SME
Pondelok, 25. január, 2021 | Meniny má GejzaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Ako požiadať o príspevok na rekreáciu (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

Toto je úplne šialené. Nech ti experti znížia dane, aby som si mohol dovoliť pobyt bez trápneho poukazu, ktorý si tak či tak zaplatím nižším bonusom resp. nižším zvýšením mzdy.
 
Hodnoť

bod 6

Ste si ista tym bodom 6?
Mne sa nezda, ze by bola pravda, co tu pisete. Zial.
 

 

je to naozaj tak. V povodnom navrhu zakona bola len moznost jedno alebo druhe - v prijatom zakone to vypadlo
 

 

Dobrý, skutočne sa mi to nezdá, pozeral som si zneneie prijatého návrhu:
https://www.nrsr.sk/web/Dynami...
ktoré je zhodné s aktuálnym znením v Zákonníku práce:https://www.nrsr.sk/web/Dynami...
a podľa §152a ods 2:
"Zamestnávateľ môže rozhodnúť, že príspevok na rekreáciu poskytne zamestnancovi prostredníctvom rekreačného poukazu podľa osobitného predpisu. ..."
a podľa ods 6 toho istého paragrafu:
"Ak nebol príspevok na rekreáciu poskytnutý prostredníctvom rekreačného poukazu, zamestnanec preukáže zamestnávateľovi oprávnené výdavky podľa odsekov 4 a 5 najneskôr do 30 dní odo dňa skončenia rekreácie predložením účtovných dokladov, ktorých súčasťou musí byť označenie zamestnanca. ..."
Z toho mi vyplýva, že najprv zamestnávateľ rozhodne, či bude rekreačný príspevok (vo všeobecnosti) poskytovať formou rekreačného poukazu a potom ten platí len pre zmluvných poskytovateľov (podľa zákona 91/2010 Z.z. §27a ods 2):
"... Rekreačný poukaz je možné použiť výlučne v Slovenskej republike u poskytovateľov služieb, ktorí majú zmluvný vzťah s limitovaným poskytovateľom podľa osobitného predpisu9a) vydávajúcim rekreačný poukaz."
https://www.zakonypreludi.sk/z...
alebo tak nerozhodne a zamestnanec môže prísť s faktúrou od ľubovoľného poskytovateľa.
V čom sa mýlim?
 

 

ale ak uz zamestnanec poziadal o vydanie karty a dostal ju do ruky, tak nemoze nosit dalsie doklady na preplatenie - lebo príspevok uz mal vyplatený na tej karte - to je fakt. Ak najprv doniesol nejaky doklady a az nasledne požiadal o vydanie karty - tak to sa nevylucuje, lebo na tu kartu dostane menej penazi poukazanych. Je blbost ziadat o kartu, pretoze si clovek obmedzi vyuzitie
 
Hodnoť

 

O prispevok sa ziada tak, ze si vstupim do svedomia a ziadat o nieco take nezmyselne nebudem.
 


Najčítanejšie na SME Ekonomika