SME
Utorok, 24. november, 2020 | Meniny má EmíliaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Čo Fico pri výsledkoch nezamestnanosti nehovorí? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Ak by nemizli peniaze z navýšenia

pre rozličné skupinky a to nie len z eurofondov, podporovalo sa podnikanie, zmenil skôr socialistický zákonník práce a znížilo daňové zaťaženie + zaviedla rovná daň, znížila DPH ( ako to len fico kritizoval !!!!! keď to Radičová zaviedla práve kvôli jeho nenažerkanej vláde ) ....at%d....bola by prirodzene nízka nezamestnanosť, vysoká zamestnanosť, viac dukátov na zdravotníctvo, školstvo......veď je to stále dookola.
 

nízka nezamestnanosť, vysoká zamestnanoť

To fakt treba písať obe tieto aspekty? Však keby sa aspoň trochu vyznáš tak vieš že nie. Znižovať daň nie je tak jednoduché, treba veľa prieskumov či sa to oplatí aj štátu aj pre občanov, ale to nemôžeš vedieť keďže ty máš za potrebu povedať v jednej vete-viď hore. Takže asi toľko k tomu. Druhá vec je že dalo by sa viac podporovať domácich investorov radšej ako zahraničných, nech tu peniaze ostávajú aj na výskum a tvorili by sme si samy pracovné miesta. No možno nie sme na to dostatočne rozvinutý.
 

no,

veď, dobre. No.
 
Hodnoť

 

Pokles nezamestnanosti určite pocítili na svojich peňaženkách najmä voliči Smeru a preto pri volebných urnách nezaváhajú ani tentoraz, oni totiž nezaváhajú nikdy. Stačí sa ich opýtať, čo pre nich Smer urobil.
https://www.youtube.com/watch?...
 

Výstižné

najmä ich argumenty, ani neviem že prečo ešte váham
 

 

ja som sa nad tým tak zamyslel ani sa im nedivím že idú voliť smer a koho by už len tak voliť mali ? Neviem podľa mňa niektorým ľuďom možno stačí aj menej, napríklad keď si to tak vezmeš lepšie vrabec hrsti ako holub na streche a čo sa týka opozície to je krásne vidieť že tá len svojich vlastných proti sebe posiela ...
 

Máš pravdu

ken predsa by som radšej videl SMER v opozícii, nakoľko veľmi sa im nepodarilo nič efektívne riešiť a ako jedinú vládnu stranu už ich zjedli finančné zoskupenia. V opozícii by určite boli prospešnejší pre čistejšiu politiku.
 

 

niekedy by sa asi pravica a celkovo opozícia mala zamyslieť nad tým, prečo ide asi toľko voličov proti nej. už 2 vlády sa im totižto rozpadli a ľudia už zjavne na toto náladu nemali a ani nemajú. a k žiadnemu zjednoteniu pravice nedochádza, ani k fyzickému (do jednej max 3 strán) ale ani k mentálnemu, čo je ešte horšie, keďže názory jednotlivých pravicových strán na konkrétne problémy sa líšia a to nie len naprieč spektrom ale aj v stranách samotných. ja sa preto napríklad voličovi Smeru, alebo SNS nečudujem.
a k článku: milý autor, ani ekonomický rast neprišiel len tak a bol a je výsledkom aj dobrých krokov vlády. treba to priznať aj keď všetko má samozrejme aj pozitívne aj negatívne stránky.
 
Hodnoť

Nevidím

dôvod na rozčulovanie. Fica volí veľká časť ľudí ktorí nemajú prácu lebo sú nevzdelaní. Teda majú čo chcú a čo si zaslúžia - byť číselkami vo Ficových eskamotérskych a pritom žiť v biede
 

opravujem

eskamotérskych číslach so štatistikami...
 

 

Čiže chceš povedať to že každý kto volí Fica je nevzdelaný ? a čo potom povieš na dnešnú mládež ktorá by volila kotlebu ? čo Kotleba a čo psychický chorý Matovič? tvoje tvrdenie je skôr divné pretože namiesto toho aby si argumentoval tak len nazveš ľudí že sú doslova hlupáci
 
Hodnoť

 

už prestante prosím stále kydať, šak je to hrozné...kto iný spravil viac pre ľudí ako smer??? čo dokázala radičová??? položiť vládu akurát tak
 
Hodnoť

 

samozrejme ze pokles nezamestanosti resp rast zamestanosti nie je mozne dosiahnut bez rastu ekonomiky.. a rovanko si myslim ze netreba bagatelizovat ani vnutorne faktory lebo tym padom by staty nemuseli robit absolutne nic a ona ta zamestanost by nejak klesa resp stupala ..
 
Hodnoť

 

Myslím si, že každý mladý je rád za prvé zamestnanie. Ono ide hlave o prax pretože bez praxe vás nikto do zamestnania nezoberie. Ale toto tí analytici nechápu. Oni vidia iba čísla, ale ľudia sú im ukradnutí.
 


Najčítanejšie na SME Ekonomika