SME
Streda, 25. november, 2020 | Meniny má KatarínaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Súd spochybnil Ficovu extra daň pre veľké podniky, je to riziko pre rozpočet (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

len a len premenovanie účtovných

položiek, ktoré niekto musí zaplatiť. A na to, aby to zaplatil, potrebuje korunky. A odkiaľ ich zoberie ? Nuž, od klientely. Presne tej istej, ktorá platí aj štátu, aj extra daňovo zaťažené podniky.
Ak tomu správne rozumiem - takto akosi funguje sociálny štát ?
 

 

ľavičiari su presvedčení že ked uvalia na ekonomiku dalšie a dalšie dodatočné dane, že tie peniaze nikde nebudú chýbať a už vôbec na to nedoplatia bežní ľudia.
 

 

oni praveze dobre vedia, ze na to doplatia bezni ludia. a to je ciel. aby bezny clovek prisiel o co najviac penazi a bol co najviac zavisly na state.
 

 

Je to vec názoru, pokiaľ zmýšľaš vyslovene pravicovo a si za absolútnu slobodu a rovnosť bez ohľadu na ekonomickú silu podniku, potom s takouto zmenou nemôžeš súhlasiť. Je to niečo podobné, ako presvedčenie, že lepšie zarábajúci by mali prispievať viac.
 

 

Až na to že daň na banky zaviedla ešte vláda Ivety Radičovej, resp. Mikuláša. Ostatné z daných odvetví sú neprimerane ziskové tak prečo by nemali platiť vyšší odvod? Nepocíti to ani zákazník lebo väčšina z nich sú regulované. Takže čisto jednoduché, prinútiť nechať viac peňazí zo zisku najbohatších v štátnej kase.
 

 

Ako môžu byť regulované a mať neprimeraný zisk? Niekto si asi robí zle svoju prácu (Hint: URSO).

Táto tzv. ľavicová vláda namiesto aby pritlačila na firmy a znižila ceny (energie napr.), tak sa rozhodla že ona si tiež zoberie 'podiel z lupu'.
 
Hodnoť

 

To teraz budú splácať všetci tí, čo dostali sociálne balíčky? Dôchodci, študenti,... Tí sa teda pekne naštvú.
Chvalabohu ja nie, ja som žiadny balíček nedostal.
 

 

Nevidím dôvod na to, aby veľké podniky nemali do štátneho rozpočtu prispievať viac. Už sa tu kedysi hovorilo o výrobcovi nápojov, ktorí štátu odvádzal minimálne dane a to vo firme pôsobil p. Štefanec ak sa nemýlim. Takže bič na veľké podniky existuje, je len na mieste aby sa našiel najvhodnejší spôsob ako ich zdaniť.
 
Hodnoť

Apropo,

súd mohol spochybniť - a čo ?
 
Hodnoť

 

Je ten skromný chlapec vôbec právnikom ?
 

Študoval síce právo,

ale nazývať ho právnikom je pre ostatných právnikov asi dobrá urážka.
 
Hodnoť

"Chránime Slovensko".

Tak toto je tá "čistota" a "transparentnosť" vlastníkov SPP, o ktorej nám tu roky básnil premiér R. Fico ? A ako je vôbec možné pán premiér, ak štát vlastní 51% v Eustreame, tak jej štatutárne orgány podajú na súd žalobu proti štátu ? A ako je možné pán premiér, že títo štatutári už dávno neboli odvolaní a žaloba stiahnutá ?

Na Slovensku je to stále o tom istom, veľmi pochybnými krokmi štátu (v štátom vlastnených a kontrolovaných podnikoch či spoločnostiach) "vznikne" škoda, o ktorú sa dotknutý súkromný subjekt domáha na súde, pričom sa štát buď nevie na súde brániť a škodu musí zaplatiť, alebo sa súdne konanie predlžuje a škoda narastá, až nakoniec neostáva nič iné, len sa so žalobcom "dohodnúť" a štát zaplatí podstatnú časť "škody". Zaplatenú čiastku si v dohodnutom pomere medzi sebou rozdelia žalobca s osobami garantujúcimi jej vznik i úhradu zo štátneho. Takýchto prípadov už v našej mladej slovenskej histórii bolo dosť a ako vidieť, stále funguje. Skutočne veľmi dobrý príklad hesla "Chránime Slovensko".

PS : ak bude R. Fico po voľbách pokračovať vo vládnutí, tak sa "nejako" s Křetínským a JaT dohodnú (napr. zarobia na iných štátnych zákazkách) a ak by nepokračoval, tak urobí pekný zásek do financií pre nastupujúcu vládu. V každom prípade je to určite "sociálne" opatrenie v prospech občanov Slovenska.
 
Hodnoť

Nerozumiem prečo

slovenské súdy musia začínať čistenie pred voľbami odzadu.. mali by začať napr. od protizákonného a protiústavného paralelného financovania strany Smer právnikom Ficom a jeho excelentnej výhovorky o vlastnom hlase ... :)
 

Nedá mi, len na pripomienku :

Robert Fico : “Budem teda hovoriť aj s inými ľuďmi bez toho, aby bolo treba za každú cenu hovoriť aj s nimi. Ja len môžem povedať, že som zabezpečil, a toto môžem povedať, dúfam, že to nikto nepočúva, zabezpečil som na tento rok 35, na budúci rok asi 40, plus teda ďalšie veci. Zabezpečil som ich, ako tie peniaze, vlastnou hlavou. Oficiálne prídu a budú normálne vykryté v strane. To, že sa pri tom motal Fedor, nemôže znamenať, že ma niekto bude držať za gule, to sa nesmie stať. Aj preto som urobil niektoré rozhodnutia vo vzťahu k týmto financiám. Som sa vymanil od Fedora a povedal som: Fedor, ja som dal do toho hlavu, a nie ty si dal do toho hlavu, takže ja budem teraz o niektorých veciach rozhodovať. Napriek tomu si myslím, že musí vzniknúť nejaká paralelná finančná štruktúra, ktorá musí byť k dispozícii pre účely aj volebnej kampane a ďalších vecí.
 
Hodnoť

 

Toto dokazuje, že čím majú ľudia viac peňazí tým sú chamtivejší.
 
Hodnoť

peniaze

pri takych ziskoch si mozu par milionov poslat tym spravnym ludom
 
Hodnoť

 

Pokiaľ nie je rozsudok ešte právoplatný, je predčasné vyvodzovať akékoľvek závery s rozhodnutia súdu. Myslím si , že opodstatnenosť dane je správny krok.
 


Najčítanejšie na SME Ekonomika