SME
Štvrtok, 2. júl, 2020 | Meniny má BertaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Firma prispeje aj na dovolenku cez zľavový portál. Voucher však stačiť nebude (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

"Na oboch – bločku z e-kasy aj na výpise z účtu musí stáť meno zamestnanca, ktorý žiada o úhradu dovolenky." Odhliadnuc od toho, že mi táto veta trhá uši, by ma zaujímalo, čo tým autor myslel. Vo firmách sa totiž vedú spory o to, či musí byť napr. takýto pobyt zaplatený z účtu, ktorý je vedený na zamestnancove meno alebo s ktorým môže zamestnanec disponovať. To je podľa mňa voči zamestnancom veľké obmedzenie, ak napríklad strávi dovolenku so svojou rodinou, a napokon mu zamestnávateľ nepreplatí faktúru, pretože sa dovolenka platila z účtu vedeného na manželkine meno. Rovnako v prípade platby kartou. Každý zamestnávateľ si to vykladá po svojom a je v tom veľký chaos. Niektorí zamestnávatelia si vydali interný predpis a nechcú akceptovať faktúry od cestovných kancelárií, pretože preplácajú iba doklady priamo od ubytovacích zariadení, čo je v rozpore so zákonom.
 

 

Nielen preto to nikdy nevyuzijem.
 
Hodnoť

totálny nezmysel

Ktorý môže napadnúť len neschopných hlupákov z SNS. Po voľbách okamžite zrusiť.
 
Hodnoť

 

Cestovka Vám vystaví faktúru a ubytovacie zariadenie Vám už žiadnu vyučtoviacu faktúru nevystaví, lebo nemôže, ten zákon si každý zamestnávateľ vykladá po svojom a usmernenie MF je v rozpore zo zákonom
 
Hodnoť

 

Prečo Sme propaguje Danka? Dovolenkový poukaz=Danko.
 
Hodnoť

 

Poprosil bych o fundovaný názor (případně kontakt na někoho znalého, klidně i za poplatek) k dané problematice "chata v súkromí".
V článku je uvedeno že bez živnosti tzn. bez nutnosti plateb daně za ubytovanie nemusí zaměsnavatel
doklad/fakturu proplatit.
Jak je to ale v případě že město (jakožto centrum rekreácie) má místní vyhlášku která placení této daně nařizuje všem. i majitelům chat, rodinných domů atd.

viz.
https://senec.esmao.sk/info/32...

V tomto případě je teda splněná i sporná podmínka dani zy ubytovanie.

Děkuji
 


Najčítanejšie na SME Ekonomika