SME
Streda, 24. apríl , 2019

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Bratislavský Prior v skutočnosti kupujú traja boháči (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Filantrop??? Taká odroda človeka v SR nerastie.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Poisťuje hlavne verejné organizácie. To je čistá ryža a zrejme aj tunel na prelievanie peňazí správnym smerom. Všetkých štátnych úradníkov, ktorí poisťujú verejný majetok, by mali zavrieť alebo prinajlepšom vyhodiť. Každý, čo len trochu zbehlý človíček v štatistike vie, že napr. počnúc tretím autom v rodine/firme je poisťovanie čistá strata. Jednoducho povedané, čim väčší je majetok a čím väčší počet ľudí je na ňom účastný, tým je jednoduchšie a lacnejšie vykrývať rôzne straty náhodilého charakteru (zlodejinu, živly, havárie.....). Štát je pritom organizmom s najväčším množstvom majetkových a ľudských zdrojov a s takou vecnou a priestorovou diverzifikáciou, akú si nemôže vytvoriť žiadny súkromný subjekt - ani poisťovne. Bežné škody je štát spôsobilý jednoducho a lacno rozpustiť v ostatných aktívach tak, že to tie aktíva ani nespozorujú. A ak by došlo k takej masívnej udalosti, že to postihne celý štát, tak v takom prípade by to aj tak nevyriešili ani všetky poisťovne a zaisťovne. Ak dôjde kdekoľvek vo svete k masívnej udalosti (zemetrasenia, sopky.....) tak pre sanáciu škôd musí nastúpiť štát, prípadne dokonca aj viac štátov ako výpomoc. Nikdy to nedokázali sanovať poisťovne. Takže z tohto pohľadu poisťovať štátny majetok je skutok hraničiaci s ekonomickou kriminalitou.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

´Plná

bomba je, že sa mmanažéri štátnych firiem poisťujú na škody, ktoré spôsobia štátu.
Neuveriteľné.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ak by sa poisťovali manažéri a zo svojich platov, tak by to bolo OK. Problém je, že štátni manažéri jednak berú príjmy nenaviazané na úspešnosť riadeného subjektu a jednak ešte dostávajú aj kadejaké zlaté padáky. Plus ako perlička je, že voči manažérmi spôsobeným škodám sa nepoisťujú manažéri, ale poisťuje ich štát. To je ako by za mňa platil povinné ručenie majiteľ auta do ktorého možno nabúram.
A čerešnička na tej perličke je, že neviem o tom, aby štát niekedy vymáhal tú spôsobenú škodu manažérmi aspoň od tej poisťovne, ktorú si sám platí. A že je tých škôd požehnane.........
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Nejako tie pracky treba pomenovat, aby to neboli len pracky...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Je to ekonomicka kriminalita ... politici, uradnici si mylne myslia, ze dane su zdrojom prijmov statu ... stat moze mat prijem zo statnych podnikov, aktiv a investicii, no dane su bezurocnou pozickou obcanov statu ... kedze je to pozicka ma stat povinost ju obcanom do posledneho eura vratit a nie safarit ako cigan po davkach ... kedze na slovensku neexistuje exekutiva, tazko cakat, ze niekto niekedy od statu dostane tie peniaze spat .... kedze sa rozutekali do poistovni, "dialnic", "tunelov", "kesu", "stadionov" a inych somarin ... penta, jat a ine podnikatelske tigre su len ukazkou toho kolko bohatstva zo sr mizne ...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Suhlas

Velmi pekne napisane. Az profesorsky, ak sa na to pozrieme z pohladu diverzifikacie. Potesil si ma...
Ale zakladna otazka: "Povedz mi, kolko percent ludi (a teraz nemyslim len navstevnikov SME), myslis, ze pochopi vypovednu hodnotu Tvojho prispevku?"
Chcelo by to aj jednoduchsiu verziu, a to bez urazky voci komukolvek.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ja to napíšem jednoducho - v číslach: 2 manažéri Respektu /spomínaní v texte/ si vyplatili za 8 rokov /2011-2018/ čistý zisk viac ako 53 miliónov EUR - teda každý po takmer 27 miliónov €.
Keď to rozpočítaš na 8 rokov, tak ročný zisk pre každého je cca 3,3 milióna €. To je len podiel na zisku. Určite každý z nich zastával aj nejakú vedúcu, riadiacu funkciu vo firme za ktorú mal manažérsky plat, ktorý bol na hony vzdialený nejakému priemernému platu. A že sme sa všetci podieľali na týchto ich príjmoch - to je tiež jednoduché vysvetlenie. Každá firma - nech podniká v čomkoľvek, svoje produkty, služby predáva a náklady na výrobu /teda aj poistné náklady/ si započíta do ceny tovarov a služieb, ktoré my v konečnej fáze ako spotrebitelia zaplatíme. Pritom, ako odznelo v texte, spomínaná firma je len sprostredkovateľ poisťovania - teda sama nenesie zodpovednosť za odškodnenie poistných udalosti.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

O Respecte ja/bolo verejne známe, že mal vydláždenú cestu k poisteniam majetku resp. zodpovednosti ministerstiev a ostatných ústredných orgánov štátnej správy .. poistné a z toho plynúce provízie sú tým pádom v úplne iných číslach (výškach) .. čiže je jasná politická línia tohto subjektu
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Celé to zaváňa takou "vadalčinou".

Dôjde aj na nich, ale neskôr.

Step by step.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Kucapaca

Ten veľký človek na obrázku nevyzerá ako solídný podnikateľ. A ešte že je kámoš so Slotom. Ešte nikdy nič dobré nevzišlo zo SNS. Jeho podnikateľský zámer je uvoľniť celý priestor a znovu ho prenajať. Komu_ Vietnamcom.. Toto je podnikateľský zámer, 90 roky, ako vyšité! Tešili sme sa čo bude na Kamennom námesti. Všetko, len nič dobré. A toto malo byť znovu centrom Bratislavy.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Neviem, či je na obrázku "veľký človek"...ale gangster asi áno. A nie je to Slovák. Ono aj Inchebu si privlastnil NE-Slovák. Slušná hanba. Myslí si niekto, že majiteľ Incheby "funguje" bez mafie? Ja teda nie. Asi ruskej, v tomto prípade. Ešte aj "vydržal" vinohrady n najlepšej oblasti BA...

Slováci sa o ne nedokázali starať? Musel to robiť Rus, majiteľ Incheby???
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

My len inchebu, ale Cesi predali Rusom Karlovy Vary....
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Je veľký rozdiel medzi predať...a dať. Aj Angličania predali svoje klenoty, svoju históriu...svoje futbalové kluby, napr. Dokonca Arabom! Potupa, nie?

Česi predali Karlove Vary...Rusi predali Aljašku...to je obchod.

Tento týpek dostal Inchebu LEN TAK. Vraj "privatizácia" sa tomu hovorilo. Nuž...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

No, ten cesky obchod mi nebol velmi prijemny pred par rokmi, ked som navstivil KV, sama rustina, mal som trochu fobiu...ale je fakt, ze tie KV pekne zveladili, ale zase za aku cenu...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Zásadný rozdiel: predať a dať. Kúpiť a dostať darom.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Isteze, casy "privatizacie" si pamatame...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Stačilo byť zaťom

tajomníka ÚV KSS J.J.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ak chceme vediet co mame cakat, tak zaklad je neverit tomu cloveku ani slovo. Ze srdcovka a dal za to len tak tolko mega, no jasne. Uz dobre vie, co tam bude staviat, ale ja dufam, ze tu mesto neuhne. On si je schopny pockat aj roky na primatora, cez ktoreho pretlaci svoj zamer, co je jednoznacne nejaky mrakodrap jedneho dna.
 

1 2 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME Ekonomika