SME
Pondelok, 18. január, 2021 | Meniny má BohdanaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Taliansko zachraňuje ďalšie dve banky. Cenný majetok chce matka VÚB (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Vykradnuté talianske banky.

Prevažná väčšina tzv. nesplatených úverov talianskych bánk predstavujú úplne bežné bankové podvody, kedy klient si vyžiadal na základe nepodložených (sfalšovaných) podkladov, alebo na základe dobrých vzťahov s vedením bánk vysoké úvery, ktoré nebol schopný (pravdaže ani nikdy ochotný) zaplatiť. Je to niečo podobné, ako začiatkom deväťdesiatych rokov na Slovensku, kedy sa vykrádali banky cez úvery jedna radosť. Nebol by som si taký istý, že títo podvodníci (talianski, holandskí ...) sa "nedotkli" financií niektorých slovenských bánk.
 

presne tak

podľa mňa bude ešte veľká sranda (možno nie celkom sranda pre niektorých). Uvidíme ešte nejaké problémy a nebol by som veľmi prekvapený, keby sa podobne začali dostávať do insolvencie aj iné banky (napríklad španielske, grécke, portugalské či francúzske).

Toto zachraňovanie bánk dookola v podstate z európskych peňazí je jeden zo spôsobou vyťahovania daní z vrecák daňových poplatníkov do súkromných vreciek. A to sa po jednej mojej debate môžme dostať do srandovných prekvapení aj na strane poisťovní. Veľa ľudí by bolo šokovaných, čo všetko je možné..., samozrejme úplne legálne.

Všeobecne regulácie typu Solvency II sú jedným z dôvodoov neprehľadných operácií na finančných trhoch... Napríklad :-)
 

 

Solvency II môže za neprehľadné operácia na finančných trhoch? A mohol by si byť aj konkrétnejší? Ktoré ustanovenia Solvency II sú dôvodom akých neprehľadných operácií?
 
Hodnoť

A naco

Su v dobe decent technologii banky? Teda okrem toho ze sa daju spolahlivo obojstranne tunelovat ako zo strany politikov tak aj zlocincov?
 

 

A čo by si si predstavoval namiesto nich?
 

Buducnost je uz jasna

Decentralizovane coiny a smart contracts... :-) uz to chce len cas na masove rozsirenie...kto v tom vie robit uz dnes bude mat vyhodu...
 

 

Podľa prieskumu Visa až 70-80% spotrebiteľov dôveruje ohľadne biometrie viac bankám ako vládam. Prieskum z 2015. A to je presne to čo ešte bitcoin-y a iné krypto meny nedosiahli. Zatiaľ im neverí kritická masa spotrebiteľov. A z imidžom meny pre mafiánov a zločincov tak skoro takú dôveru ani nezískajú.
 


Najčítanejšie na SME Ekonomika