SME
Pondelok, 25. január, 2021 | Meniny má GejzaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Spor o preddôchodok: Kažimír úplne zoškrtal to, čo chcel Richter (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Byť Richterom, hodím si mašlu

pred časom rozprával Ficovoličom o preddôchodku ako o zázraku. Zvýhodnil rizikové práce- tam sa dostane 60 % zamestnancov samozrejme okrem nútených živnostníkov ktorí zasa utrú hubu.
Kazigraf uprednostňuje rizikové fondy ktorí s. Fico zaplul v období krízy v 2009.
Jednoducho politici si z nás robla *****
 
Hodnoť

O čom celý preddôchodok je

O tom, že človek si dôchok bude platiť z vlastných peňazí - z dôchodkového účtu, ktorý má v treťom pilieri. Z prvého piliera nedostane počas preddôchodku vôbec nič. Že doňho prispieval celých tých 42 rokov, to je Kažimírovi aj Richterovi celkom fuk.
 
Hodnoť

 

naozaj mame 100% zamestnanost ked si kazisvet dovoli tvrdit, ze clovek co odide do dochodku sposobi statu skody v podobe nezaplatenych odvodov a dani? nie je to o tom, ze jeho miesto vezme nezamestnany a stat naopak usetri na socialnych davkach?
 
Hodnoť

...spomienková ideológia smeru

...sa nedá zaplatiť žiadnymi peniazmi... je a vždy to bola bublina ,ilúzia ignorujúca možnosti ekonomiky , realitu aj trendy pre budúcnosť ...100% etetizmus ktorý pred sebou od svojho vzniku tlačia ako jedinú dogmu fungovania spoločnosti zdochol na pol ceste lebo nemá už ani v súčasnosti žiadne volné zdroje
 
Hodnoť

To sú len také hry smerákov

Ako správa Rádia Jerevan:
Je to pravda, že v Moskve na Červenom námestí rozdali robotníkom 100 áut Lada?
Áno je,
ale nebolo to v Moskve na ČN ale v Leningrade ale v Leningrade pri Hlavnej stanici,
nebolo to 100 áut Lada ale 20 bicyklov Ukrajina,
a nebolo rozdaných, ale ukradnutých.
 
Hodnoť

Preddôchodok

je úplný kravina a vôbec nechápem, prečo sa tým niekto zaoberá. Okrem iného, ak má niekto z čoho žiť, tak na preddôchodok môže ísť kedykoľvek. Ak niekto má problém so zamestnaním, tak nech ide na predčasný dôchodok. Popri tom môže aj podnikať a podľa novely zákona aj pracovať na dohodu do 200€ mesačne. Kolujú tu mýty o znížení dôchodku pri predčasnom odchode. Na to stačí kalkulačka a hneď každý zistí, kedy sa mu to oplatí (veku, keby sa mu viac oplatil normálny dôchodok sa väčšina ľudí nedožije).
 
Hodnoť

Prestávam sa diviť, že Kažigraf

chce získať funkciu šéfa euroskupiny. Vie že to ide dolu kopcom, tak potrebuje rýchlo odísť a následky vlády SMER-u nech si riešia iní.
 
Hodnoť

 

Súčastny výpočet předčasného dôchodku je vysoký podvod .
Nestačí že za každých 30neodpracovaných dni do riadného dôchodku sa kráti výpočet o 0,5 % , ale aj za každý rok čo menej pracuje pred riadným dôchodkom sa kráti o ročný BOM.
To nestači aby sa krátilo iba o toľko o koľko rokov menej občan pracoval a nie ešte aj percentá ?
 

:)

čo je BOM? Bod osobný mzdový? S týmto som sa ešte nestretol, ja poznám len skratku OMB-osobný mzdový bod :)
Súhlasím s tým, že krátenie dôchodku o 0,5 % za každý mesiac je príliš prísne. Len nechápem tú druú vec-krátenie OMB za každý rok, čo menej odpracuje. Ono to totiž nie je krátenie....nemôžeme krátiť niečo, čo poistenec nezískal..ak som získal napr. 40 rokov poistenia, tak taký mám aj dôchodok, aj som získal 42 rokov poistenia, tak mám dôchodok vyšší, čo je absolútne logické a spravodlivé..teda iszo by som nepoužíval v tomto kontexte slovo "kráti"
 


Najčítanejšie na SME Ekonomika