SME
Streda, 3. jún, 2020 | Meniny má KarolínaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Fico zaplatil Bašternákovi státisíce a zrejme pokračuje (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

a ludia
mu to stale zeru...
case_mx
<< < 1 2 3 4 > >>

Ale no tak! Žerú, predsa, len ovce!

Hádam len nepovažuješ voličov a obdivovateľov pána precedu za ovce! To by bola ťažká urážka ich intelektu.
 

Myslíš, ako že

urážka tých oviec?

Chudák zvieratá.
 

To nie. Bryndzu milujem.

.
 

Myslim, ze cim menej

rozumu maju, tym lahsie sa doja - zvierata aj volici.
 

 

a nezabudajme ze bol a je sused mafiana Kocnera.
 

Suseda si nevyberieš...

Chudák Kočner...
 

 

Tu ale tazko hovorit o nahode, bohuzial...
 

Veru. Ked Kocner zistil,

ze Fico je "toxicky", tak sa radsej odstahoval.
 
Hodnoť

hned ma napadajú

dva problémy, pre ktoré tam fico moze este dlho zostat. Po prvé s´d bude este dlho skúmat bastrnákov majetok a právoplatnost darovacích zmlúv zbaveného-sa majetku. Dovtedy nezacne ziaden konkurz. A po druhé fico uz v r. 2012 deklaroval, ze on potrebuje reprezentatívne bývanie, aby sa tam mohol ukazovat pred hostami z celého sveta. Toto sa dá vysvetlit aj tak, ze tým pádom je to sluzobný byt v ktorom prebýva len v malej komorke pre sluzobníctvo a zbytok si strháva z daní, takze neplatí nic. No a pokial ako premiér, tak ten rozdiel bol vyuctovaný svojim repre-fondom, teraz straníckou kasou smeru. Z coho sa financuje ochranka pre neho ho tiez netrápi. Takze jaképak - copak. Moze si tam pobývat aj do súdnych dní. (Pokial na neho na súdoch niekto nezacne spievat napríklad nejaké talianské árie)
 
Hodnoť

 

Robo, to je ***** problem. Vsetci vedia, ze ten byt je tvoj, prisiel si k nemu vlastnou hlavou, si proste jedno zkorumpovane zlocinecke prasa. Len papiere k bytu nesedia. Robo nevadi, ten byt bude tvoj najmensi problem.
 

 

Tú poslednú vetu z tvojho príspevku si želám najviac.
 
Hodnoť

Ďalší daňový podvod?

Ficov byt v Bonaparte má rozlohu 377 m2 a nachádza sa na jednom z najlukratívnejších miest v Bratislave. Pravdaže od tohto podstatného faktu by sa mala odvodzovať aj výška nájomného.

Predtým ako sa nasťahoval do Bašternákovho bytu obýval ako predseda vlády v rokoch 2006 až 2010 štátny byt, za ktorý ako predseda vlády neplatil. Ostal bývať v tomto byte v Bratislave na Čmeľovci aj potom, čo už premiérom nebol. Jednalo sa o byt s rozlohou 130 m2, za ktorý platil mesačne 2000 €.
V roku 2012 sa Fico presťahoval do bytu v Bonaparte a začal mesačne platiť nájomné vo výške 2.650 €, čiže začal bývať na lukrativnejšom mieste, začal obývať takmer trojnásobok rozlohy toho predchádzajúceho bytu, ale začal platiť len o 650 € mesačne viac!? Už len z bežného matematického prepočtu s výškou nájomného v predchádzajúcom byte by to malo byť trojnásobné, čiže 2000 x 3 = 6000 €. Nebolo by to ďaleko od skutočnosti, keďže v Starom mesta v Bratislave sa v tom čase ponúkali do nájmu v centre mesta 3 izbové byty rovnakej kategórie za 3.200 € a 4 izbové za 4.700 €. Priemerné nájomné v tejto časti Bratislavy v roku 2012 predstavovalo 20,58 €/m2, čiže pri rozlohe bytu v Bonaparte by to predstavovalo 377 m2 x 20,58 €/m2 = 7.758 €, po odpočítaní Ficom plateného nájomného je rozdiel až 5.108 €.

Je jasné, že Robert Fico platil daňovému podvodníkovi Bašternákovi len tretinu objektívne určeného nájomného v danom mieste a čase. Za roky 2012 až doteraz, čo predstavuje asi 76 mesiacov Robert Fico zaplatil na nájomnom menej o 388.208 €, čo sa javí ako veľmi vysoký rozdiel z titulu „voľného“ určenia nájomného zmluvnými stranami a reálne sa rysuje podozrenie, že došlo k daňovému úniku (veď čo sa dá od Bašternáka očakávať) z dani z príjmu čo predstavuje daňový únik vo výške najmenej 80 tisíc €. Že o tom Bašternák musel vedieť nie je žiadnych pochybností a to, že o tom musel vedieť aj nájomca tiež.
 

 

Tých nedoplatených 388.208 eur zaplatil v naturáliách.
 

O čom točíš ?

V akých naturáliách ? Fico si to fyzicky odmakal, keď zametal, zametal a zametal, aby Baštrnák beztrestne kradol, kradol a kradol.
 

 

Áno, zametal a pánovi Šátekovi ešte unikla drobnosť, že ten rozdiel je len nadhodená baseballová loptička pre fika a skutočnosť je , že je ten byt odmena za krytie.
 

 

Podľa zákona o dani z príjmov sa u nájomníka jedná o nepeňažný príjem a ten by mal zdaniť. U prenajímateľa ide o zníženie zdaniteľného príjmu, poskytnutím evidentne neprimerane nízkej ceny nájmu. Daň by mal doplatiť buď nájomník alebo prenajímateľ. Mohlo by ísť o prepojené osoby podľa § 2 písmeno p) zákona o dani z príjmov. Otázka je, či niekto môže prenajímateľa, fyzickú osobu, donútiť, že musí prenajímať za trhovú cenu. Podľa mňa síce všetci vieme ako to je, ale skutok sa nestal.
 

pan Satek, ked sa niekedy vratite

k policii, tak nebude problem najst pracovnikov stavebnej firmy, ktora Bonaparte stavala. Mozno vyvratia klebety, ze Fico a jeho zena na stavbu chodili od zaciatku a byt im robili na mieru. A mozno potvrdia aj tie klebety o platbach v hotovosti...
 

ved prave

to je ten uplatok bastiho smerom k fizzovi. Toto jeho ovce nevidia, ale ani nechcu vidiet.
Nepoznam nikoho kto cudziemu cloveku dobrovolne len tak kazdy mesiac odpusti zopar tisic euro, po taku dlhu dobu.
Ved mohol fizza vystahovat a dat tam niekoho kto mu zaplati plnu sumu najomneho. Ibaze by nie.
 

Ibaže by

predmet nájmu môže byť poškodený.
pri extrémne dlhom nájme je cena nájmu znížená aj na menej ako 50% ceny pri obvyklých podmienkach
môže tam byť bremeno - napr. 24/7 prístup tretej osobe na terasu
alebo aj protiplnenie - ak sa nastahujem, koľko mi zaplatíte - bežné pri celebritách
Myslím že výška nájmu je veľmi ťažko použiteľné ako dôkaz hocičoho.
 

Relativizovať sa dá všetko.

Podľa vašej úvahy, by nakoniec mohla vzniknúť situácia, že Bašternák začne Ficovi platiť zato, že vôbec je u neho v nájme. Len neviem či by si ten "preplatok" mohol dať do daňových nákladov, predpokladám však, že Imrecze by to vedel zdôvodniť.
 

<< < 1 2 3 4 > >>

Najčítanejšie na SME Ekonomika