SME
Pondelok, 18. január, 2021 | Meniny má BohdanaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Pestovateľom chýbajú brigádnici, napísali list Richterovi (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Súdruh Varga je penzista a chodí k lekár

ovi. Na jeho penziu by odvádzali sezónni robotníci ale on to nechce. Videli ste ďalšieho takého blbca?
A ešte škodí iným penzistom
 

Ten tvoj "súdruh" Varga

založil firmu Plantex vo Veselom pri Piešťanoch. A to v čase keď po odchode komunistov z vlády tohoto štátu sa nimi založený ovocinársky štátny majetok Stupava zrútil ako domček z kariet.Skús si najprv pozrieť čo všetko ten Plantex produkuje.
Pán Varga /žiaden súdruh/ má pravdu . A ja iba dodávam,že nie v priemysle by sme mali mať brigádnikov ,ale v poľnohospodárstve,pretože tam sú skutočne sezónne práce. A zatiaľ nejde oberať kvalitné ovocie či rajčiny strojom,tak,aby si ich mohol potom kúpiť na druhý deň v obchode. To si stále vyžaduje ručnú prácu. Navyše úroda ovocia sa zberá iba zopár týždňov v roku a kam potom tých "nebrigádnikov" pošle?
Máme možno v Európe najlepšie podmienky na pestovanie ovocia .Ale vďaka "pochopeniu" našich politických elít -podporovaných aj novými latifundistami,ktorým viac vyhovuje pestovanie repky olejnej ako zeleniny či ovocia,tak prídeme aj o šancu získať európske trhy pre túto produkciu!
 

Kecy kecy to môže povedať každý zamestná

vateľ.
Prečo sezónna práca má byť bez/so zníženými odvodmi?
Kalavská bude chcieť aby aj práca pri čistení záchodov v nemocnici bola zvýhodnená a nakoniec sa prihlásia aj banky že nemôžu získať pracovníkov na priehradky.
Skončí to tak že zastropovaný Ficov, Machynov Kotlebov dôchodok bude najviac 500 eur!!

Darebáci - pestovatelia trhy s ovocím nezískali a nezískajú naozaj im zostane repka a pšenica. A nech sa spamätá EK a obmedzí dotácie !!!
 


Najčítanejšie na SME Ekonomika