SME
Štvrtok, 12. december, 2019 | Meniny má Otília

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Choma s Rašim zmierňujú svoj zákon o stavbách (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

viac informácii o tejto novej dani

Je škoda ak sa potenciálne dobrý zákony sa zlým nastavením zmení na daň. Je škoda, že verejnosť si to všimne až keď bude zákona v platnosti a až zavedú mestá túto novú daň na výstavbu. V Inštitúte urbánneho rozvoja sa dlhodobo usilujeme o nastavenie transparentných pravidiel a boli sme aj v pracovnej skupine ktorá návrh zákona pripravovala. Žiaľ, po ročnej prestávke bola predložená nedokončená verzia zákona a navyše nie štandardnou cestou ako vládny návrh, ale „skratkou“ ako poslanecký návrh zákona. O problémoch v návrhu zákona sme oslovili aj poslancov NR SR otvoreným listom https://drive.google.com/file/... . Pripojili sme aj okomentovanú dôvodovú správu https://drive.google.com/file/... s konštruktívnymi návrhmi na zmeny. Veríme, že poslanci potrebné zmeny zapracujú a že nový návrh zákona tak bude môcť naplniť deklarované ciele.
 
Hodnoť

...je to totálna sprostosť

...to sa teraz snažia legalizovať trestnú činnosť niektorých starostov alebo ako to básnik myslel ?...každý majitel nehnutelnosti predsa prispieva do rozpočtu mesta alebo obce už v dani za nehnutelnosť ...a vo veľa prípadoch za to ani nič nevidí...smerácki ignoranti za celý čas svojho zbytočného pôsobenia v národnej rade iba vyrábajú nové a nové výpalné pre občana a za to všetko je tu s úsmevom jeden velký zdvihnutý prostredník , rozkrádanie verejných zdrojov a eurofondov
 

Veď samozrejme.

Urobme to tak po boľševicky! Domy si stavia stredná vrstva a bohatí ľudia. Hlavne v mestách. No tak ich trochu podojme, prečo nie. Sociálny demokrat miluje zbíjať a stredná vrstva a podnikatelia sú na to ako stvorení. Ich opatrenia - zlodejčiny, sa ich voličov takmer netýka. A keď áno, tak im to nevadí.
 
Hodnoť

páni debi.. Choma a Raši

Čo tak zákon,že každý regionalny poslanec bude mesačne obci prispievať 100 euro na chod obci,každý parlamentný poslanec 500 euro mesačne do štátnej kasy.Funkcionár parlamentu 1000 euro mesačne,člen vlády 1500 euro mesačne.
Prečo stale vyciciavate občanov a hrabete do vlastných vreciek.ZDOCHNITE na choleru
 
Hodnoť

Okamžite ich oboch treba

srčit do lochu, ako Juriku z Marianky
:-)
 
Hodnoť

Stranu SMER

priradujem k politickým teroristom,ktorí likvidujú vlastný národ
 

tak ja neviem

predstaviť si, že som napr. úspešný podnikateľ, ale zároveň aj poslanec NRSR... asi by som nemohol viesť 100% svoj podnik, iba ak by som mal parlament na háku... skrátka dve ,, poriadne " roboty robiť naraz nejde... môj nebohý dedo, aby mohol nejaký US dollár poslať aj nám domov, tak robil v dvoch firmách, ale nakoniec to musel vzdať, lebo skoro doma ani nespával... ja teda neviem, ale ako je možné, že niekto je poslanec národnej rady, či európskeho parlamentu a ešte vie viesť aj mesto, či kraj... toto musia byť naozaj výnimoční ľudia???.. ja si však dovolím tvrdiť, že NIE a sú to obyčajní nenažranci, ktorých podporuje akože kto ináč ako momentálne vládnuca klika... skrátka títo sa obohacujú na úkor spoločnosti za naše peniaze a všetci naivní im to aj s navijakom žerú... treba rázne skončiť s takýmito nenažrancami... je dosť chudobných, ktorí si zaslúžia to o čo ich títo nenažranci oberajú...
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME Ekonomika