SME
Sobota, 14. december, 2019 | Meniny má Branislava, Bronislava

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Kohútiková: Úspory Slovákov nie sú ohrozené (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Kupujte na dlh!!!!!

Bez toho, aby som chcel šíriť akúkoľvek poplašnú správu, musím povedať, že napriek nespornej odbornosti pani Kohútikovej aj ona dobre vie, že to čo je napísané v článku nie je úplne pravda. Slováci nakupujú veľa spotrebného tovaru z mimoeurópskych trhov. Maďarsko, Polsko, Rusko a veľa štátov Južnej a Severnej ameriky, Azie a Afriky. O Číne ani nehovorím. Spolu to bez toho, aby som sa pozeral do štatistík môže byť aj 40% v súčte surovín z dovozu vrátane tých, ktoré sú zabudované do strojov a prístrojov dovážaných z EU teritória.

TAkže ak by predpokladaná krátkodobá devalvácia 20% na EURO znamenala pri 40% podiele nákupov z mimoeurovej zóny , tak čistá strata na úrokoch , ktoré sa vo VÚB, kde tezaz pani Kohútiková pracuje je len 8% aj pri úrokoch ktoré práve táto banka dáva.
Možno trochu menej možno trochu viac.
A treba ešte povedať, že rozdiel do plusu, môže byť tiež 8% , ak si úložku spravíte v inej ako v eurovej mene.
Ak sa Grécko dostane mimo Eurozónu a zároveň Rakúsko v auguste rozhodne v referende o vystúpení z EU a Veľká británia tiež a nakydá sa nám sem 500 000 imigrantov, ktorých treba živiť a Taliani svoju zadĺženosť 170% svojho HDP neuhradia a Rusi si povedia, že nechajte si Ukrajinu, ropu dodáme čiňanom, tak euro zažije 52 rok v Československu alebo 26 v USA. 1:50, taký bude kurz. Je to super na splatenie dlhov, je to hrôza na úspory, a hrôza pre banky.

Ale netreba to vidieť tak čierne. Veď iba 80% toho čo som napísal je viac než pravda na 100%. A ako vždy 20% to udrží.
 

"pravdo".

Nebudem hodnotiť p.Kohútikovú - nie som bankárom . Za to **Tvoje vyjadrenia patria do kategórie konšpiračných. Začnem od konca.Rusi v "večera na ráno" nedokážu zmeniť trasy ropy a plynu aj keď by ako chceli.Navyše o čom tu veľa konšpirátorov nerada hovorí- Čína nie je ochotná platiť také vysoké ceny hlavne za plyn ako Európa. Takže to až veľký obchod tak rýchlo nebude ! Ak sa Grécko dostane mimo eurozóny - osobne som presvedčený,že to iba posilní kurz eura a nakoniec pomôže aj zdevastovanému gréckemu hospodárstvu. Rakúsko a ani V.Británia ešte z EÚ nevystúpili.Mimochodom o Rakúsku to čítam prvý krát ! A mimochodom - myslíš,že ak V.Británia vystúpi z EÚ ,tak migranti tam už nebudú mať záujem migrovať ? Takže nie je to síce v absolútnej pohode,ale ako hovorí naše porekadlo :"žiadna kaša sa neje taká horúca ako sa uvarí"!
 

 

S kašou máš pravdu.
O Rakúsku to nikto nepíše, lebo sa celá EU bojí, že to tam prejde.
VB si spraví takú imigračnú politiku ako USA, vadím im liberalizmus EU.
V Grécku máme zhodu.
Euro nie je kryté ničím. Rovnako ako meny iných štátov, ktoré nemajú zlatý štandart. A to už dnes nemá nikto.
Peniaze sú záväzok emisnej banky zapatiť -vyrovnať hodnotu, za ktoré ich predali komerčným bankám.
Toto bude najhoršia doba v dejinách ľudstva, lebo v krátkej dobe sa zrúti systém oceňovania výkonu.
V USA sa stratí boh.
Následne, predpokladám pár rokov, sa zmení morálka k lepšiemu. Teda dúfam. Ak nie, tiež dobrá správa zem sa vyčistí, umrie pár miliárd ludí a bude pokoj.
 

Vidíš to všetko

veľmi jednoducho,Použijem jednu vetu z československého seriálu /Muž na &radnici/ :"nic není tak jednoduché jak se na první pohled zdá " !!!!!!
 
Hodnoť

 

Rozumni slovaci nemaju uspory v banke a uz vobec nie v dlhopisoch, takze naozaj nie su ohrozene ;).
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME Ekonomika