SME
Piatok, 10. apríl, 2020 | Meniny má Igor

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Firmy majú drahú elektrinu, Slovalco vďaka vláde šetrí (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Firmy doplácajú

na politiku regulovaných cien pre domácnosti. A navyše ich fico zdiera vysokými odvodmi a daňovým zaťažením. Je to jednoduché - zvoľme si niekoho iného. Načo nám je zlodej, ktorý nás navyše ožobračuje a a za naše peniaze šíri bludy o sociálnom štáte, ktorý nie je ani sociálny, ani spravodlivý. Je len pre vyvolených - veď je to choré. Máme - stredná vrstva - aj my túto chorobu ? Určite nie.
 

A z čoho má pán premier pomáhať

chudobným? Veď on chudák nemá ani obyčajný účet na Belize!

educ
 
Hodnoť

Mna by vskutku

zaujimalo, odkial ze to pan Holiencik berie, ze ceny elektriny pre priemysel su dlhodobo pod europskym priemerom. To si naozaj myslia, ze ludia su tak blbi?
http://ec.europa.eu/eurostat/s...
 

Ano, myslia si to. A zo 40 % právom.

educ
 
Hodnoť

Neviem s istotou ako je to dnes

so Slovalcom,ale po páde socializmu vďaka vtedajšiemu riaditeľovi a neskôr ministrovi za SNS p.Černákovi malo Slovalco zníženú cenu elektriny.......... Takže - možno dnes má vlastne dvakrát zníženú cenu. Ak sa mýlôim - opravte ma.
Ale iné som chcel. Pôvodne mala byť SEPS nezárobková firma. Teda na prenose energie nemala zarábať -aspoň nie na domácich spotrebiteľoch. Dnes je už situácia úplne iná a SEPS na prenose el.energie "statočne" zarába a pretože je to štátna firma - kam idú zisky ? No predsa štátu ! Aj na tieto "distribučné poplatky" poukazuje Európska komisia. A zrejme tie poplatky nie sú nízke /pozrite si doma vyúčtovanie/ keď základná cena energie sa v konečnej premieta cca 50% ,zbytok sú práve tieto poplatky. Nedávno som tu písal,že Nemci stavili na veternú energiu,ktorú vedia vyrobiť za 5 - 10 centov/kWh,kým elektrina zo slnka je nehorázne drahá. No ,ale sme na Slovensku - prečo by sme to mali riešiť čo najlacnejšie ,keď sa to dá aj draho ?????????????
 


Najčítanejšie na SME Ekonomika