SME
Streda, 26. február, 2020 | Meniny má Viktor

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Lekári vyjednávajú s Dôverou, ustúpiť nechce ani jedna strana (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Smutná správa

Keby zmluvu neuzavreli jeden rok, získali by lekári dostatočnú silu na to, aby si zisk poisťovne rozdeli oni a nie nejaký finančníci, ktorí s liečením ľudí nič spoločné nemajú.
Obávam sa ale, že lekári sú mäkkí a ako obyčajne sa pokakajú a pohádajú, s čím Penta počíta a potom ich stlačí zase o niečo dole.
 

A vieš,

že lekári ani netušia, o čom sa jedná? Podpísali mandátne zmluvy s kollárovou SLK, vôbec nevedia (možno nie všetci), o čom rokujú. "Čo mi kollár vyjedná, to budem akceptovať. Hádam nepôjde proti kolegom!" - odpoveď lekárky, keď som sa jej pýtala, či jej nevadí, že človeku ako kollár zverila každoročné vyjednávanie. A to mu pred pár rokmi nevedela prísť na meno.
A ešte je zaujímavé, že so štátnou poisťovňou SLK podpísala zmluvy, pritom podmienky Dôvery boli pre lekárov výhodnejšie. Čím to asi?
A ďalšia zaujímavosť: naša nemocnica už mala podpísanú zmluvu s Dôverou, potom (zrejme) na zásah VÚC zrušili podpis a teraz čakáme, čo sa bude diať. Pritom toto je región, kde bolo veľa poistencov Apolla, ktorí sa po zlúčení stali poistencami Dôvery.
PS: nemám žiadne väzby na Dôveru. Až na to, že som v nej od vzniku 1.3.1995, patrím do Zlatého kmeňa. A so poskytovaním služieb som za celé to obdobie bola maximálne spokojná. Takže nemám dôvod meniť ju.
 

preregistrácia sa začína, však?

Penta je spoločnosť, ktorá nerobí nikdy nič pre ľudí.
Jej princípom je vytváranie zisku pre seba.
Preto nie je možné, aby bol niekto taký hlúpy, aby veril tomu, že Dôvera, jej dcérska spoločnosť, spraví pre pacienta niečo, na čom nezarobí peniaze.
 

Neviem, čo si chcel

povedať týmto: "preregistrácia sa začína, však?"

No tak som hlúpa, čo už s tým narobím. Neviem, či na mne poisťovňa zarobila alebo nie. Ale chovala sa voči mne po celých vyše 22 rokov maximálne seriózne. A to som za toto obdobie prešla vážnym ochorením srdca a následne operáciou, ako aj onkologickým ochorením so všetkým, čo k takému ochoreniu patrí. Nikdy, opakujem nikdy som nemala najmenší problém. Ani s operáciami, ani vyšetreniami, ani liekmi.

Mysli si, čo chceš, pre mňa je podstatné, že som nikdy nemala dôvod meniť poisťovňu. A že je za tým Penta? No, pri vzniku som o nich nechyrovala. Skús sa zamyslieť, kde prichádzaš do styku s niektorou z finančných skupín. Stavím sa o hocičo, že nájdeš.
 

 

túto správu som už niekde čítal.
je zkopírovaná.
Dôvera obere ročne poistencov o 80 000 000 eur iba na zisku. Na liekoch o cca dvojnásobok a cez svoje nemcnice o dalších najmenej 200 000 000 eur.
To všetko sú peniaze, ktoré chýbajú pacientom v zdravotnom systéme.
Nevravím, že Paška nekradne aj s kamarátmi vo VZP.
Ale Ty nie si hlúpa, si len egoistická. Taká ako celá Penta. Z tvojho príspevku je cítiť presiaknutosť ich filozofiou.
Preto nedokážem ja uveriť tomu, že tvoj blahooslavný príspevok o Pente nesúvisí s prepoisťovaním poistencov , ktoré v Dôvera orientuje vždy na september.

Vieš kolko by mohli lekári a hlavne sestričky dostať mesačne pridané k úbohému platu 450 eur?
Počítaj! 360 000 000 :12: 58 000 = 517 eur.
A liečíli Ťa lekári a sestričky nie Haščák alebo Dospiva.
 
Hodnoť

Relikt socializmu

Vaťah poisťovňa, lekár, pacient. Už dávno sme s tým mali skoncovať a zaviesť dva trnsparentné vzťahy.
Lekár pacient. Pacient si vyberá lekára a lekár mu účtuje za svoje služby. A vzťah poisťovňa poistenec.
Poistenec si vyberá poisťovňu a poistný produkt. Poisťovňa podľa zmluvy preplatí paciantovi náklady na zdravotnú starostlivosť. Minimálne povinné poistenie, garantujúce nevyhnutnú starostlivosť, jasne špecifikovanú. Inak dobrovolľné poistenie. Poisťovni by malo byť jedno akého lekára si vyberiem. Uhradí mi poistnú udalosť (napr. zlomená noha). Ja zaplatím cenu za liečenie.
Lekárovi je jedno, kde a ako som poistený.
Trochu treba ošetriť traumatické stavy. Pacient nie je schopný komunikovať. Na to by sa mal vytvoriť nejaký fond asi z daní. Ten by poskytovateľovi garantoval aspoň minimálnu úhradu za zdravotnú starostlivosť, ak ju pacient neuhradí.
 


Najčítanejšie na SME Ekonomika