SME
Utorok, 26. január, 2021 | Meniny má TamaraKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Chaos okolo cien elektriny pokračuje. Koľko vlastne zaplatíte po novom? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Nóo...

...len nech sa súdia so štátom....
 
Hodnoť

Fica tlačia občania i oligarchovia.

Právny a cenový chaos zavedený a presadzovaný Ficom s Holjenčíkom porušil v samej podstate aj vládne a úradné nariadenia, ktoré riešia celú energetickú politiku na Slovensku. "Návrat" v určení cenových vyhlášok ÚRSO do roku 2016 fakticky neguje vládny dokument "Energetická politika SR" schválená v novembri 2014 vládou Fico II., z ktorej sa vychádzalo aj pri tvorbe a schválení dokumentu ÚRSO z marca 2016 a to "Energetická regulácia SR na roky 2017 až 2021", v ktorej napríklad malo prísť k postupnému znižovaniu vysokých rozdielov v cenách energií pre právnické osoby (veľké podniky a spoločnosti) a postupným cenovým zaťažovaním občanov. Táto jedna z hlavných zásad energetickej politiky na nové regulačné obdobie bola URSO zakomponovaná aj do nových vyhlášok ÚRSO k regulácii cien elektriny, plynu, tepla a vody vydaných v Zbierke zákonov v septembri a októbri 2016 a z ktorých fakticky vychádzali aj následne Holjenčíkom vydané cenové výmery pre jednotlivých dodávateľom energií. Z toho vyplýva, že nie všetko si Holjenčík len tak vycucal z prsta a že o tomto cenovom "smerovaní" vláda, konkrétne Fico a najmä Žiga nič nevedeli, fakticky vedeli všetko, alebo dosť nato, aby si vedeli zrátať, že príde k veľkému nárastu cien pre občanov.

Druhým zásadným problémom cenotvorby energií predstavuje prijatý zákon č. 30/2013 Z.z., ktorým sa určili ceny energií vyrábaných a dodávaných z tzv. obnoviteľných zdrojov, keďže tieto boli neskutočne nadhodnotené a zároveň sa štát zaviazal ich 15 rokov pre výrobcov garantovať ! Povinnosťou energetických spoločností je odoberať tieto energie a v určenej výške ÚRSO (štátom) ich aj v neskutočne vysokej výške preplácať. Keďže túto úhradu doplatkov štát spätne garantuje energetickým spoločnostiam uhradiť fakticky do dvoch rokov a to určením ÚRSO cenami energií pre odberateľov (právnické a fyzické osoby), teda je štát povinný o tieto náklady zvýšiť ceny energií občanom, čím sa na jednej strane vytvára štátny skrytý dlh u energetických spoločností a na druhej strane z politických dôvodov (Fico : garantujeme stabilné ceny energií) ich Fico nechce a ani nemôže zvýšiť (politická samovražda).

Jediným riešením je radikálne znížiť podľa vzoru ostatných krajín napr. v Česku ale aj Nemecku ceny obnoviteľných energií, prípadne skrátiť aj dĺžku ich cenovej garancie, lenže tým sa Ficova vláda dostane do krížku so svojimi oligarchami, ktorým tiež sľúbili a garantovali vysoké ceny za nimi dodávané obnoviteľné energie. A preto Fico hľadá tretiu cestu, ako si nepohádať oligarchov ale ako si aj nepoštvať proti sebe občanov - voličov. Fakticky sa Fico dostal do slepej uličky a treba povedať, že konečne ... Predpokladám, že ministerstvo propagandy na čele s E. Tomášom nájde spôsob ako podviesť občanov, aby platili vyššie ceny a ešte mu aj zato poďakovali a dali im svoj hlas.
 

Chaos-SD.

.
 

 

Za bačovania nášho birmovaného plukovníka toto nie je ani prvá a zrejme ani posledná kauza, ktorá by ktorémukoľvek politikovi v normálnej krajine zlomila krk. Na Slovensku je to bohužiaľ inak. S obsahom Vašej poslednej vety je totiž ficovolič úplne vyrovnaný. Svojmu idolu je s radosťou ochotný prepáčiť hocičo, Veď mýliť sa je ľudské. No nie ?
 

Jemu nie je možné

zlomiť krk, pretože kto nemá chrbticu, má podobnú stavbu tela ako chobotnica a teda nezlomiteľná.
 
Hodnoť

...nekompetentnosť

...dosiahla nové dno...nechcem brať ilúzie voličom smeru ale u vášho vodcu sa choroba rozvinula do štádia že je už plne personifikovaný zo štátom...už ho nie že vlastní ale je na tom chudák ako paranoidný mečiar a ak si nejaká ovečka ešte naivne myslí že vám slúži alebo vás chráni tak omyl soudruzi...on je štát a vy ste nepodstatní...skúste mu niekto oponovať :o)...tak nám tu z malého nepodstatného právnika vyrástol bohorovný diktátor pre ktorého je právny štát a nejaké predpisy úplná zbytočnosť ...no a ani to tak dlho netrvalo :o)
 

Napísal si to pekne až na

ten záver. Trvá to už príliš dlho!!!
A najhoršie na tom je tá beznádej - tak ako sa po Mečiarovi objavil Fico a prevzal jeho tupovoličov, tak sa po Ficovi objaví niekto iný, kto prevezme Ficových tupovoličov. A tupovoličov je okolo 35%, čo je katastrofa.
 

To znamená

že 65 percent nie sú tupovoliči. Pračo teda nedokážeme tú zlodejskú bandu odohnať od válova? Treba sa nám zamyslieť nie nad plk Ficom a jeho bandou ale nad nami samými...
 

Áno súhlasím, že

sa treba zamyslieť aj nad tými 65%, ale nie voličov - tí sú štandardní. Vo voľbách je to trochu ako na trhu - ponuka a dopyt. Na Slovensku bohužiaľ chýba stredopravá strana, ktorá by mala tiež podporu 35% voličov.
Ak by boli na Slovensku dve strany s podporou cca 30 - 35% jedna stredopravá a jedna stredoľavá, vlády by sa mohli prirodzene striedať - raz pravicová, raz ľavicová.
 
Hodnoť

Čiže stagnácia

všetky chválenkarsky medializované úpravy pre dôchodcov, zvyšovanie platov sú zase obyčajným klamstvom a podvodom právnika Fica na obyvateľoch ... jednou rukou dáva a druhou berie ... :)
 
Hodnoť

dalsi Ficov chaos a zdrazovanie ?

O hlavnom Ficovom energetickom chaose , ktory bude Slovakov stat 5 000 000 000 (5miliard) eur sa neviem ci cielene alebo z nevedomosti zamlcuje.
Je to dostavba JE Mochovce, kde sa Ficovym osobnym - politickym ,ale uplne neodbornym a diletantskym rozhodnutim zbytocne premrhalo 5 miliard eur, kedze el. energia sa da nakupit lacnejsie ako sa v Mochovciach vyrobi. (cena el. klesla zo 75-,Eur/MWh na 25-,eur/MWh)
Cize Mochovce nikdy nenabehnu (moj typ) alebo budu vyrabat so stratou.
Ficom sposobenu skodu 5 miliard zaplatime vsetci !!!
 

Chaos skrýva vlastný "keš".

Už sme ju zaplatili, pretože štát svoj podiel na výstavbe 3. a 4. bloku Mochoviec hradil zo svojich dividend. Síce je pravdou, že rozhodnutie o výstavbe je politickým a diletantským rozhodnutím Fica a jeho vlády, ale z pohľadu vlastného "kešu" a plnenia kešene jeho oligarchov to má význam a dokonca strategický.
 
Hodnoť

ficov hyenizmuzus...

inak to nazvať neviem...

stopficolebofico...
 
Hodnoť

:-)

Aj názov článku je hoax..lebo cenu elektriny viem.. Jedine o co sa 1001 klikovy handrkuje je krádež za istič a platby do alobalu a solárnym baronom. Je krutý nezmysel aby som platil cca 3 centy/kWh za elektrinu a ďalších 7-8 centov sa skladal komunistom na zlaté hodinky.
Pred par rokmi mal myslím dáky poľský minister problémy lebo nepriznal v majetkovom priznaní hodinky za 5000 eur.. To by sa u nás stat nemohlo, u nás také lacné hodinky nenosia :-)
 
Hodnoť

 

Predseda trhanie papiera ti poradil Erik? Chápem, ze pre jednoduchých voličov treba aj názor e ukázať.
 
Hodnoť

takto trhá súdruh Fico

... svoj rodný list ! Celkom mu rozumiem, že sa už nedokáže pozerať ani sám na seba. Politika urobí aj z najväčšieho vlka - kráľa hlbokých lesov iba závislého štekajúceho panelákového jazvečíka - obštievača výťahov.
 
Hodnoť

 

A zase sa mu nič nestane (Ficovi), možno zníženie pár % ale on už niečo vymyslí. Je to majster v demagógii.
 


Najčítanejšie na SME Ekonomika