SME
Utorok, 26. január, 2021 | Meniny má TamaraKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Ak cyklista zaviní nehodu, je jedno, či pil menej, alebo viac (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

Pre upresnenie. "Pri dokazovaní vinníka bude jedno, či mal cyklista v sebe alkohol, alebo nie," Ak ale jeho hodnota presiahne povolenú hranicu, bude za to pokutovaný v zmysle sadzobníka bez ohľadu na to, či nehodu zavinil alebo nezavinil.
 
Hodnoť

 

Povoliť popíjanie alkoholu u cyklistov nebol dobrý krok, aj predtým nezodpovední popíjali, či už vodiči za volantom alebo cyklisti. Na petržalskej hrádzi vždy bolo a stále je mnoho tých, ktorí si alkohol doprajú. Ak nevedia odolať vôni piva, mali by si dať aspoň pri bicyklovaní nealkoholické, ale to som asi veľmi naivný človek. Za možnosť popíjať sa najviac vyslovovali majitelia bufetov, inak by prišli o zisky. O zdravie a k úrazom prichádzajú ich zákazníci. Ak podnapitý vodič alebo cyklista ohrozí seba, je to jeho vec, ale často sa stáva, že to odnesie ten, ktorý sa pri športovaní alkoholu vyhýba a správa sa zodpovedne. Už bez toho sa k sebe veľmi ohľaduplne nesprávame a mnohí sú pod vplyvom alkoholu agresívni. Toto chceme?
 
Hodnoť

Na cestách

II a III triedy, resp tam kde môžu jazdiť cyklisti by nemal byť tolerovaný alkohol vôbec..ani u vodičov motorových ani nemotorových vozidiel (aj mopedov, skutrov, .. hooverov,...) a všetkých možno aj chodcov. Na cestach pre cyklistov, chodníkoch, rôznych hrádzach a cestach v lese kde je obmedzená motorová doprava ..tam povolenie alkoholu môže platiť..podľa mňa.

Veď najviac nehôd s následkymi spôsobuje styk malého pomalého nechráneného vozidla, chodca s rýchlym, ťažkým a veľkým.

..len budovať tie cesty v mestách a z miest, obcí do práce, na rekreačné zóny a iných centier.
 


Najčítanejšie na SME Ekonomika