyberie - je na ňom, pričom by mal brať do úvahy záujem zamestnávateľa. každopádne takáto prax je na "západe" vo väčších firmách bežná. Pre zamestnávateľa to má výhodu, že si udrží zamestnanca, ktorý bude opäť podávať plnohonotný výkon. Ak mu to neumožní tak riskuje, že zamestnanec vyhorí a aj tak z neho nebude mať nič a musí zháňať nového zamestnanca.
Určitá miera rizika v oblasti zamestnanosti existuje vždy - to si musí zvážiť každý sám - sabatikal by bol dobrovoľný - nie povinný.
 

 

Prax v niekotrých štátoch EÚ:

Německo - Podmínky v jednotlivých spolkových zemích se liší, učitel může požádat o 3 až 12 měsíců volna už po roce. Musí být ale během sabatiklu zaměstnaný na částečný úvazek ve veřejné službě, například v nemocnici. Sabatikl není nárokový, musí získat souhlas ředitele školy a také nepobírá plat, pokud se se školou nedohodne jinak.

Rakousko - Po pěti letech mají na sabatikl nárok podle služebního zákona všichni státní zaměstnanci, tedy i učitelé. Během 6 až 12 měsíců volna pobírají odpovídajícím způsobem sníženou plat.

Velká Británie - Sabatikl tu testují v pilotním projektu jako placené volno v délce 6 až 12 měsíců po deseti letech praxe. Učitel může volný čas využít podle svého, musí však obhájit, že mu to pomohlo zlepšit se v profesi.

Nový Zéland - 10 týdnů volna dostává každý rok omezený počet učitelů i ředitelů, například 40 učitelů základní školy nebo 75 učitelů na školách středních. Jejich seznam, včetně popisu čemu se během sabatiklu chtějí věnovat, je veřejný.

Francie - Učitel musí mít minimálně 3 roky praxe ve škole, kde o volno žádá. Během kariéry si může vybrat až 3 roky volna, plat ale dostává jen prvních 12 měsíců.

Itálie - O sabatikl v délce až 11 měsíců může učitel požádat po pěti letech praxe, plat během něj nedostává.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/do...
 

hm, vybral si len učiteľov,

ktorí, IMHO, majú voľna aj tak dosť (3 mesiace každý rok). A hlavne, nedal si tam nijakú informáciu o tom, ako sa to uplatňuje v praxi (t.j. koľko z nich si to naozaj vyberie a či počas sabatikalu naozaj oddychujú, alebo si skôr len privyrábajú).

A obmedzenia, ktoré si tu uviedol, sú celkom významné - napr. v bohatom Nemecku je sabatikal bez platu a riaditeľ ťa musí pustiť (to je len obyčajné neplatené voľno, snáď štát počas voľna aspoň platí povinné zdravotné poistenie, hoci to tam nepíšu).

Vieš, ja sa nehádam, že sabatikal by bol príjemný. Mám však bohaté pracovné skúsenosti a tak vidím aj problémy, ktoré ho, v slovenských podmienkach, robia takmer nemožným.

Zober si napríklad expertov v rôznych inštitúciách - tam je problém, že každý z nich má určitú špecializáciu, ktorú aj počas sabatikalu bude treba. Európska komisia či minister nepočkajú 6 mesiacov, nepočkajú ani týždeň. Takže, sabatikal-nesabatikal, expertovi jeho šéf zatelefonuje, že potrebuje to a to... Podobne práca na projektoch - ak máš projekt (s jasnými termínmi odovzdania), musíš ho riešiť načas, ak ho nemáš, musíš písať nový, ak si zahrnutý v projektoch kolegov, musíš robiť, čo ti povedia.

Alebo opačný koniec spektra - robotníci v smenných prevádzkach. Tí väčšinou nedokážu čerpať ani dovolenky (pretože treba zostaviť smenu) a po 5-10 rokoch dajú výpovede, pretože sú už nie "vyhorení" ale vyčerpaní.

Ďalší problém je, že zamestnávateľ si musí na tých 6 mesiacov nájsť náhradu - čo ak sa tá náhrada ukáže byť lepšia ako pracovník čerpajúci sabatikal? Aký zákon prinúti firmu lepšieho pracovníka prepustiť a horšieho, navyše zleniveného 6 mesiacmi ničnerobenia, prijať späť?

Z uvedeného vidíme, že nastaviť pravidlá spravodlivo a tak, aby boli nazoaj prínosom, nie je možné.

K prvému pilieru len toľko: jediná možnosť ako môže fungovať, je práve priebežnosť. S pyramídou to nemá absolútne nič. Bez priebežnosti sa malo stať čo? Všetci si mali sebecky škrečkovať v 2. pilieri celé svoje odvody a tí, ktorí túto možnosť nemali, mali zdochnúť? BTW, čo bude s tými živnostníkmi, ktorí si platia minimálne odvody a s ľuďmi, ktorým nevyjde ani minimálny dôchodok?
 

 

Je to taky lahky lavicovy populizmus aky sa od PS da cakat az do volieb. Sabatical znie pre ich hipsterskych a kaviarenskych volicov cool a do vacsej hlbky si to studovat nebudu.
Program nemaju, tak zatial pustaju taketo PR baloniky.

Rozpoctovo neutralne to samozrejme nie je. Lebo kym sa to zacne kompenzovat neskorsimi odchodmi do dochodku tych ludi co si vyberu sabatical tak ubehne 20-30-40 rokov. To uz bude PS a Stefunko davno za zenitom.
 

syndróm vyhorenia

pozri si psychiatrickú diagnózu syndróm vyhorenia. vyskytuje sa najmä v manažérskych a pomáhajúcich profesiách. Nie je to žiadny módny výstrelok, ktorý má nepriaznívy vplyv a pchickú, biologickú i sociálnu stránku osobnosti. Sabatikal je pomôcka, ktorá človeku umožní zregenerovať a vrátiť sa do pôvodnej profesie. 10 rokov sústavného výkonu profesie je podľa dostaočná podmienka. Každopádne je to človeku či si to zvolí aj za cenu prechodného zníženia finančného príjmu.
 

1 2 3 4 5 6 > >>

Najčítanejšie na SME Ekonomika