SME
Pondelok, 18. január, 2021 | Meniny má BohdanaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Nezamestnanosť klesla na nové minimum (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

Povyhadzujú všetkých nezamestnaných

z úradov práce tak budú mať nulovú nezamestnanosť. A Richter bude najlepším ministrom práce a sociálnych vecí na svete.
 

 

Vyradením nezamestnaného z evidencie štát ušetrí na platení jeho zdravotných odvodov, takže určitý úspech to je..
 

 

A zaroven usetri stat na dani. Pretoze ak manzel(ka) nie je evidovana na urade prace tak zamestnany manzel(ka) si nemoze na nu uplatnit odpocitalenu polozku. Co cini priblizne 60 eur mesacne (vyplaca sa raz rocne podla danoveho priznania. Stat usetri ze nemusi platit zdravotne odvody ako si spominal a zaroven statistiky vyzeraju lepsie....to je riadny bic na ludi. Cim lepsie casy tym viac utahujme zvysujem dane...
 
Hodnoť

Vdaka Richterovej

mágii s číslami sa nakoniec možno dopracujeme k socialistickej prezamestnanosti... To je asi konečný cieľ.
 
Hodnoť

spojené nádoby:

evidovaná klesla, neevidovaná stúpla, komunisti výsledky svojich podvodov vyhodnocujú podvodne
 

Súhlas na 100%

Pretože Tlupy nosičov lopát,metiel a hrablí po našich dedinách sa vôbec nezmenšujú.
 
Hodnoť

A podľa ktorej štatistiky

mame takú nízku nezamestnanosť ?
 

No predsa...

...podľa Richterovej stupnice. Ako zemetrasenie.
 
Hodnoť

 

V článku korektne uvádzate "evidovaná" nezamestnanosť. Čo tak sledovať počet zamestnaných, napríklad cez údaje v Sociálnej poisťovni. Géniov, čo vedia vyriešiť problém s nezamestnanosťou, že ponúknu chudákovi z Medzilaboriec prácu v Senci za 600 E v hrubom a on neprijme, alebo neprinesie 2x mesačne /neviem presne/ pečiatku z obľúbenej krčmy potvrdzujúcu záujem o zamestnanie, alebo o deň zmešká termín a UPSVaR a kopnete ich do zadku ako Chuck Norris, je plno. Ešte motivujte úradníkov nejakým ohodnotením, aby čistili zoznamy uchádzačov a evidovaná bude aj pod 2%.
 

Ako zamestnávateľ

vychádzam z predpokladu, že zamestnaný je každý, kto robí. Áno, ale koľkí sú z toho, čo sú platení cez ÚPSVaR z rôznych fondov a po 15-tich mesiacoch končia? Ku nám prichádzajú ľudia so žiadosťou o zamestnanie hlavne tí nad 50 rokov, lebo jednoducho nedokážu dávať plnohodnotný výkon 8 hodín v trojsmennej prevádzke pri vonkajšej teplote +30 stupňov. Sme zamestnávateľom, máme na zamestnancov špecifické požiadavky, takže bohužiaľ, zamestnávame iba sporadicky na základe zákona o zamestnanosti. Pri rozhovoroch s potencionálnymi uchádzačmi o zamestnanie sa neraz stretávame s tým, že po mesiaci odchádzajú zo spomínaných pracovísk na PN-ku a keďže sú to ľudia aj pred 60-tkou, neraz maródia aj niekoľko mesiacov. Aj takto je možné riešiť nezamestnanosť. Je mi tých ľudí úprimne ľúto, ale to je všetko, čo môžem pre nich urobiť. Zverejniť tento iích postoj a možno aj ľutovať. Kto neskúsil, nepochopí. Stávať o 4-tej ráno, prísť do fabriky na 6-tu a stáť do druhej. Možno to ide, tým mladším. Tie normy výkonu sú tak nastavené, že to mnohí nezvládajú. Nie je to v súlade s ľudskými možnosťami a potom sa nečudujem, keď ľudia pri linkách bežne kolabujú a už takýto kolaps končil aj smrťou.
Skôr, ako sa spustí výrobná linka, mala by byť IP nastavená norma, za ktorú by sa už nemalo ísť, aj keď by to teoreticky možné bolo. Lebo, iné je mať 30 a iné v 60-tke stáť za pásom. IP prídu, až po funuse. Ale postihnutým to býva neraz už na houby. Slušne povedané!!!
 
Hodnoť

 

Kam tento trend pôjde? Vláda nasadzuje enormné nasadenie pri znižovaní nezamestnanosti a politici si za túto prácu zaslúžia vyššie finančné ohodnotenie, pretože len motivovaní politici odvádzajú svoju prácu zodpovedne.
 
Hodnoť

Čím sa chválime ?

čo tak sa porovnávať s lepšími a nie s horšími ... napr. v Česku nezamestnanosť klesla na úroveň 4,1% ... :)
 

 

Priemernu nezamestnanost na Slovenksu mame taku ako maju v Cesku v zlych casoch resp. pocas krizi .
 
Hodnoť

 

dobre tak inak a ešte lepšie ... Miera nezamestnanosti v Českej republike po očistení o sezónne vplyvy bola v júni na úrovni 2,9 percenta. V porovnaní s rovnakým mesiacom minulého roka sa znížila o 1,3 percentuálneho bodu. Sezónne upravená miera nezamestnanosti mužov v krajine bola v júni na úrovni 2,4 percenta a júnová nezamestnanosť žien vo výške 3,5 percenta. Informoval o tom v pondelok na svojej internetovej stránke český štatistický úrad ... ešte niečo ? ... :)
 

 

mna sa zda ze ste objavili ameriku. pozrite si dlhodoby vyvoj a nie je to nic specialne.
 

 

králik, samá voda ... čo máte konkrétne na mysli ? ... vadia Vám štatistické údaje, alebo si myslíte, že Richterov pokles je najlepší ... :)
 

 

Iba to ze aj male decko vie, ze cesko malo vzdy velmi nizku nezamestnanost, ktora v casoch konjuktury bola nizsia ako nemecka alebo rakuska. Z frazeologickeho slovnika vam vyberam definiciu aby som to nemusel vysvetlovat : objaviť Ameriku – objaviť, čo je už dávno známe, objavené.
 

 

králik ... objavili ste teplú vodu, časy sa zmenili, právnik Fico to tiež ani nepostrehol, nečudujem sa preto ani Vám ... na druhej strane, ak sa niekto chváli aký je dobrý, mal by si veci overovať s lepšími a je úplne jedno, z ktorej strany, právnici vo vláde to zvyknú robiť veľmi často ... už sa začíname točiť do kolečka, skúste inde ... :)
 
Hodnoť

 

a romovia sa nezapocitavaju
ale zase je pravda že kopu ľudí je vonku
ale aj tak si myslím že keď je zamestnanych 2,5mil a nech tu ešte ostalo 3mil praceschopnych tak to vychádza cca 15%
 
Hodnoť

 

to su vsetko bludy sudruhov z MPSVR... nech povedia ako zastrasovali zamestnancov, ze kto nevaradi urcity pocet, tak mu siahnu na osobne a podobne veci, ako ustredie hodnoti urady podla cisiel a ked malo vyraduju, zdrbu riaditelov a ti nasledne si vylievaju zlost na radovbych zamestnancooch. taktzo to funguje, dopredu sa daju cisla a tolko a tolko ludi sa musi vyradit
 

1 2 >

Najčítanejšie na SME Ekonomika