SME
Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Analytici: Dlh a deficit by mali klesnúť i vďaka opatreniam ECB (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

ako

chce slovac vratit tych 50% dlhu hdp, ked nema prijmy naviac z vlastného majetku, resp. vsetko odchadza do zahranicia a este hospodari aj tak v suvahe sr s deficitom??? ved je to nezmysel ze to vrati ,,,, co za buducnost nas to len caka????
 
Hodnoť

Neoliberáli zo SMEtí si vymýšľajú

ved ešte nedávno presvedčovali národ že Slovensko pod Ficom skrachuje a čaká nás grécky osud a odrazu znižovanie deficitu? To tu už nikto nič negarantuje? A vôbec ako to že liberálne SME tu povolilo diskusiu? Ved o Orbánových vyjadreniach o budúcnosti Euroafriky,pardon EU, diskusiu zakázala.
 

Znižovanie

deficitu nie je znižovanie dlhu. Aj to akože znižovanie dlhu je znižovanie k % HDP, ale v absolútnych číslach sú to strašne veľké čísla a každoročne rastú. Takže autor článku by v prvom rade mal povedať, že za Fica sa dlh zdvojnásobil asi na 40 mld USD a nezamestnanosť v štáte vzrástla na 12 % a je dlhodobo najvyššia v regióne.
Ale to 40% ľuďom nevadí, však sa nás kríza nedotkla, diaľnica je postavená od 2010 a schránkové firmy napojené na štátny rozpočet platia načas všetkým živnostníkom :-)
 

Nechopil si,

že ked bude vyrovnaný rozpočet-ak nevypukne znova kríza ako r. 2009-tak najneskôr do 5 rokov-znamená už len splátky dlhu a žiadny nový, teda znižovanie dlhu.
 

peters15.

Divná je tvoja matematika. Splátky dlhu nie sú splácaním istiny.
Tá sa väčšinou (a nielen červení sú v tom machri) rieši novým dlhom. Také milé perpetuum mobile.
A teraz kuchynské počty. Ak máš príjem tisíc EUR a minieš mesačne 1300, tomu sa povie cesta do pekla a k exekútorovi. Alebo modernejšie, grécka cesta.
A keď sa hranatí boľševickí zlodeji pochvália, že oni neminú 1300 ale sú frajeri a minú iba 1160, tak je to čo? Nuž poviem, predĺženie agónie s tým istým koncom.
Inými slovami. Ak niekto počas stagnácie a krízy rieši príjmy zvyšovaním daní a ešte mu to nestačí, je to hazard. Ale ak niekomu pri už zvýšených daniach a najvyšších odvodoch, pri vyše 3 % raste toto nestačí a ďalej sa zadlžuje, tak je to zločin. Zločin na občanoch a ich potomkoch.
Príčina je jasná. Boľševik nikdy nevedel šetriť iba troviť pod heslom s cudzieho krv netečie.
A keď sa tomu niekto raduje a tlieska, aký je Fico geroj, patrí na uzavreté oddelenie šišinca.
 
Hodnoť

Dlh neklesne!!

Stále vás to baví??? Hlásne trúby Smeru??? Za týždeň 5-6 článok ako dlh klesne??? No neklesne... Každý rok k nemu Ficko pridáva 2..3 miliardy...Takéto jednoduché články uverejňujte v novom čase.. A tam stačí aj raz.. Tu vám tlieskaju len brigadnici...
 

LOL,

takže SME sú hlásne trúby Smeru. Jasné, a moslimovia sú demokrati a slnko vychádza ráno na západe.LOL.
 

:-)

Keďže tá zminuskovali.. Nezačínam si to myslieť len ja.. Ako inak chceš vysvetliť 5-6 článkov za týždeň ze dlh klesá keď stúpa??. Opravili len jeden.. Aj to len jednou vetou..
 

Zrejme

sa prejavuje vplyv vlastníkov v pozadí, ale nehovor to nikomu :-)
 


Najčítanejšie na SME Ekonomika