SME
Piatok, 22. november, 2019 | Meniny má Cecília

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Štát po rokoch pridá rodinám, ale len centy (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

Sociálna demokracia vládne 10 rokov

Pekný úspech dosiahol Fico, že pridá pár centov rodinám po 10 rokoch rabovačky ....
Predsa, keď sa darí štátu, tak nech to pocítia aj občania ...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Fico vie zvysovat len minimalnu mzdu, pretoze tu neplati stat, ale firmy. Socialny je len tym, ze zaviedol "milionarsku dan" pre strednu vrstvu, ale nikto z toho nic nemal.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Milionarsku dan som tiez ako clen strednej triedy nepochopil a ani nepochopim.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Životné minimum naviazané na infláciu je absolútne spravodlivé. Ak sa chce autor odbavovať na jeho nízkom náraste nech sa odbavuje na tom že počas posledných troch rokov bola deflácia, teda ceny v obchodoch klesali. Logické by bolo dokonca znižovať životné minimum. Ale to Fico neurobil, ale to taký ako autor tohoto príspevku boli ticho. Teraz keď sa konečne zvýši tak sa mu nepáči, že len 0,7 %. Asi si neuvedomil, že keďže počas deflácie klesli ceny o 0,9% a teraz zvyšuje životné minimum o 0,7 % ide vlastne o nárast 1,6 %. Všetko je to o tom ako chce človek skutočnosť podať.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Situácia na Slovensku: pracujúci robia na študentov, dôchodcov a neprispôsobivú časť občanov, ktorý nikdy nerobila robiť nebude. Základná chyba prečo smerujeme tam kam nechceme... spoločnosť môže fungovať len vtedy, keď do nej každý prispieva - samozrejme študenti a dôchodci tam nepatria.

Druhá chyba je keď sa štátu darí nepodeliť sa s občanmi - buď zvýšením dôchodkov, príspevkov rodinám, ktoré znamenajú budúcnosť krajiny, alebo by sa úspech mal pretaviť vo forme lepšieho zdravotníctva, verejného priestoru, dopravy, parkov, ihrísk... športovísk...

Socialisti...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pre porovnanie s CR

od Radovan Ihnát z etrend ....

Ako nam tu 10 rokov socialisti podporuju rodinu .... :

Zaujímavé je aj porovnanie výšky daňového bonusu na dieťa medzi SR a ČR.

U nás už pár rokov stagnuje na úrovni 256.92 eur ročne na každé dieťa. V ČR je to 13 404 Kč (cca 504 eur) ročne na prvé dieťa, 19 404 Kč (cca 730 eur) na druhé dieťa a 24 204 Kč (cca (910 eur) na tretie a každé ďalšie dieťa. Toto je daňová podpora prorodinnej politiky v praxi...
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME Ekonomika