SME
Štvrtok, 12. december, 2019 | Meniny má Otília

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Fico: Bude potrebné vyzvať grécku vládu, aby predložila reformný program (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

Konečne v tejto debate rozumné slovo. Ak Gréci predložia dobrý program, treba im dať šancu a ešte poskytnúť nejaký ten úver. Ak ale nič také neurobia, musia znášať dôsledky. Fico je tvrdý, formuluje jednoznačne a múdro, myslím si, že ak na summite dostane viac priestoru, môže mať leví podiel na vyriešení celej situácie.To stanovenie červenej čiary je výborný nápad, Gréci dopredu vedia hranicu a majú dané mantinely, v ktorých sa budú pohybovať. Trestať Grécko však nemá zmysel, musíme myslieť aj na seba. Môže sa stať, že i Slovensko bude mať problémy, preto je rozumné vytvoriť precedens, že takej krajine sa pomôže. Tsipras má nevýhodu, že je v Európe sám. Keby si ľudia zvolili tento smer vo väčšine krajín, tak máme všetci vyššie dôchodky a platy, banky by sa museli uskromniť, ale to dnes nie je reálne, ale možný je pre budúcnosť i taký scenár.
 

nič netreba -

len počkať kedy cifras poprosí aby sme preštudovali jeho nové záruky likvidácie dlhov
 

 

nie banky by sa uskromnili, ale pracujuca stredna trieda
 

 

že: "treba im dať šancu a ešte poskytnúť nejaký ten úver" :-))) no to je na šlak trafenie
 

"Môže sa stať,

Môže sa stať, že i Slovensko bude mať problémy, preto je rozumné vytvoriť precedens, že takej krajine sa pomôže."

Tvoj vodca má všetky kompetencie a aj zodpovednosť aby sa Slovensku niečo také nestalo a samo sa to ani nestane. Toto akosi to napísal, je obyčajné špekulovanie a vy....vanie.

Stavať pravidlá do roviny - "čo ak sa nám niečo také stane", pre istotu trochu zmiernime pravidlá, je začiatok anarchie a dovolím si tvrdiť, že aj rozpad akéhokoľvek systému ako napr. EU.
 

 

občas by som bral tú anarchiu.. určite to nemôže byť horšie ako čo sa tu deje..
 
Hodnoť

EÚ je byrokratický moloch.

Čo je to za mandát "z Národnej rady SR", keď sa jedná len o súhlas výboru pre európske záležitosti" ? Inštitucionálne orgány EÚ a jej kompetencie sú zjavne nedemokraticky zriadené a ich činnosť, ako i hlasovanie a záväzné výstupy pre členské krajiny sú založené (z pohľadu Slovenska) na subjektívnych názoroch predsedu vlády v Európskej rade (podporené výborom NR SR pre európske záležitosti, v ktorom má väčšinu vládna strana SMER) ako aj ministra financií v Rade Európy, ktorý má mandát vlády SR, stopercentne obsadenej stranou SMER, čiže všetko je riešené mimo Národnú radu a jej schvaľovací proces. Je pravdou, že schvaľovací proces 28 členských štátov EÚ či 19 členov eurozóny je byrokratický a zdĺhavý, avšak nikto sa ani nepokúsil nájsť rýchlejší a demokratickejší prostriedok k riešeniu závažných spoločenských (bezpečnostných, finančných) otázok. I preto EÚ a euroskupina má a bude mať i naďalej zásadné problémy v svojej činnosti, je zbyrokratizovaná a prakticky nefunkčná, nie je schopná rýchlo a správne riešiť nielen operatívne ale ani zásadné problémy svojho bytia.
 
Hodnoť

Reformné opatrenia

Premiér chce "robiť všetko pre to, aby sa Gréci zaviazali prijať tvrdé reformné opatrenia".

Dúfam, že to nebudú opäť také "reformné opatrenia", ktoré nivočili grécku ekonomiku a spôsobili obrovský nárast dlhu a nezamestnanosti. K takým reformným opatreniam sa Gréci zrejme nezaviažu, čomu sa netreba diviť.
 

 

netreba im davat prachy, nebudú rásť dlhy. To vie každý komouš
 
Hodnoť

 

ako sa môže taký tupec ako Fico vyjadrovať k ekonomike ? všetko čo má ukradol ľudom, zadlžuje Slovensko a chce kecať ako sa majú Gréci dostať zo svojich sra..ek?
nech si ho na pár mesiacov zoberú a ked ho nezastrelia tak Grécko bude dalšia krajina s ktorej budú všetci utekať.
 
Hodnoť

Fico rozpráva o reformách?

Už len čakám, kedy začnú u nás psy lietať.
Ináč, niektorí Gréci majú zmýšľanie ako naši osadníci. Vôbec sa nečudujem, kam sa dostali.

http://finweb.hnonline.sk/spra...
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME Ekonomika