SME
Štvrtok, 21. november, 2019 | Meniny má Elvíra

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Členské štáty by mali podľa rezortu diplomacie prispievať do rozpočtu EÚ viac (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

3 %, 20 %, 0,80€/kg

3 % daň zo základu pre vymeranie dane právnických osôb, 20 % z predaja emisných kvót, 0,80 €/ kg ne recyklovaného plastového odpadu - nové dane pripravované EK na uvedené obdobie. Nerovnováha medzi príjmovou a výdavkovou časťou rozpočtov je hlavná príčina zvyšovania sadzieb a zavádzania nových daní. EK priznáva tieto úniky na strane príjmov :
- 50 miliárd EUR ktoré sa strácajú v karuselových podvodoch pri nezákonných odpočtoch DPH
- 150 miliárd EUR ktoré sa strácajú na daniach pri obchode s tovarom a službami v rámci EÚ
Na základe Osobitných správ Európskeho dvora audítorov, štatistiky z Euro-statu som spravil analýzu dovozu tovarov z tretích krajín do EÚ. Ročne uniká na cle a daniach najmenej 499 miliárd EUR pri uvedených dovozoch.
Uvedené financie sa nestrácajú - idú do čiernej ekonomiky, daňových rajov. Vyšetrovací výbor TAX2 Panamské papiere vydal záverečnú správu o svojom vyšetrovaní. Ak je všade taká spolupráca troch pilierov EÚ - EP, EK, Rady - tak sa potom nedivme, že treba zvýšiť prostriedky do rozpočtu EÚ : https://youtu.be/iFU8EVTOx94
Ak by sa podarilo len časť priznaných strát EÚ vo výške 200 miliárd € dostať do rozpočtu - to by sa celý rozpočet zdvihol o 100 %, nemusela by sa EK vyhovárať na Brexit, mohla by niektoré dane zrušiť a ostatná znížiť.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME Ekonomika