SME
Sobota, 23. január, 2021 | Meniny má MilošKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Ministerstvo pripravilo opatrenia na boj proti nedostatku vody (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

SLOVAKISTAN

kokos najskor vypustí Domašu a potom ide proti tomu bojovat
 
Hodnoť

 

Najvyšší čas, som rada, že sa začína niečo robiť. Ešte, či to obce aj využijú.
 
Hodnoť

 

v cesku uz davno dotacie na zachytenie dazdovej vody...predpokladam,ze vacsina z tych europskych love pojde na osvetu.
 

SLOVAKISTAN

na slovensku skorej do igelitky alebo alobalu
 
Hodnoť

Pokrytectvo online

Najskôr devastujú lesy, ktoré svojou vodu zadržujúcou funkciou sú nenahraditeľné. Zastavia, vysmejú, kriminalizujú Kravčíkov projekt (lebo nemali dosah na tam poskytnuté zdroje). Vybetónujú korytá riek, potokov, odtokov. Ničia mokrade, klčujú brehové porasty riek... Jednoducho trepú peniaze tam, kde ich môžu vo veľkom rozkradnúť (predsa len je jednoduchšie nabaliť sa na jednom mega betonárskom projekte, ako na tisícoch drobných úprav) a potom sa postavia do čela boja za záchranu vody...
Ak by to bolo úprimné ok, ale táto súdruhov otočka len preto je, že zrazu na životné prostredie nutné je vynakladať väčšie zdroje. A ako súdruhovia zvykom majú, kde veľa peňazí, o to viac tam sa ich hrabivá ruka snaží.
 

 

tie Kravčíkove hrádzky bola pekná zlodejina..
 

No neviem

Udržať vodu v krajine čo najdlhšie je asi najvýhodnejšie riešenie na dlhšie obdobie bez zrážok. Okrem toho, tento projekt poskytoval aj dlhodobú zamestnanosť pre menej kvalifikovaných (budovanie, údržba).
A ak by to bola "zlodejina", tak K. má minimálne súdne poťahovačky, lebo strana a vláda (hneď ako to stopla) mala enormný záujem dokázať, že to bola krádež. Nedokázali cca nič, len peniaze určené na prírodné riešenie, posunuli "betonárom", ktorých riešenie je opačné a teda čo najskôr sa vody zbaviť, odviesť ju z územia.
 


Najčítanejšie na SME Ekonomika