SME
Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Kam tečú peniaze z premiérovej rezervy? Pozrite si prehľad (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 > >>

Hodnoť

čomu sa čudujete ?

Toto kupovanie si voličov a sponzorov je možné najmä preto, že nemusí byť zaplatené priamo z našich daní, ale že je možné ho zaplatiť z peňazí, ktoré "nikomu nebudú chýbať" (teda z novovytvorených nekrytých peňazí).
To je samozrejme v podstate to isté (jedno aj druhé zaplatíme my - a nie štát), ale zatiaľ čo bežný občan zvýšenie daní neprehliadne (všimne si, že mu zostalo menej peňazí), tak vytvorenie nových nekrytých peňazí štátom – paradoxne - nepovažuje za svoje okrádanie (množstvo peňazí, ktoré má, sa nezmenilo – „len“ sa znížila ich hodnota).
Medzi týmito dvomi spôsobmi „zdaňovania“ je však zásadný rozdiel, pokiaľ ide o následné nákupné správanie ľudí:
a) v prípade zvýšenia daní človek vie, že je chudobnejší (že má menej peňazí), a preto prispôsobí svoje nákupné a investičné rozhodnutia realite (bude kupovať len potrebné tovary primeranej kvality a ceny).
b) v prípade „skrytej dane“ predstavovanej vytvorením nových nekrytých peňazí štátom (alebo bankami) človek nevie, že je chudobnejší (keďže nemá menej peňazí, a dokonca nominálne ich zarobí čoraz viac), a preto neprispôsobí svoje nákupné a investičné rozhodnutia realite, ale svojmu klamnému presvedčeniu, že je bohatší (zvýši svoju spotrebu a je viac ochotný kúpiť aj málo potrebné a málo kvalitné tovary – a preto výrobcovia racionálne následne znížia kvalitu svojich výrobkov).
A táto deformácia trhového prostredia a normálnych ekonomických procesov je PRÍČINOU súčasných ekonomických aj ekologických problémov (a tiež opätovne hroziaceho celosvetového ozbrojeného konfliktu).
Jediné efektívne riešenie týchto problémov (ekonomickej krízy, znečisťovania životného prostredia, civilizačných chorôb, rastu korupcie a rizika vojnového konfliktu atď.) je definitívne zastaviť a znemožniť pridávanie nových peňazí do obehu.
Predpokladať, že problém možno efektívne vyriešiť bez odstránenia jeho skutočnej príčiny, je naivné až hlúpe.
Preto ten, kto sa nechce vzdať "výhod" inflácie, ten by sa nemal rozčuľovať nad jej prirodzenými negatívnymi prejavmi (viď vyššie). A mal by sa pripraviť na to, že bude ešte horšie.

Bližšie pozri napríklad:
http://adamsmid.blog.pravda.sk...
 

 

Ale to nie sú žiadne nové peniaze, len to bola istá rezerva ktorú na konci obdobia predsa spotrebovali. A ten názor že úplne zastaviť pridávania peňazí do obehu je trošku zcestný. Peniaze treba regulovať a nie iba nechať tak, ak chceme aby naša ekonomika rástla.
 

 

Najväčšou srandou na celom článku, že sa hovorí o dotáciách z úradu vlády pre rôzne obce pričom približne polovica peňazí je "vyčlenená" pre starostov, ktorí sú spriaznení so stranou Smer-SD. Autor však zabudol dodať, že najviac starostov na celom Slovensku má práve Smer od volieb v roku 2014.
 

 

Pred voľbami nie je dôležité celistvo informovať ale informovať tak aby to niekomu prilepšilo, o tom je novinárčina na Slovensku.
 
Hodnoť

Samozrejme,

je to kupovanie voličov,ale stým, že sa z tých peňazí rozkradne niekoľko desiatok percent cez fingované verejné obstarávanie. Dovolím si povedať, že je to organizovaný zločin. Cena aj dovávateľ /existuje medzi nimi rajonozácia/ sú dopredu dané. Toto by dokázal aj priemerne inteligentný vyštrovateľ, pravda nemôže, keď to má zakázané od nadriadených.
 

 

Zaujimave vsak je ze nejde len o obce ale bolo by vhodne prezradit aj dalsich co dostali dotacie ako napriklad Nadacia Milana Simecku, ktora so Smerom nema nic, Matovicova kandidatka c 7 Anna Veresova, alebo prezradit kam smerovala dotacia z Uradu vlady v roku 2011 vo vyske 117000 eur vsak Petit press vydavatel SME.
 

 

117 tis. pre členku strany OĽaNO? A na aký účel?
 

 

Co to splietas? 117000 slo Petit Pressu ktory je vydavatelom SME.
Kandidatka Matovicovej strany obdrzala dotaciu pre svoju organizaciu. Ide tu o to aby sa spomenuli vsetci nielen ucelovo viest kampan proti Smeru tak ako to dnes cely den robi SME.
 

 

ja zas niekedy v takýchto postojoch, ako máš ty, vidím až paranoju. samozrejme , že bez vánku sa ani list nepohne, ale niekedy sú videné krádeže aj za transparentnými vecami. napríklad autor tohto článku píše, že viac ako polovica obdarovaných obcí má starostu, ktorý je "smerák", alebo bol počas volieb podporovaný Smerom... no tak sa na toto pozrime logicky: keďže je celkovo týchto starostov viac ako polovica tak aj viac ako polovica dedín, ktoré boli podporené, má starostu z prostredia Smeru... veď tento fakt len potvrdzuje, že rezerva bola medzi obce rozdelená spravodlivo...
 

 

Zo siahodlhého zoznamu prijímateľov pomoci Sme nevedelo vytiahnuť nič viac ako meno nejakého asistenta Smeru? Čo to znamená, že rezerva bola použitá na rozvoj samospráv, občianskych združení, nemocniciam, športových a kultúrnych podujatí? Škandál, že o pomoc žiadali ľudia z regiónov na zmysluplné účely.
 

súhlas s hudikf

presne tak... to je ako keby sa povedalo, že v parlamente sa rozdávali sladkosti a viac ako polovica poslancov, čo dostali sladkosti, bola zo Smeru = óooo škandál. preboha ľudia, veď trochu rozmýšľajte logicky. je predsa normálne, že viac ako polovica tejto podpory smerovala do dedín, kde sú starostovia smeráci. mimochodom, myslím si že vládne prostriedky neboli len tak premrhané. spomeniem napríklad rozsiahlu modernizáciu štadiónov po celom slovensku, ktorá bola naozaj vhodným krokom.
 
Hodnoť

Ved predsa

robime pre ludi! Povedal preceda
 

mimochodom,

môže existovať väčšie morálne bahno zasiate do spoločnosti ako pod taktovkou smeru ? Odpoveď - aj za iných vlád sa korumpovalo a kradlo, aj iní majú maslo na hlave = preklad : teda aj my môžeme a aj nám je dovolené....vyhraj voľby, môžeš všetko. Naozaj všetko ? Kde to žijeme ?
 

 

s birkom povedal ze KSSmer nikdy nebude privatizovat !
Oni sprivatizovali vsetko. Kde sa clovek obrati - vsade smerak...
Funkcionari GP, policie, NKU , ......, az po posledneho pisalka na ministerstve .
Pocas vlady pravice kontrolne organy dostala opozicia
Tento smeracky smrad , toto bahno tu zanecha nezmazatelnu stopu na charaktere
celeho naroda ....
 

Jasná odpoveď:

V Slovenskej socialistickej rusofilnej republike
 
Hodnoť

 

V prehľade chýbajú niektoré údaje, iné sú zas nepresné. Ale inak je to zaujímavé "podívaníčko". Mňa najviac pobavila info o tom, kde všade už majú hasičské autá a priznám sa, že je mi záhadou, podľa akého kľúča boli rozdeľované (viď príklad susedných cca rovnako veľkých obcí Bučany (2 autá) - Brestovany (1 auto) v TT okrese).
 

 

Autá boli pre rozdeľované podľa istých kritérií ktoré sa museli splniť a podľa toho zrejme, neviem nejako som sa o to nezaujímal. Hlavne podľa mňa je to že tie peniaze sa dostali k ľuďom.
 

 

To som si domyslel i ja, že to bolo "podľa istých kritérií", len sa mi nezdajú ...
 
Hodnoť

Skončí obdobie smeroveku ?

treba ísť voliť - 5.marca 2016
 

neskonci!!!

SMER-SD bude vladnut aj po 5.3. o to sa postarame!!!
lebo SMER-SD je to jedina rozumna altermativa na Slovensku!!!
ale modre mozgi to nepochopia nechcu priat logycke argumenty!!!
 

1 2 3 > >>

Najčítanejšie na SME Ekonomika