SME
Štvrtok, 23. január, 2020 | Meniny má Miloš

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Svet vojnu s globálnym otepľovaním prehráva (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

Hlúpy bojuje, múdry sa prispôsobí. Inteligencia je schopnosť prispôsobiť sa. Prežije ten, kto sa adaptuje. Kto sa neadaptuje, ten vyhynie. Zmena je život. Želám ľavicovým bojovníkom proti prírode veselú vojnu a skoré vyhynutie.
simple12
A teraz naspat fdo reality:
na Slovensku podla merani stanice Hurbanovo stupli letne teploty o 3'C (od roku 1900), zatial co uhrnne zrazky klesli iba o takmer nemeratelnych 5%. . Vseobecne globalne oteplenie prinesie zmenu lokalnych klimatickych pomerov, niekde bude prsat viac, niekde menej, ale v globale sa ubytok vody neocakava.
huncut_zruseny_acom_2
<< < 1 2 3 4 5 6 7 > >>

 

Zdroje, z ktorých čerpáš?
 

Nech sa paci.

Narast letnych teplot o 3'C:
https://dennikn.sk/209860/sa-z...
.
Znizenie uhrnu zrazok o 5.6%:
"Globálne otepľovanie sa na Slovensku prejavilo nárastom priemernej ročnej teploty vzduchu za posledných 100 rokov o 1,1 °C, k čomu sú podkladom najmä pozorovania z observatória v Hurbanove, prebiehajúce od roku 1871, od roku 1901 kontinuálne. Najteplejších 12 rokov bolo zaznamenaných od začiatku 90-tych rokov. Zároveň došlo k poklesu atmosférických zrážok v priemere o 5,6 %."
http://www.shmu.sk/sk/?page=13...
 

 

Takže si to zhrňme: z tvojich "takmer nemerateľných" 5% je očividne dobre merateľných 5,6% a to, že sa cit. "v globále úbytok vody neočakáva" si si asi vycucal z prstíka. Zato čo sa týka Slovenska, je tam nádherný odstavec o znižovaní zásob vodných zdrojov. Ten asi ušiel tvojmu klimaskeptickému očku.
 

Takze si to zhrnme.

statistickemu vyhodnocovaniu dat velmi nerozumies, vsak?
.
Pozri si rocne uhrny zrazok na obrazku 2. v dokumente: http://www.cbks.cz/sbornik04/p...
Rocne uhrny zrazok nahodne fluktuuju - bez ohladu na to, ci sa nieco dlhodobo systematicky meni, alebo nie. Trend (zmena) sa urcuje linearnou regresiou metodou najmensich stvorcov. Kvoli fluktuaciam trend nebude nulovy, aj keby sa systematicky nic nemenilo. Podobne ako priemerna hodnota pri hadzani kockou nebude presne 3,5.
.
Na obrazku 2 mas uvedeny aj koeficient determinovanosti r2 = 0.0149 a vyberovy korelacny koeficinet r = -0.122. Oba keoficienty su neporovnatelne blizsie k hodnote 0, nez k hodnote 1 (resp. -1), co znamena ze fluktuacie su prilis velke na to, aby sme spolahlivo dokazali urcit vyvoj.
.
Ak si tomu hore napisanemu nerozumel, tak ti to zjednodusim: tych 5.6% je mimoriadne zle meratelnych.
.
To by bolo doucko zo statistiky. Z klimatologie ta uz doucovat nebudem, globalne oteplenie nesposobuje globalne sucha, moze ale zmenit lokalne klimaticke pomery: niekde bude prsat viac, niekde menej.
.
Zasoby vodnych zdrojov zavisia (aj) od toho, ako s nimi hospodarime. Nemozes vsetko hadzat na klimaticke zmeny, obzvlast, ked na zmeny rocnych zrazkovych uhrnov na Slovensku su velmi zle meratelne.
 

 

Z klimatológie ma doučovať nemusíš, pokiaľ viem, nie si klimatológ. A keď už píšeš o lokálnych zmenách vplyvom klimatických zmien (s ktorými nikto nepolemizuje), to, že v niektorých oblastiach bude pršať viac neznamená, že tam bude dostatok pitnej vody...sám Lapin hovoril v jednom rozhovore, že zrážky sú návalové a rýchlo sa odparia. Ak si mám vybrať, či mám veriť odborníkom alebo nejakému "huncútovi", ktorý klimatické zmeny zámerne zľahčuje, aj keď ich pred pár rokmi úplne popieral, tak si vyberiem odborníkov.
 

Mas aj dalsiu moznost,

akurat neviem, ci je pre teba dostupna, lebo vyzaduje vedmostne zakladny a schopnost analytickeho myslenia.
Ak tymto disponujes, nemusis slepo verit ani Huncutovi, ani Lapinovi, ale kriticky zhodnotit dostupne informacie a vyvodit vlastny zaver.
.
Napriklad potom by si vedel, ze nazor vedca nemusi byt vedecky nazor. Je pekne, ze Lapin v nejakom hovore nieco povedal. Otazka ale stoji, ci to, co hovoril je vedecky potvrdeny fakt, alebo iba jeho osobny nazor.
.
Ak existuje nejaka seriozna vedecka studia o tom, ze zrazky su viac navalovite na statisticky vyznamnej hladine, velmi rad si ju precitam.
 

 

takym ako by som dal prilezitost sa prisposobit sekaciku na maso zarazeneho hlboko v mozgu. najvacsia chyba lavice je ta ze chrani aj mentalnych impotentov tvojho razenia
 

skreslil si si pravdu podľa seba, vieš?

zbabelcov a teroristov schopných adaptovať sa na hocičo je plný svet, však odvážny a bojovní schopní položiť svoj život za univerzálne pravdy, tak takí už asi pomaly vyhynuli.

Vieš aj tí ujovia z tých táborov smrti kedysi, keď ich tam viedli zabudli bojovať a aj zomrieť za svoje právo na existenciu, v ich pasivite a strachu postaviť sa ich odviezli v dobytčích vagónoch.
Keď prišli na miesto určenia, tak potom už chceli vzdorovať ale len nepatrne, ale násilné hulákanie "schnell, schnell" a lokálne prečíslenie ozbrojenými agresívnymi ľudmi ich paralizovalo a potom si povedali, že budú múdri a prispôsobia sa a prežijú to bez ujmy. A keď už boli nahý v sprche kde sa postupne prepracovali, tak potom už chceli bojovať, túžili byť hlúpi ale ocelové dvere ich nepustili a stratili akúkoľvek možnosť na odpor a rýchlo sa zadusili. ...

A ozaj ešte som nespomenul tých chytrákov ktorí sa adaptovali v tom tábore až tak, že sa stali historikmi svojich súkmeňovcov so všetkým nechutným čo k tomu patrí, veď sa to všeobecne vie!.. a ktorí sa dožili vyslobodenia z táboru a teraz sú so všetkými tými nechutnými spomienkami na seba veľmi hrdí, na to že prežili a na to čo sa s nich stalo pomocou ich dokanalého spôsobu adaptovať sa a prežiť. Niektorí ktorí ešte žijú sú odmeňovaní medailami, sú pozývaní na večierky párty a rôzne promoakcie, sú teraz bohatí a úspešní ľudia a ich rodiny prekvitajú šťastím a bohatstvom a zaslúžene.

Len niekde v histórii už kde nepočuť ani posledný výkrik či záznam o vyhynutých národoch a civilizáciách ktoré položili do posledného človeka v boji za svoju slobodu, dôstojnosť a existenciu svoje životy statočne a odvážne, kde nikto neprežil ani archeologická zmienka o nich, tak tí tam v histórii úctivo a statočne stoja nie ako zbabelci ale ako smelí bojovníci ktorý sa odmietli podriadiť a adaptovať teroru a zlu ktoré stálo proti nim a zahynuli do posledného človeka a to nie pre slávu a preto aby si ich pamätali ale preto aby sa za seba vo svojej prítomnej časopriestorovej realite nemuseli hambiť a spravili všetko možné aj nemožné, za boj za univerzálnu pravdu , sebaurčenie či právo na vlastnú exitenciu. To zbabelci nikdy nepochopia.

PS: Nepatrím ku ľavicovému bloku, ani ku žiadnym extrémistom, či zločincom.
 

 

Takže tebe sa páčia "odvážni bojovníci schopní položiť svoj život za univerzálne pravdy"?
Mnohí z nich vedia, že je len jediná pravda - Allah, a radi za to položia svoje životy.

Nie, nemám rád zapálených bojovníkov za univerzálne pravdy. Ja som dedič západnej civilizácie, myšlienkovej slobody, Sokrata a modernej vedy, ktorá neverí v dogmu univerzálnej pravdy a ktorá každú hypotézu, ku ktorej sa dopracuje, znovu a znovu overuje, kým ju nevyvráti a nenahradí lepšou.

Nie, boj za univerzálnu pravdu nie je dobrá cesta a už vôbec nemajú pravdu bojujúci fanatici, ani tí islamskí, ani tí ľavicovo-genderovo-globálne-environmentalistickí. A možno že si si všimol, že ten "zbabelý" národ, ktorý vozili do tých vyhladzovacích táborov, má teraz svoj štát, ďaleko najúspešnejší v okolí, a smutná história tohto národa mu dáva silu, ktorú žiadny islamský fanatizmus, "bojujúci za univerzálnu pravdu", ako si napísal, nedokáže premôcť.
To znamená adaptácia.
 

vymyslel si si islamského strašiaka...

nie nie nie- veľmi si si ma pomýlil s islamským fanatikom- žiadny niesom.

Vieš čo sú tie univerzálne pravdy?
čistý vzduch
najedené nepodvýživené brucho
možnosť slobone poznávať učiť sa a napredovať
vybrať si vlastných priateľov a ludí s ktorými chcem žiť a tvoriť a zomrieť
mať strechu nad hlavou a domov

... atak ďalej, ale je pochopiteľné že tebe univerzálne (nadčasové,večné) pravdy asi nič nehovoria, schovávaš sa za západnú civilizáciu -jej myšienky ktoré tu v mojich očiach prezentuješ ako zbabelosť, podriadenie sa zlu... A vlastne ti poviem, že radšej by som išiel stadiaľto s tejto západnej civilizácie niekde na východ do Číny, či ešte lepšie na Mars, kde nie sú zdegenerovaní zbabelci vyprahnutý a vyžraní zvnútra, prazdne nemé schránky.

Napríklad toto bude pre teba scifi- keď ti rozpíšem čo je "domov". Či vôbec chápeš zmysel slov a pojmov milý simpleXX alebo sú to pre teba len čisté frázy.
Vieš čo je domov? Nielen tam kde žiješ a kde si sa narodil, ale tam kde sa cítiš doma, kde máš ľudí ktorých poznáš, kde si vítaný, kde ti pomôžu, kde sa o teba postarajú, kde zdielate určité formy správania, kultúry, nazerania na svet, kde máte spoločnú myšilenkovú bázu, kde keď sa dostaneš do problémov, ti nielen pomôžu ale budú s tebou bojovať za tvoju vec, spoločne budete bojovať za správnu vec, kde sú za teba ľudia ochotní strčiť aj ruku do ohňa kde sa ťa zastanú, kde ti vytvoria priestor na život dajú ti možnosť aj zarobiť si peniaze a vytvárať hodnoty a kde toto všetko sa vyžaduje aj od teba voči druhým- to je v skratke "domov".

A vieš prečo židia skončili tak ako skončili za druhej svetovej vojny tuna?
Pretože tuna na Slovensku židia neboli doma. Nebol to ich domov. Lebo sa k nim slováci správali hnusne a hnusnejšie, okradli ich o majetok- arizovali, nahnali ich do dobytčích vagónov Hlinkovi prisluhovači, oklamali ich že idú za lepším vyhnali ich a zbavili sa ich tak že ich poslali na jatky do koncentračných táborov. Tak bolo teda Slovensko domovom židov?
Nebolo. Pretože podľa definície "domova" by sa za nich slováci postavili dali by si na hruď všetci žlté hviezdy, Českoslovesko by sa nikdy nerozdelilo a bilo by sa s Hitlerom až do posledného čechoslováka- žida, róma, západniara, východniara, žltého ,červeného každého čechoslováka. Slovensko nebolo "domovom" Kolaborovalo, zapredalo sa adaptovalo sa, zapredalo vlastných ľudí vlastných židov, ktorých nepovažovali za vlastných a zachovalo sa horšie než zbabelí židia, prehnane ***** sa zúčastnilo na megavražde storočia. A potom keď Hitler začal prehrávať a mali nakopať zadok aj Slovákom si ***** hviezdne elity vymysleli SNP aby sa akože prezentovali pred svetom ako Bojovníci proti Nacizmu- ***** prehnané a svinské- stokrát horšie ako zbabelé. Slováci- bojovníci zla! a podrazáci. Všetko to najhoršie. A vďaka admin že ma zrušíš poďla toho tvojho kódexu a umlčíš pravdu.

Ešte si polož otázku či v súčastnosi či Slovensko spĺňa definíciu domova pre Fica, Dzurindu, Mečiara, Kaliňáka, Lipšica... keď títo páni sa chovajú ku slovensku ako by to nebol ich domov.

A ešte si kladiem aj ja sám otázku či je slovensko môj domov, keď sa ku mne osobne slováci už stihli zachovať tak ako sa zachovali a veľa krát som presvedčený že slovensko nie je môj domov a nemám tu čo robiť pretože nie som medzi takými ľudmi ktorí by spĺňali definíciu môjho domova.
 
Hodnoť

 

Ja by som sa chcel spytat...pri veku nasej planety a jej vnutornych procesov, skutocne clovek za par desiatok rokov mohol sposobit svojim konanim globalne oteplenie? Sme len blcha na slonovi..
 

 

ked sme dokazali nahromadit tolko atomovych zbrani, ze by sme Zem dokazali znicit za 30 minut, aby tu neostal zivy tvor, tak preco nie sme schopny znecistit atmosferu tak, ze sposobujeme globalne oteplovanie?? ROcne vypustame do ovzdusia co2 v objeme 400 000 vybuchov atomovych bomb Hirosima....treba trosku moj vzdelania o klime a nie v podnapitom stave filozovat o niecom, kde sa musi zapojit vedecka mysel.
 

 

Atómový výbuch (jadrová reťazová reakcia) produkuje co2 ? Zdroj?
 

 

mas problemy s chapanim pisaneho textu?
 

 

Vysvetli aj mne prosim ten objem CO2 ako 400.000 vybuchov atomovych bomb v Hiroshime... to ze mame atomove zbrane na planete neznamena ze to ma nieco spolocne s CO2...navyse, kolko percent CO2 obsahuje nasa planeta? Co "dychaju" rastliny? Tam vlastne moze aj problem byt ze sa vsade klcuju lesy a ten CO2 nema kto spotrebovat....takze zastavit klcovanie a zacat zalesnovat vratane Sahary aby sme minuli tych 400.000 CO2 bomb z Hiroshimi...ci? :D
 
Hodnoť

Žiadne globálne oteplovanie

predsa neexistuje. Klaus a Trump hovoria "pravdu", takže vo čem je řeč? Svet začne konať rozumne až vtedy keď vyskúša všetky samovražedné postupy. Aby už nebolo neskoro.
 
Hodnoť

SME-mienkotvorny dennik,premiovy obsah

Outsorcovali ste redaktorov do Indie/Bangladesa?

Ano teto clanok (na rozdiel od vcerajska) mal zapnuty language corrector, ale presli gramaticky spravne FORMY slov bez ohladu na OBSAH.
Hned v prvej vete sa pise o dopade MIEN (chyba pismeno z na zaciatku slova, preslo, pretoze mena je OK) po 6 takejto chybe som porestal pocitat (a aj citat).

Najma ak robite PROPAGANDU, musite byt pozorny k takymto chybam. AK totiz tlacite ludom kaleraby o klimatickej zmene, ktoru nemaju sancu ovplyvnt a sucasne im vravite, ze budu musiet radikale obmedzit svoje zivotne zvyklosti, ludia su potom velnmi citlivz na formalnu stranku veci.

Nebudu protestoat proti ideologii, na zaklade ktorej ich idete "vziat u huby", to by bolo nebezpecne. Tak sa sustredia na gramaticke chyby.

Hej sudruhovia politruci, bojujte na ideologickom fronte dokladne!!!

Takto klimatickej ymene neyabrate (ja viem, ze ani inak a ze to je pricina, preco to mate na haku, ide vam iba o zold, ale necakajte, ye to bude niekto potom aj citat (ani na tom vam neyaleyi, staci iba klik, ten sa POCITA))
 
Hodnoť

 

Ocel bez uhlíka ? To ako presne funguje ?
 

nehovoriac o tom,

ze ocel s uhlikom je snad lepsia, pretoze viaze "C" z toho "CO2":

CO2 + Fe = ocel + O2
 

 

Som sa dočítal že po novom sa za oceľ považuje liatina železa a dalšou prísadou a uhlík je považovaný za nečistotu.
 

<< < 1 2 3 4 5 6 7 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME Ekonomika