SME
Nedeľa, 17. január, 2021 | Meniny má NatašaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Naháňajú podvodníkov z nebankoviek či šmejdov. Prečo im štát dáva len pár eur? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

Pochopil som spravne, ze spotrebitelia si nevazia pracu centier, kedze im ako zakaznici nie su ochotni platit ziadny poplatok. "Vargová Čakovská tiež upozorňuje, že v iných krajinách sú aj samotní spotrebitelia ochotnejší platiť združeniam drobné poplatky. Slováci však nechcú platiť nič."

Zaroven na vymozenie 80000.- eur spotrebovali 50000.- eur zo statneho rozpoctu a blizsie nespecifikovanu sumu z inych zdrojov (EU dotacie, 2%, ...). To nie je nejaka velka efektivita.

A ziada aj pre seba na nou milovanu cinnost viac penazi od danoveho poplatnika, poukahzujuc na to, ze v niektorych inych statoch zavieidli specialne dane na podporu podobnych cinnosti alebo terajsie prijmy statneho rozpoctu pouzivaju v inych statoch na podporu podobnych neziskoviek

Clanok je typickym dobyvanim renty. Ich cinnost je na komercnom zaklade robena pravnikmi, bezna konzultacia u pravnika v Blave vyjde na 20 eur. Ona chce, aby obdobnu pravnicku sluzbu platil z penazi danovnikov stat.
 

 

z clanku:
----
"Napríklad v roku 2016 si 50-tisíc eur rozdelili tri združenia – Spoločnosť ochrany spotrebiteľov, Združenie slovenských spotrebiteľov a Ombudspot...Spoločnosť ochrany spotrebiteľov sa vlani aktívne angažovala v 351 prípadoch v Prešovskom a Košickom kraji a v 269 prípadoch v Banskobystrickom a Nitrianskom. Ľuďom vymohla skoro 80-tisíc eur."
----

Teraz neviem, ci nevies citat, lebo teraz je v clanku, kolko dostali vsetky OZ a kolko vymohla jedna z nich. Ci tam bolo nieco ine v case Tvojej odpovede, neviem.
2. Stat sam povedal v nejakom zakone, ze ich bude podporovat, zasa v state, kde poriadne nefunguje sudnictvo neviem, preco by mala byt cinnost takychto zdruzeni extra efektivna.
 
Hodnoť

Skutočnosť je iná

Ochrana slovenských spotrebiteľov okrem iných riešení ochrany spotrebiteľov vedie voči Pohotovosti od roku 2008 spor o neplatnosť zmluvných podmienok v záujme cca 30 000 spotrebiteľov. V roku 2016 Ochrana slovenských spotrebiteľov len v sporoch proti nebankovke Pohotovosť na súdoch zaevidovala a dosiahla zrušenie 21 exekúcii vo výške 13 287 Euro plus príslušenstvo. Pred rokom 2016 a po roku 2016 sme exekúcie neevidovali nakoľko sme nemali ako zaplatiť pracovníkov, ktorí by evidencie viedli. Vzhľadom na to, že podstatnú časť riešenia problémov spotrebiteľov je oblasť finančná, navrhovali sme príslušným orgánom, aby organizácia bola financovaná z odvodov hazardných hier do štátneho rozpočtu. Túto skutočnosť sme odôvodňovali tým, že podstatná časť dlžôb vznikala hazardnými hrami. Žiaľ finančné prostriedky na činnosť sme neobdržali a financujeme sa z vlastných zdrojov.rana slovenských spotrebiteľov okrem iných riešení ochrany spotrebiteľov vedie voči Pohotovosti od roku 2008 spor o neplatnosť zmluvných podmienok v záujme cca 30 000 spotrebiteľov. V roku 2016 Ochrana slovenských spotrebiteľov len v sporoch proti nebankovke Pohotovosť na súdoch zaevidovala a dosiahla zrušenie 21 exekúcii vo výške 13 287 Euro plus príslušenstvo. Pred rokom 2016 a po roku 2016 sme exekúcie neevidovali nakoľko sme nemali ako zaplatiť pracovníkov, ktorí by evidencie viedli. Vzhľadom na to, že podstatnú časť riešenia problémov spotrebiteľov je oblasť finančná, navrhovali sme príslušným orgánom, aby organizácia bola financovaná z odvodov hazardných hier do štátneho rozpočtu. Túto skutočnosť sme odôvodňovali tým, že podstatná časť dlžôb vznikala hazardnými hrami. Žiaľ finančné prostriedky na činnosť sme neobdržali a financujeme sa z vlastných zdrojov.
 


Najčítanejšie na SME Ekonomika