SME
Piatok, 10. apríl, 2020 | Meniny má Igor

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Slovenská ekonomika rástla najrýchlejšie za päť rokov, tvrdia analytici (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Analytici

by mali napísať aj to, že sa tak deje aj napriek opatreniam vládnych súdruhov. To aby bolo jasné ako to je, keď budú na námestiach vybľakovať, že je to ich zásluha.
 

 

v HUN a CR maju inu vladu a rast HDP mensi. Vplyv vlady sa da teda odhadovat a je v ramci regionu spolu s POL najvacsi, vsetky ostatne staty ako CR, HUN, AUT ci UA maju rast mensi rozdiel sa teda da kvantifikovat ako prispevok vlady.
 

Tak si snad přečti aktuální

informace, protože CZ roste o 4,3%, tedy víc než Slovensko. Ovšem vliv vlád bych nepřeceňoval, oba naše ministáty jsou zcela závislé na tom, co provedou zahraniční investoři a zahraniční majitelé většiny našich podniků.
 

 

reagujem na clanok na sme, CR rastlo oproti predcadzajucemu kvartalu +0,5 SR +0,9%. Vplyv vlad samozrejme nie je velmi velky, len tu je moda nadavat na valdu ked je zle lebo za to moze, a ked j e dobre tak za to zase nemoze. V podstate nam vlada ani netreba aspon by sme usetrili.
 

A teraz si

na chvíľu predstav, ako by to asi mohlo vyzerať stým rastom, keby tu bola vláda, ktorej by záležalo na rozvoji celej krajiny a nielen na rozvoji vybraných ľudí z adresárov mobilných telefónov vládnych súdruhov.
 

 

to si neviem predstavit lebo to je nerealne urcite to nie je 6 koalaicia novaolan, sdku siet kdh most a sas.....takze sorry ale utopisticke iluzie na mna nelatia
 
Hodnoť

O pár mesiacov spľasne Eurofondová bubli

na a bude po rekordoch. Ešte ostanú lacné hypotéky a možno príde aj kúzelník - Tata.
 
Hodnoť

Kuuu...va len

ludia to necitia len vladni gauneri
 
Hodnoť

čo z toho má občan ?

nezamestnanosť dlhodobá druhá najvyššia v EU; jedny z najvyšších daní, ak nie najvyššie v EU; minimálna mzda 400,- €; potraviny druhoradej kvality v cene 87% cien západnej Európy; zdravotníctvo a školstvo na dne; pravda staviame štadióny a budeme mať národný futbalový, zmluvy s tetami a zlaté padáky, náklady daňovej správy v EU 1% na SK 3%, 7 mil. SK (230 tis. €) sa donesie pred voľbami ako dar v igelitke, CT za 1,5 mil., a na obzore je tretí balíček ... , nie aby ľudia mali menšie dane a za peniaze si kúpili nekúpili čo chcú, oni to dostanú ako dar, balíček, aby bolo jasné, komu treba byť vďačný, ako za socializmu, ... za chvíľu nás zase budú posielať na ROH rekreáciu; tak čo má občan z toho, že je rast ?
 

 

"nezamestnanosť dlhodobá druhá najvyššia v EU"
len aké je percento Dežov z týchto nezamestnaných súdruh automoto?

zdravotníctvo a školstvo na dne? a čo ty si sa s koníkom zrazil? Choď na výlet napríklad do USA a skús tam ochorieť, zadĺžiš sa do konca života a aj naše zdravotníctvo ti zrazu bude dobré.
 

 

by si mal vedieť, že "Dežovia" určite nie sú v štatistikách nezamestnanosti. Takže tých 300.000 nezamestnaných sú väčšinou biely ...
 

a čo ma posielaš tak ďaleko ?

čo ma nepošleš do Nemecka či Rakúska ? ak by sme za svoje vložené peniaze dostali čo máme dostať, tak ani neceknem; nenárokujem si o nič navyše ... ; ale škoda reči, sám vieš veľmi dobre, ako to tu vyzerá ...
 

druhu najvyššiu nezamestnanosť má

Španielsko, prvú Grécko. Aspoň si over, kým niečo napíšeš.
 

tretí je lepšie ako druhí

to máš pravdu; píšem o dlhodobej nezamestnanosti ...
 
Hodnoť

no ale toto

Taki nadpis ked si precitaju praviciarski experti na vsetko tak ich trafi slak, roztrhne od jedu alebo skocia z mosta!! Taka drzost ekonomika rast za ficovej vlady!!! Ekonomika musi klesat a ludia nemat co zrat aby mohol prist nejaki zlepenence, dalsi modry saso macifuko (maly ciganski fuzati k…t) Dzurinda a vsetkych spasit.
 
Hodnoť

 

kto sleduje ekonomiku vie že v zaostalých štátoch ako je napr.Slovensko kde vačšina ludí zarába mizernú mzdu je rast hdp vždy vyšší ako vo vyspelých štátoch západnej európy kde sú vysoké mzdy. A čo s toho majú ludia ??? Nič. Akurát štát vyberá vyššie dane a podnikatelia bohatnú....
 
Hodnoť

CV nadpise chýba

posledné slovo:"...Smeru."
Až sa prestanú sypať peniaze daňových poplatníkov a eurofondy do zlodejských čiernych dier typu Penta, Ja a Ty, Širkého Váhostav, Doprastav, NDS, zdravotnícka mafia, kompa a ďalšie a to s požehbnaním štátostrany a jej vedenia a začnú sa vyplácať rozkradnuté zárobky robotníkom a živnostníkom, o ktoré ich tieto pijavice okradli, keď sa namiesto populistických výjazdovýých štadiónov a iných kšeftov pre priateľov z vlastnej hlavy poriešia školy a nájomné byty pre mladé rodiny, keď sa konečne poriešia dôstojné domy pre seniorov, keď sa dajú dôchodcom namiesto vianočných žobračeniek a ešte žobráckejšej "valorizácie" dajô aspoň dve tretiny z toho, čo dostávajú dôchodcovia v Rakúsku, keby...keby... - potom by sme sa mohli chváliť hospodárskym rastom.
V našom prípade je to však iba predvolebné demagogicko - populistické chválenkárstvo!
 
Hodnoť

...prečo mám pocit

...že hociktorý ľavičiarsky troll to bude považovať za úspech vlády :O) ?
 
Hodnoť

 

co SK ekonomika, ale zahranicne firmy ako zarobily na Slovensku :D
 


Najčítanejšie na SME Ekonomika