SME
Piatok, 15. január, 2021 | Meniny má DobroslavKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Štát podá žalobu na Bžána na prelome januára a februára (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

 

Divadielko.
Štát prehrá, prachy zaplatí.
Spokojný bude sponzor (percentá prídu), advokát (peniaze dostane) aj voliči (lebo štát akože bojoval).
 

 

Vsakze si to nevymyslel vlastnou hlavou? Urcite to vymyslela ina vlastna hlava.
 

Je to jasné ako facka

vlastnou hlavou na slovensku pracuje len predseda SMERU, zvyšok je krovie pre multimilionárov!!
 

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 

 

Prečo by som mal niečo "vymýšľať"? To nevymyslíš...
 

vlastnou hlavou

bolo to dobre vymyslené.
BirKom zabezpečill silnú medializáciu pripravovaného podvodu, verejnosť bola na jeho strane.
Poskokovia to neutajili, boli odhalí.

Bžán je možno komplic, ale aj obeť
 
Hodnoť

a stat bude zastupovat doc. JUDr. Hranol

takze Dzban sa moze tesit na vyhraty proces, kedze Hranol v zivote ziaden proces za stat nevyhral. Ujo Dzban si vysudi si naspat to, co mu akoze znizili.
 

to sa mylis

stat bude v spore proti Dzbanovi zastupvat Dzban, je velmi upsesny vo vyhravani sporov

A nie je mi vobec jasne za co ho chcu zalovat. Za to ze vyhral statu spor alebo za to ze mu dali 70M€ alebo za to ze si dobrovolne nechce znizit dohodnutu odmenu alebo za to ze sa s nikym nepodelil.
Preco nezaluju tych co to s nim podpisali alebo tych o tam tych podpisovacov dosadili.
 

 

"A nie je mi vobec jasne za co ho chcu zalovat."

No však len preto, že SMER-u padajú preferencie. Keby nepadali, tak sa ani zníženie sumy na 17 mil. eur nekoná.
 

štát

bude zrejme zastupovať Taylor Wessing, ktorý analyzovali za necelých 50.000 Eur (to zatiaľ vyfakturovali), či je spor s Bžánom OK alebo nie. Presadila ich v tejto veci ministerka Žitňanská (Most Híd), hoci formálne ich vybral Žiga. Ale nechajme sa prekvapiť.

Most Híd vybral aj šéfa Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO), ktorý sa súdil o neplatnosť gabčíkovskej zmluvy; ten rozsudok (z r. 2015) nakoniec výrazne pomohol štátu v arbitráži. Tento šéf ÚVO je bývalým partnerom jednej nemenovanej advokátskej kancelárie (nie AK Bžán, nie Taylor Wessing), ktorá zastupovala v spore o neplatnosť gabčíkovskej zmluvy štát; formálne zastupovali žalovanú Vodohospodársku výstavbu (VV), ÚVO vtedy nemal advokáta, reálne však VV cez týchto právnikov predkladala v spore všetku sofistikovanejšiu argumentáciu v prospech štátu, t.j. oni ten spor za štát viedli (za 8 rokov vyfakturovali cca 1 mil. EUR, čo je veľmi slušná odmena, povedzme že nie až tak zjavne premrštená). Je na 99% isté, že v kauze Gabčíkovo (1. etapa: 2006 - 2007 štát analyzoval platnosť gabčíkovskej zmluvy - formálne to robil Bžán, 2. etapa: 2007 - 2015 sa viedol spor o neplatnosť tejto zmluvy na slovenských súdoch, formálne to zastupovala tá nemenovaná AK, 3. etapa: 2015 - 2017 - viedla sa arbitráž na arb. súde VIAC vo Viedni - formálne to zastupoval Bžán) spolupracovali AK Bžán a tá AK, ktorá má dnes exkolegu na čele ÚVO a zrejme je aj blízka Mostu. Len jeden robil viac výkon a druhý ... čo robil? To je otázka za 70 mil. Eur.

Zrejme sa ju pokúsil zodpovedať Plus 7 Dní, keď zverejnil fotku predsedu KS BA štrngajúceho si v jeho zasadačke s Bžánom. Následne bol vyvinutý mediálny tlak na ministerku Žitňanskú, aby predsedu KS BA riešila, tá sa však vyhovorila na Súdnu radu. Zjavne je jej tento konflikt s predsedom KS BA proti srsti.

Neverím úprimnosti snahy štátu docieliť neplatnosť zmluvy s Bžánom. Bžán by nemohol dostať tých 70 mil., ani tých neskôr znížených 17 mil., kde 12 mil. má čakať zablokovaných na jeho účte (cca 5 mil Eur už v rokoch 2015 - 2017 dostal), bez nutnosti sa zavďačiť. Je to príliš veľa peňazí, aby ich dostal len tak. Beneficial owner-i týchto peňazí (resp. väčšej časti z nej) musia sedieť na vyšších miestach (resp. aj v AK, ktoré robili pre Bžána výkon, a ktoré možno Bžán nepovyplácal). Je pravdepodobné, že na prelome 1-2/2018 sa kruh uzatvorí a jeden z bandy "väčších" zlodejov bude naháňať toho menšieho - Bžána.

A ešte by ma zaujímalo, kedy štát napadne zmluvu s AK Dvorecký, kde za jeden úkon právnej pomoci dostali podielovú odmenu 8 mil. Eur v pofidérnom spore s Port Service (spor dovtedy zastupovala AK Ecker Kán, ktorá bola tesne pred jeho koncom záhadne vymenená za AK Dvorecký) a či bude žiadať aj vyplatených 5 mil. Eur od Bžána späť (už to bola extrémna suma, v takejto arbitráži neobvyklá). A tiež by som rád poznal aj príčinu straty mediálneho záujmu o celú vec tunelovania MH Manažmentu, lebo o to tu ide. Prečo sa médiá nezaujímajú o obsah analýz Taylor Wessing, o obsah arbitrážnych rozhodnutí v kauze Gabčíkovo, na základe čoho vlastne Bžán vyhral a prečo nedostal štát v tomto spore náhradu trov konania, prečo sa nezaujímajú o to, že na základe neplatných, resp. neúčinných zmlúv s AK Bžán a Dvorecký odišlo "von" 13 mil. Eur za spory, ktoré nemali túto hodnotu ani náhodou. Najmä prečo o túto tému tak náhle stratilo záujem SME? Nebude to asi len preto – ako mi povedal jeden novinár – že toto je „organizovaný zločin“.
 

"ktorí analyzovali"

:(
 

 

zaujímavý postreh.. skoro na hranici fabulácie....každopádne niektoré tvrdenia sa zrejme dajú ľahko preukázať.. s ďalšími to až také jednoduchá nebude..
 

Nešetri ma, 11.13.83.89,

je to ďaleko za hranicou fabulácie. Dr. Bžán nikdy neexistoval a celý prípad niekto vymyslel, aby odpútal pozornosť od úspechov tejto vlády.
 

 

ktore uspechy si mal na mysli ?
 

úplne všetky,

ale v danom kontexte najmä víťazstvo v spore s SE, a.s. v arbitráži a súdnom konaní. Štát sa hrdo zmocnil Gabčíkova a môže zafinancovať generálne opravy VEG, ktoré by inak platilo SE. A takmer sa mu podarilo zaplatiť aj uvedenú spravodlivú odmenu, keby niet zlomyselného novinára, čo na to koncom septembra min. roku upozornil verejnosť.
 

 

Nemám v úmysle kohokoľvek šetriť, ale jedna vec sú preukázané fakty a iná vec sú domnienky a konšpirácie...o úspechoch tejto vlády sa neodvážim pochybovať
 

vo

svete zákulisných ťahov je niekedy ťažko predkladať len preukázané fakty. Niekedy sa človek musí uspokojiť aj len so silnými indíciami, inde zase disponuje svedectvami, ktorí za kulisy nakukli, ktoré však nevie celkom odkryť.

Ale kľudne daj, čo je domnienka, či konšpirácia, lebo som sa nerozpisoval, to by bolo dlhé. Ja som predovšetkým, okrem verejne známych alebo dohľadateľných informácií, zhrnul informácie od mojich zdrojov, nevycucal som si to z prsta. Áno, určité veci si možno domýšľam. Ale podozrenia ležia na stole a nezdvihnúť ich, najmä keď trafená hus ešte aj zagágala?

Bžán najskôr nerobil takmer nič sám, lebo je to z podstaty veci vylúčené; nakoniec, sám sa hrdil, že vytvoril "medzinárodný tím". Medzinárodný tím, kde riešil čisto slovenské právne problémy. Btw v závierkách deklaruje vysoký podiel subdodávok, čo je len o tom, ako vyplácal právnickych subkontraktorov, nie iných nositeľov zásluh. Niekto právničinu robiť musel a logicky ten, ktorý ju robil roky predtým, sa ponúka ako spolupracovník, najmä v rozsahu, v akom išlo o rovnakú tému.

A sú tam určité časové a vecné následnosti, ktoré ukazujú prepojenia. Ak si zainteresovaný, tak tie míľniky sú napr. 2/2015, 3/2015 a 4/2015. Ale je pravda, že moje stopy o spolupráci dotyčných za horizontom 9.3.2015 končia.

A k tomu Hídu. Spomínam si na jednu klientku jednej kancelárie. Bola tuším podnikateľkou roka. Potom ju stíhali za karusely s Maďarskom. Údajne ju chytili tak bizarne, že ten, komu platila úplatok, ho neodovzdal ďalej. A tak sa pán maďarský poslanec, ktorý mal pod patronátom daňový úrad, nahneval a ... Jajbože, z akej strany bol ten poslanec? Archanjel Gabriel si možno spomenie.
 

mnoho ludi tu masturbuje

nad tym, ze Ficiak prehral vsetky sudne spory na europskych sudoch. On obhajoval komunisticky pravny system SR proti pravnemu systemu zapadoeuropskej civilizacie.
Ak by vyhral, tak by potvrdil, ze rusky system je ludskejsi. Kedze vsak prehral iba potvrdil, ze nas pravny system je totalne na "kakanicku".

V mojej historii najdes, ze ho NAOZAJ nemusim. Ak by mala opozicia aspon TROSKA rozumu, tak by mu verejne dakovala za jeho prehry na EU sudoch a tym by mu mohla suvisle mlatit o hlavu uroven nasho sudnictva.

Tym , ze drvivej vacsine diskutujucich staci prvoplanova skodoradost je problematika sudnictva zanesena prachom a cely PRmanagement SMERu sa moze akurat drhnut nad neschopnostou opozicie a diskutujucich.
 

 

Na infovojne moderátor to komentoval, že keby on mal zmluvu na 70 miliónov, nebolo by na svete boha, aby tie peniaze nedostal. Keby mu ich nechceli dať, vysúdil by na Slovensku prdel.
 
Hodnoť

 

... bude o com pisat aj na prelome januara a februara. Cely cirkus pojde do stratena, ale aspon sa nebude hovorit o inych (pre "Nasich" ovela dolezitejsich) temach.
Takze spokojne nebudu len vyssie uvedene zucastnene strany tejto komedie, ale aj tzv. "nezavisle" a niektore " mienkotvorne" media.
 

1 2 >

Najčítanejšie na SME Ekonomika