SME
Nedeľa, 29. november, 2020 | Meniny má VratkoKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Ficova vyššia životná úroveň je len číslo (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 6 > >>

Hodnoť

Sudruh Fico % sa nenajeme.V obchodoch platime €.Keby sme zarabali 75-85 % priemeru platov v EU,tak nepoviem.

Z toho,ze akcionari SMERu maju rocne milionove zisky-prijmy,sa obycajni ludia nenajedia.
 

Ako sa to stalo?!

Stalo sa to tak ako keď sa Ficovi podarilo znížiť nezamestnanosť. A to sa mu podarilo tak že medzi zamestnaných zarátal ten gibon bezočivý aj tých čo sú na aktivačných prácach za 50€. Že ho mater nepriľahľa keď vedela že ho nevie vychovať....
 

darí sa im

Dobrá stránka

Akurát to mám na tablete rozbité. Ak chceš tak to viem upraviť.
 

 

A co to máš za tablet na iPade je to OK. (Za 1€ z Orange)
 

 

Zaujímavé. Tiež to pozerám na iPade cez safari a časť toho ľavého menu je schovaná za článkom, nehovoriac o tom, že od tretieho článku stránku nedočítalo a teda vôbec netuším, čo tam je.
 

http://vlastnouhlavou.tumblr.com/

Povinné zverejňovanie zmlúv berú štátne firmy vážne, len keď ide o menšie peniaze. Štátna SEPS a Bratislavská teplárenská napríklad taja miliónové obchody s firmami z konzorcia Jozefa Brhela. Štátne firmy tvrdia, že aj služby PR agentúr a nákup áut môžu schovávať za hlavný predmet podnikania a bežný obchodný styk. Ministerstvo hospodárstva ich bráni.

Balansujú na hrane zákona, aby schovali zmluvy za stovky miliónov eur. Reč je o štátnych energetických firmách Slovenská elektrizačná prenosová sústava (SEPS) a niektorých štátnych teplárňach. Deje sa tak od roku 2012, odkedy sú pod kontrolou Smeru. Pridal sa k nim aj Slovenský plynárenský podnik (SPP), ktorý je už rok a štvrť plne pod kontrolou štátu. O čo ide?

O to, že už tak úplne neplatí, že štátne organizácie a firmy musia povinne zverejňovať zmluvy, inak nebudú platiť. Schválil to parlament za vlády Ivety Radičovej. Neskôr, na konci roku 2011 na návrh ministerky spravodlivosti Lucie Žitňanskej infozákon umožnil výnimku. Firmy nemusia zmluvy zverejňovať, keď ide o zmluvy zabezpečujúce dennú prevádzku štátnych firiem.

Právna definícia výnimku uplatňuje „v bežnom obchodnom styku v rozsahu predmetu podnikania alebo činnosti zapísanej v obchodnom registri, alebo v inej úradnej evidencii“. V praxi Ficovej vlády to vyzerá tak, že sa za túto formuláciu schovávajú veľké zmluvy.

V SEPS-e brhelovci zarábali

SEPS dnes zverejňuje zmluvy o daroch rôznym ľuďom a organizáciám, napríklad aj gynekologickej ambulancii, či banálne zmluvy s mobilným operátorom na jedno euro. Zmluvy v plnom znení s najväčšou hodnotou by ste však hľadali márne. Zo záznamu o zďaleka najväčšej zmluve z posledného roka za 29,99 milióna eur je jasné len to, že ju uzavreli so súkromnými firmami VUJE a Alter Energo.

Tá druhá patrí do portfólia firiem blízkych Jozefovi Brhelovi a týka sa „realizácie stavby – Spínacia stanica 400 kV Gabčíkovo“. Nie je jasné, čo konkrétne konzorcium za takmer 30 miliónov eur urobí a koľko z toho pôjde firme blízkej Brhelovi, ktorý je považovaný za podnikateľa so silnými väzbami na Smer.
image

Toto je všetko, čo sa daňový poplatník dozvie o zmluva za 108 miliónov eur.Toto je všetko, čo sa daňový poplatník dozvie o zmluve za 108 miliónov eur.
Alter Energo sa v konzorciách s ďalšími firmami v SEPS-e dostala k zákazkám za takmer 161 miliónov eur. Zmluvu nezverejnili ani v prípade najväčšej z nich. Vlani konzorcium Alter Energo s firmou SAG Elektrovod, ktorej šéfoval exminister hospodárstva Tomáš Malatinský a Elcon Bratislava, dostali za „realizáciu stavby – Vedenie 2×400 kV Gabčíkovo – Veľký Ďur“ 107,9 milióna eur. Ani túto zmluvu štátny podnik nezverejnil, a tak nie je jasné, koľko z toho Alter Energo dostane a čo za tieto peniaze urobili.

65 k 35 nie je argument

Len Alter Energo mala na SEPS zmluvy za vyše 12,7 milióna a ani jedinú z nich štátna firma nezverejnila. Menšiu zmluvu s touto firmou uzatvorili aj štátne Železnice Slovenskej republiky a tie ju bez utajovania aj zverejnili.

So SEPS-om obchoduje aj IT spoločnosť Sféra, v ktorej bol Brhel akcionárom. Podľa časopisu Týždeň teraz môže pôsobiť v jej pozadí. Sféra má podľa centrálneho registra so SEPS-om uzavreté zmluvy a dodatky k nim v hodnote 3,47 milióna eur. Ani v jednom z ôsmich prípadov zmluvu nezverejnili.

SEPS sa bráni overeným spôsobom odpovede – tvrdí, že ide o bežný obchodný styk v rozsahu predmetu podnikania, a preto zmluvy nemusí zverejňovať. Pridáva aj argument, že majú aj „zariadenia obsahujúce prvky kritickej infraštruktúry“, čo je podľa energetikov ďalší dôvod na nezverejňovanie zmlúv.

V roku 2014 podľa svojich štat
 

Gynekologia="infrastruktura"SEPS??????

To si niekto robi vtipy,alebo je to naozaj?
 

 

Životnú úroveň vedia posúdiť ľudia, nakoniec tú prejavia aj vo voľbách, nespokojnosť so súčasným stavom môžu jednoducho zmeniť. Ak zmena nenastane, znamená to, že väčšina je spokojná, alebo časti voličov sú voľby ukradnuté.
 

 

Ale prečo sú im ukradnuté? Práve preto lebo aj tak žiadnej strane neveria. A prečo by aj mali veriť?
 

 

ak ziadnej strane neveria, treba ist volit a odovzdat neplatny hlas. Kolko ich zvykava byt? max jedno percento.. tak nech sa vyjadria, lebo ak ludia, co im su volby neukradnute ale nevedia koho, predsa maju moznost odovzdat neplatny hlas..
 

 

To aj tak nič nevyrieši. Radšej si spraviť krajší víkend ako ísť voliť a potom pozerať na to čo sa tam dostalo.
 

 

tomu ver, ze by sa nieco dialo, keby tych 50% obcanov, co nechodi volit odovzdalo aspon neplatny hlas. Teraz to vyzera tak, ze su negramotní a nevedia precitat pisany text a spravit Xko alebo kruzok...
 

a čo by sa podľa Teba malo diať?

Odovzdanie neplatného hlasu nič nerieši. Má len potenciál pomôcť najsilnejšej strane.
 

 

nepomoze to nikomu, lebo neplatny hlas je zaratany do 100 percent odovzdanym hlasom, ale nema ho ziadna strana, teda ma ho strana "neplatne hlasy"
lepsie ako sediet doma a nevolit. Vtedy sa ten nevolicsky hlas prirata kazdej strane podla percent, co dostali od volicov.

Teda, ak sedim doma a Fico vyhra s pomerom 40 percent, moj nevolicsky hlas "ide" pomerom 40% Ficovi.
Ak ale odovzdas neplatny hlas, nikto nedostane nic, ani Fico.

Ak by bolo 50 percent neplatnych hlasov, nieco by sa dialo. Neviem co, to nevedel nikto a ani ten, co bude s gravitacnym polom, ked ho objavia.
 

Ja tiež už neverím

ani všetkým svätým, započul som, že OECD nás z 30 štátov zaradila v zdravotníctve na 24 miesto a bratov Čechov na 13, a vraj, že nie sú to až také rozdiely, no doprial by som tom u betlehemcovi, čo vytvoril onú analýzu zaľahnúť do niektorej nemocnice a verím, že aj 30. miesto by bolo pre jeho rebríček primalé. Nebyť kadejakých Pašká-lov, aj my by sme mohli byť možno o 5-8 miest na tom lepšie, bohužiaľ vládne trafiky sú prednejšie, ako verejné blaho pre ľudí a preto onú verchušku, čo je pri koryte, nevolím ani pod hrozbou gilotíny a kto chce, nech trpí okrádanie vnúčat formou kadejakých predražených ľumpární, i keď za 1.90 € pre rodičov a dojemnú starostlivosť o zdravot. ssetry a učitelky je
hodno ísť vhodiť lístok babkami demokratkami pre tú správnu stranu, tak mi pán Boh pomáhaj a nenechaj ma ohlupovať našími masmédiami.
 

 

Veď preto tu tie voľby aj sú. Osobne si myslím, že ak sa zvýši životná úroveň o 10 bodov, tak sa to musí odzrkadliť aj vo všetkých aspektoch bežného života, zdravotníctvo nevynímajúc. Ak mám vyšší plat, tak si môžem dovoliť vyšší štandard služieb.
 

 

No životná úroveň je číslo ktoré udá koľko na obivateľa vyrobíme a koľko si môže dovoliť za svoju mzdu. Myslím že to nie je len také číslo. S tým že sa chce priblížiť vyššie k európskej úrovni je na mieste.
 

 

Mam stare Safari, este fandim iOS 6.1.3.
 

1 2 3 4 5 6 > >>

Najčítanejšie na SME Ekonomika