SME
Štvrtok, 28. máj, 2020 | Meniny má ViliamKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Dôchodkový strop sa dotkne až žien narodených v roku 1960 (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

Za tzv. zatracovaného socíku išli ženy do dôchodku v 57 rokoch bez ohľadu na deti. Pri 1 dietati v 56 , pri 2. v 55 pri 3 v 54 rokoch. Po prvý krát od roku 89 čítam niečo o ženách s detmi. je to hanba tomuto spoločenskému systému, ktorý tu vládne.
 
Hodnoť

 

Čo ten článok už stiahli ? Keď diskutujem iba sám
 
Hodnoť

Manipulácia a "Kaníkove ženy"

Ženy, 60 ročné a viac, rodinný príslušníci, kamaráti, PODPISUJTE:

https://www.peticie.com/petici...

Nie sme "Kaníkove ženy". Zákon , ktorý bude vysvetľovať ústavný zákon 99/2019 sa bude schvaľovať asi v septembri. Minister Richter vysvetlil FB skupine "Starobný dôchodok - ročníky 1958, 1959", že nás zavádza druhá veta v zákone, ktorá bude platiť až o niekoľko rokov. To teda nie! Jeho zavádza prvá veta, my sme roky čakali na druhú vetu, že za každé dieťa sa pol roka odpočíta. !!! Zákon platí a je účinný od 1.7.2019!!!

Tabuľka sociálnej poisťovne je klamlivá, zavádzajúca a manipulatívna. Stĺpec v tabuľke nazvú "2 deti (akože zohľadnené)" a pritom ide ročník 1958 do dôchodku v takom istom veku ako rovnako stará bezdetná žena, alebo muž. Zákon platí. Za každé dieťa pol roka. Dnes je strop 62 rokov a 8 mesiacov. Je to jednoduché. Zo zákona by sme mali ísť do dôchodku v 61 rokoch a 8 mesiacov. Dobrý právnik by to obhájil. Štát a sociálna poisťovňa nám ale vysvetlia, že to tak nie je. Ak to opravia, tak to obkecajú, že to poškodí mladých, poškodí štátny rozpočet, poškodí zisky, celý štát bude kvôli nám v keli.... No, to určite...tento štát je v mizérii kvôli bezbrehému kradnutiu za posledných 30 rokov. Poštvú voči nám akurát mladých ľudí...ďalšie dve skupiny budú proti sebe. Pritom by sme sa mali všetci konečne spojiť proti skutočnému nepriateľovi. ...dnešnému systému, nenažranému. Použila som českú kalkulačku : Váš důchodový věk je 61 let a 2 měsíce.U nás 62 a 8 mesiacov.."
 


Najčítanejšie na SME Ekonomika