SME
Pondelok, 25. január, 2021 | Meniny má GejzaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Hospodárenie štátneho podniku Hydromeliorácie je na vážnu úvahu, apeluje NKÚ (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

štátny podnik Hydromeliorácie už dávno rezignoval na svoje bazálne poslanie a to je údržba a rozvoj siete závlah a odvodňovacích sústav. Stal sa z neho len ad-hoc prenajímateľ infraštruktúry, ktorý nie je ani schopný poskytnúť základnú technickú podporu pre nájomcov, ktorí chcú investovať svoje peniaze do údržby majetku Hydromeliorácií. Najlacnejšie riešenie je zrušiť tento štátny podnik a odpredať zruinovaný majetok privátnym záujemcom.
 
Hodnoť

 

Odkedy je Mitrik v NKU tak vzdy vytiahnu zavazne zistenia. Predtym to bolo len take laskanie, vsetko vzdy v poriadku. Celkom sa cudujem, preco ho tam Fico dal. Takto mu kyda na jeho dokonaly socialny stat s nenahraditelnymi fukcionarmi :)
 

Nebud taky optimista

čital si v tych zisteniach jediny konkretny udaj? Kto konkretne je zodpovedny za nejaku konkretnu škodu ? Všade je to len , že sa niečo nedodržalo , sa niečo zle predalo , sa.... A napriklad pri kauze Predsednictvo doporučil , aby sa zodpovedne osoby , ktore porušili takmer všetky platne zakony pri zaostaravani vyškolili , ako to je treba robit.

Ja by som od NKU čakal - orkrem trestnych oznameni na konkretne osoby , aj verejne vyhlasenie - do kontrolovanych podnikov tieto konkretne politicke strany nominovali na doležite riadiace miesta tychto konkretnych odbornych hlupakov , ktori ani nepoznali zakladne predpisy pre vykonavanie ich prace.
Lebo z ich zisteni , že niečo SA stalo , niečo SA nedodržalo ako občan nič nemam a ani z toho nie je žiadna povinnost pre politikov konat nejako inak ako konali , len vedia že si musia davat vačši pozor. A to je tak všetko, alebo ty si si všimol nejaku konkretnu zodpovednost , nahradu škody alebo basu pre politickych nominantov - podvodnikov ?
 

 

Zijeme na Slovensku a nie v dokonalom svete. Ja len pisem o tom, ze doteraz sa nikdy ziadne pochybenia neodhalili, maximalne nejake formality. V potresteanie vinnikov je naivne dufat.
 
Hodnoť

tento paskvil

sluzi hlavne na to aby od obcanov a firiem tahal peniaze za potvrdenia, ktore potom ti obcania odnesu inej statnej institucii...
 
Hodnoť

 

Zaujímavé čítanie Výročná správa podniku v rukách štátu za r. 2017 (s.Fico-čo tak stratu vyrovnať zo zdrojov strany SMER).Pár čísiel len na ilustráciu:
-Dotácie: 320 000 € ( z našich daní)
-Ťažisko výnosov: predaj majetku (štátneho:nás všetkých) 396 066 €, prenájom majetku:151 848 €
-EBITstrata 6 868 352 €, EBITDA strata 556 191 €
-Teraz vrchol: Odmena riaditeľa (riaditeľky) 28 900€.
Klasický prípad , kedy pod rúškom štátneho podniku v hlbokej strate (dokonca EBITDA) ktorej "podnikanie" je predaj majetku (pôdy)a prenájom sa vyplácajú ročné odmeny. Prečo s. Fico (Pellegrini) nespravia tlačovku aby informovali o úspechoch svojej vlády.Pracoval som vo viacerých súkromných podnikoch (domácich i zahraničných ale s podobným systémom riadenia (pri zápornej EBITDA vyplácať odmeny) som sa nestretol. Páni riaditelia, členovia DR ako sa cítite?
 

Riaditelia a clenovia DR v Hydromeliorac

Riaditelia a clenovia DR v Hydromelioraciach su "bezstavovce". Preco by im malo vadit, ze hospodaria ako Pat a Mat??? Ved nejde o ich peniaze.... hrozne to citat.
 


Najčítanejšie na SME Ekonomika