SME
Sobota, 28. november, 2020 | Meniny má HenrietaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Zverejnili rozsudok nad Rybaničom: polícia konala podvodne (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

Nedá sa nesúhlasiť
Aj keď informácie, ktoré Rybanič odhalil, boli pre verejnosť dôležité, ale to neospravedlňuje, že sa k nim dostal protiprávne. Akokoľvek by som sa tešil z toho, čo svojim konaním pán Rybanič odhalil, naozaj sa nemôžem pridať na stranu tých čo by chceli rozhodnutie súdu spochybňovať. Až prekvapivo kvalitne spracovaný a argumentačne na úrovni spracovaný rozsudok. Pozoruhodná výnimočne je pasáž analyzujúca "Nepoctivý a podvodný postup polície"! Snáď sa donieslo čo to aj k pani ministerke, dúfajme.
Alter Kaker
<< < 1 2 3 4 5 6 > >>

Nie je to celkom pravda

Tito traja sudcovia to porovnavali s whistleblowermi nepravdivo. Herve Falciani a Heinrich Kieber sa k tomu nedostali nahodou ale boli na to navedeni a potom zo tie informacie zaplateni. Vtedajsi ministerpräsident v NRW (Nemecko) otvorene (aj v televiznych interview) ponukal za taketo informavie vysoke odmeny.
 

Chýbajú

následky.
 
Hodnoť

Nie je ťažké si predstaviť

Prečo Rybanič neoznámil svoje zistenia svojmu polícii a prokuratúre. Lebo im nedôveroval tak ako väčšina ľudí v tejto krajine v danej dobe.

A banka? Tá bola rada, že má z Kaliho nejaký zisk a nejaké nahlasovanie nejakých podozrivých operácií v prípade Kaliho bolo asi to posledné, čo by jej napadlo. A tak teraz za to má adekvátnu "publicitu".
 

 

Mňa by zaujímalo, koľkí zapravdudavajuci Rybanicovi majú naďalej účet v TB.....
 

Presné informácie majú určite

na obchodnom oddelení TB. Už to, že zo zločinov podozrivý Kali, a možno aj iní jemu podobní využívali TB je pre TB určite nepríjemná negatívna publicita. Predpokladám, že po Rybaničových skúsenostiach sa tam niektorí ľudia budú báť pracovať.
 

 

Napríklad ja a o tom, že moje transakcie môže niekto preveriť som vedel sj bez tejto kauzy. Nemám nič proti tomu lebo nekradnem, nepodvádzam a neklamem. S rozsudkom nesúhlasím, je vidieť že rovnako ako polícia aj sudcovia sú služobníci jednej mafiánskej strany.
 

 

A ja si zas vazim slovodu sukromia a oslavujem koniec totalitneho statu v 89tom.
Nechcem, aby sa mi nikdo bez sudneho prikazu hrabal v uctoch, mobile, byte ci aute, pretoze “vraj nemam co skryvat”.
 

K a ž d é utajovanie

umožňuje len kradnúť a "legalizovať" bez rizika.
Preto by sem pán cisár z Liechtenštajska ani z Monaka ani vkročiť.
Som za zrušenie bankových a daňových tajomstiev= krádeží.
 

Rybanič v TTb dávno nepracuje

takže poznámka je mimo mísu. Ja som z TTb odišiel nie kvôli Rybaničovi ale preto že majú zlé služby a uprednostňujú také kreatúry ako kali a strapatý pred obyčajnými ludmi
 

nie ako kritika, ale pre úplnosť

uveďme, že Rybanič mal možnosť, aj keď polícii nedôveroval, jej to nahlásiť a súčasne s poslancom Rajtárom monitorovať, či problém skutočne vyšetruje, a ak nie, zverejniť to.
To sú samozrejme hypotetické úvahy, ktoré už objektívne neotestujeme.

Rybanič s Rajtárom zvolili kontroverznú metódu vykonania "správnej" veci porušením pracovnej zmluvy a bankového tajomstva.

Taký je aj výsledok: kontroverzný: Odmena aj trest zároveň, zverejnenie Kaliho pochybných operácií a súčasne nemožnosť použiť túto metódu ako základ vyšetrovania.

Mne sa práca súdu javí ako kvalitná. Nerieši, čo riešiť nemohol, rieši čo riešiť musel a nebráni vyšetreniu ďalších súvislostí.
 

 

Podľa mňa je Tvoje riešenie naivné, nebudeš predsa okrem nahlásenia ešte aj dozorovať políciu. Pán Rybanič urobil správnu vec a bez neho by sme nemali dôkaz, že Kaliňák je klamár a podvodník.
A za toto bol odsúdený nevinný človek a mafiánsky zlodej si beztrestne žije ďalej.
Hanba polícii, prokuratúre a súdom!
 
Hodnoť

Je to smutné....

...Potrestať niekoho, kto prebehne na červenú aby zachránil život niekomu inému....keby bol ten rozsudok aj na zlatom papieri, tak nemá žiadny rozmer spravodlivosti...takéto skorumpované amorálne rozsudky vedia naši sudcovia veľmi dobre zdôvodniť...dokážu obhájiť akýkoľvek zločin....
 
Hodnoť

Prečo,

je pre normálnu spoločnosť také dôležité "bankové tajomstvo" za každú cenu ????? Nemala by byť dôležitejšia spravodlivosť ??????
 

 

Spravodlivosť ??? Na Slovensku ??? Kedy bude spravodlivosť konať ohľadom trestného podania prokurátorom Špirkom? Mimochodom Špirko bol za to potrestaný!
 

Správna otázka

Hráme sa tu na akési bankové Švajčiarsko a kriminálnici si mädlia ruky.
 

 

Nie za kazdu cenu - v zmysle platnych zakonov.
 

Bankové tajomstvo

umožňuje len kradnúť a "legalizovať" bez rizika.
Preto by sem pán cisár z Liechtenštajska ani z Monaka ani vkročiť.
Som za zrušenie bankových a daňových tajomstiev= krádeží.
 
Hodnoť

vyšetrovateľ aj prokurátor

určite zbadali že okrem Rybaniča je podozrivá aj banka ktorá neoznámila podozrivú operáciu a klient kaliňák ktorý dostal od podozrivého "podnikateľa" viac ako pár € - existuje niekde záznam o vyšetrovaní týchto podozrení? súdruh spolužiak a ministerka vnútra by mali brať plnenie povinností vážne alebo to prenechať neúplatným
 

presne ako hovoris. TB bola povinna

tieto operacie nahlasit a ak to urobila, tak problem ma niekto iny...
 
Hodnoť

Teraz je

Na rade kalinak. Niekedy si myslim, ze platime zbytocne kriminalistov a prokuraturu.kedy zatknete kalinaka, uz ste ovzdali prokuratorovi dokazy?
 

<< < 1 2 3 4 5 6 > >>

Najčítanejšie na SME Ekonomika