SME
Pondelok, 25. január, 2021 | Meniny má GejzaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Úrad vlády bude vedieť všetko, zavedú sa on-line platby (prehľad zmien) (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Ze sa to uvádza je dobre ,

ale ze to zavádza práve tato postať Slováče uz dobre nie je . Aj kvoli kvalite , úžitku a najmä - ich nikto nekontroluje .
 
Hodnoť

Predstava, že si ET mimozemšťan bude

môcť pravidelne čítať komunikáciu kohokoľvek so štátom ma napĺňa vážnymi obavami. Toto pripomína praktickú realizáciu Veľkého Brata v podaní SMERu. Zneužijú proti svojim politickým oponentom, čo len budú môcť. To si môžeme byť istí. Však už to istý čas aj robia.
 
Hodnoť

Čo má so slovensko.sk Úrad vlády SR ?

Úrad vlády SR je ostatným ústredným orgánom štátnej správy a v zmysle zákona č. 575/2001 Z.z. vznikol a plní úlohy vo vzťahu k vláde, predsedovi vlády a jej činnostiam, ktoré súvisia s jej výkonom. Z tohto dôvodu vôbec nevidím žiadny dôvod nato, aby Úrad vlády SR sa stal vrcholným koordinátorom všetkých rozhodnutí v rámci SR (!), ktorý bude distribuovať, finančnej kontrolovať a registrovať celú komunikáciu medzi fyzickými i právnickými občanmi a štátnymi inštitúciami.

Táto centralizácia všetkých dôležitých otázok týkajúca sa všetkých občanoch i právnických osobách na jednom mieste t.j. na Úrade vlády SR výrazne posilňuje jeho postavenie v systéme ústredných orgánoch štátnej správy, javí sa ako nesystémová a vychyľujúca misky váh v prospech jedného štátneho orgánu na úkor iných, pričom jeho vedúceho menuje len vláda a podlieha predsedovi vlády (nie parlamentu) a nie sú žiadne záruky, že dané informácie nebudú zneužívané. O takomto závažnom a rozsiahlom prenose práv na Úrad vlády SR nikdy Pellegrini doteraz ani necekol. Osobne si myslím, že sústavné zvýrazňovanie a posilňovanie právomocí Úradu vlády SR za ostatné ficovlády priamo nabúrava ústavný princíp deľby moci i delenia kompetencií medzi výkonné ústredné orgány štátnej správy a ostatné ústredné orgány štátnej správy a mal by byť posúdený aj z ústavnoprávneho hľadiska. Podľa týchto tendencií je vidno, že v prípade prezidentskej výhry Fica už dávno máme na stole (a možno aj prijatý) nový tzv. prezidentský systém vlády, a to by si s Macronom mal o čom podebatovať.
 

K+++

klinec po hlavičke, vďaka pán Šátek
 
Hodnoť

a prečo

úrad vlády?
 
Hodnoť

Úspory?

„Sľubujeme si od toho významné úspory, pretože dnes tie milióny úradných rozhodnutí doručuje každý rezort samostatne, vo vlastnej réžii,“
Súdruh minister- gratulujem. To bude prvá reforma, ktorá byrokraciu nezdraží.
Bohužiaľ to bude naopak. Keď chcete zlacniť, tak zbavte úraby povinnosti každé ***** poslať doporučene.
Každý rok si musím behať na poštu pre výmer na smeti alebo aj oslobodenie od platby, postaviť sa do radu ..... Slovom všetky zbytočné veci.
Keď už chcete, rečo by sa doporučene nemali posielať napr. len upomienky.
 


Najčítanejšie na SME Ekonomika