SME
Pondelok, 18. január, 2021 | Meniny má BohdanaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Nedostatok kvalifikovaných ľudí v potravinárstve je dlhodobý problém (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Posledny

nech zhasne pls
 

Všetky články o chýbajúcich

zamestnancov sú platená EU propaganda.

Aj novinári musia z čohosi prežiť.
 

Dobre sa to predáva

Máš pravdu, aj novinári musia z niečoho žiť. A takéto dristy, v ostrom kontraste so skutočnosťou vždy každého čitateľa naštartujú.
To je to čo novinári potrebujú, sú platení podľa počtu klikov na článok, popr. podľa diskusných príspevkov (závisí od metódy redakcie).
Teraz k veci : Pred týždňom bol v SME článok v ktorom USA sociológ vysvetľoval, že cca 20 -30% pracovných pozícií zanikne v blízkej budúcnosti do 20 rokov. Vraj si máme zvykať na viac pracovného voľna. Ono je to pri rýchlom rozvoji IT technologií aj pochopiteľné (viď samopokladne v Tescu - ešte pred cca 5 rokmi niečo nepredstaviteľné).
A teraz títo dristoši píšu o tom, že je málo pracovníkov na Slovensku!!! Na tom slovensku, kde ešte aj ten 70 ročný dôchodca rád robí, napr. zdravotná sestra u lekára, učiteľka v škole, šofér, udržbár atď - len aby dokázal poplatiť poplatky za byt, lekárov,stravu, našetril si cca 3000 eur na pohreb, kúpil vnúčatám na vianoce malý darček. Tie dristy o prezamestnanosti sú ohavné.
ANO, TERAZ je na rade štát a VlÁDA. Znížiť daňové zaťaženie podnikateľov a živnostníkov, a na oplátku žiadať od veľkých zahraničných investorov, aby za rôzne daňové prázdniny, úľavy na odvodoch bol plat BEŽNÉHO zamestnanca aspoň 1500 eur (stále hlboko pod chudobnými štátmi EU).
A vtedy by zistili, že tu nie je nedostatok pracovných síl.
 
Hodnoť

vieme čo chceme?

dcéra pred dva apol rokom skončlila medicínu v Brne , na Slovensko si dala asi 10 žiadostí, dostala jednu odpoveď že ju evidujú, v ČR si dala 5 žiadostí , prišli 4 pozvánky na konkurz, všade bola, pretože to bolo behom dvoch týždňov, a na 3 miesta mohla nastúpiť, vybrala si Prahu,
podĺa jej slov je tak tretina lekárov v nemocnici kde robí je zo Slovenska, ale plačeme že lekárov je tu nedostatok,
pre nezainteresovaných pripomínam že obvoďáka môže robiť až lekár po atestáciách, t.j. po 5 rokoch od skončenia,
vieme čo chceme?
 

 

Ku clanku: "Kvalifikovana sila za min. mzdu resp. mzdu tak max 500hrube sa tazko zhana lebo je to plat nekvalifikovanej skupiny obyvatelstva " Ano vsade sa pise ze chybaju lekari - ono ti lekari aj su - absolevnti, ale nemocnicie musia dat sancu aj neatestovanym - potom sa netreba cudovat ze odidu do CR (aj ked platovo je to dnes na SK s lekarmi celkom dobre).
 
Hodnoť

Tak tak...

Môj syn pred rokom zmaturoval na gymnáziu a nechcelo sa mu ísť na vysokú školu... Za vlastných 650,-€ si urobil polročný kurz kuchára, dal si žiadosti do nemocníc, škôl, reštaurácií a aj cez úrad práce to skúša a nič... Všade operujú jeho mladým vekom a že nemá prax... Varenie je jeho koníček, baví ho to, ale šancu zatiaľ nikde nedostal... A vraj nedostatok záujemcov o kvalifikovanú a manuálnu prácu... Tak neviem... presne ako uviedol europan2: Vieme čo chceme?
 

Tam kde som

by ho vzali vsetkymi desiatimi. Skoda, ze u nas sa praca neceni ale povazuje za nieco podradne a utrpne ...
 


Najčítanejšie na SME Ekonomika