SME
Streda, 28. október, 2020 | Meniny má DobromilaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Druhý pilier opustilo takmer 160-tisíc sporiteľov (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 6 7 8 > >>

Hodnoť

už ani v smere neveia

poriadne klamať. Keby boli klamali ešte viac, mohli mať ďaleko viac sporiteľov.
 

Vystúpil som

Ale nie pre Richterove trápne odporúčanie. Vystúpil som pre krátkodobé videnie DSS respektíve tých čo dôchodok začali vyplácať. Prvé dni bol aj Kaník v šoku, ale potom sa spamätal a zmenil rétoriku. Radšej nech z mojich príspevkov úradníčky dostanú plat ako by si mal nejaký nenažranec kúpiť pneumatiky na svoje Porsche - obrazne povedané.

plat 1400 brutto
 

problém je

že tie pneumatiky na svoje porsche si za tvoje peniaze kúpi niekto ako richter.
 

 

ako keby on stál pri zrode druhého piliera... ach rozmýšľaj - kaník pravdepodobne s dzurindom a miklošom spolu vytvárali druhý pilier. ospevovali ho, spravili mu veľkú kampaň. a čo z toho? veď ten druhý pilier je obyčajná zlodejina. je dobré, že ľudia po tom, ako boli podvedení týmito tromi pánmi dostali možnosť vystúpiť.
 

Rozumieš tomu ako hus pivu resp klameš

tie pneumatiky si teraz kúpi štbák ľudomil ŠIROKÝ a clapci z Ja a TY Ficler bude mať zasa nove 20 000 cove hodinky.
To si Vyriešil ako TĹK.
Príp podporíš ďalšieho OLIGARCHU milionovými príspevkami na "Udržanie ZAMERSTANOSTI"

väčšina ľudí vekom zmúdrie ty si asi výnimka.
Ak nič ine tak ak by si do dôchodku náhodou zomrel tak tvoja príp rodina by to čo si si nasporil dostala.
Takto si ich možno OFAJČIL o n20-30 tisíc /podľa platu -vidíš aký si tĺk?/
 

Čo budete písať, keď

druhý pilier zruší pravicová vláda (kde nebude Kaník) ? Raz a navždy si zapamätajte, že štát sa o vás, ak bude naozaj ťažko, nepostará. Nie sme krajinou Škandinávie. Starajte sa dobre o vlastné deti a potom prípadne o vnúčence a možno, keď to budete raz potrebovať, sa oni potom postarajú v dobrom o vás.
Druhý pilier bol len o preliatí financií k DSSkám a v nemalom meradle aj k finančným sprostredkovateľom. Je zaujímavé, že Smer nerieši túto rovinu trestnoprávnej zodpovednosti, ale čo to táram, veď to všetko prebehlo v súlade so zákonom :).
 

Ďalší od piva ,čo navrhuješ je v Arabský

ch krajinách Macedonsko a pod....... a vidíme ako to pokračuje.
Tam sa tiež stará rodina o seba .Kto ju nemá skapíňa bez pomoci na ulici a žobre.Ver tomu poznám to.Rodina sa skladá na školu, operáciu a ak nemaju prachy tak pacient zomiera milý dodko.To si navrhuj pre seba a tvoju rodinu.U nás je raj nevieme čo je skutočná bieda.

Druhý pilier bude mať peniaze aj vtedy ak darebáccky politici s oligarchami rozkradnú štátne financie.

Si spadol z čerešne? Vôbec nevieš že DSS nemajú žiadne peniaze sporiteľov.Vlastnia ich sporitelia oni sú správcovia.

Neviem akoby som ti to vysvetlil aby si to pochopil.

napr existuje funkcia správcu hotela ktorý ten hotel však nevlastní ,ale sa stará aby strecha nezatekala,vymenili nesvietiace žiarovky ,výťah fungoval a pod.Detto sú tvoje DSS.NVLASTNIA VKLADY len SPRAVUJU.V tvojom myslení Správca je vastníko hotela no veľmi sa mýliš.

TUDOM ? Dodko a doštudovať problematiku potom kvákať.
 

 

Hlavné je, že z II. piliera vystúpili ľudia, ktorí by si na svoj dôchodok nikdy nenašetrili a na účte mali 0. Presne takýchto ľudí bolo potrebné upozorniť na možné následky zotrvania v II. pilieri a v konečnom dôsledku by si vyšší dôchodok stále nárokovali od štátu. V tomto prípade bude pre nich lepšie, keď dôchodok im bude vyplácaný len z I. piliera.
 

Synak sory no musím nerozumieš 1 pilieru

1 pilier je pyramída príde čas kedy na 1 pracujuceho budu 3 dôchodcovia.Vieš si predstaviť ako to ten 1 den utiahne aby mali slušnú živ. úroveň.

mangrove HLAVNE 1 pilier je ZÁSLUHOVÝ /tzn koľko doň dáš toľko dostaneš/ ked máš na ÚČTE 0 lu tak dostaneš nulový dôchodok aj z prvého piliera.

TerAz stanovili minimalny no na ten musíč ODPRACOVAŤ 30 rokov inak 0 ZERO! TUDOM?.
Mnohíčo majú na účte 0 dostanu len SOCIALNU DÁVKU lebo NEPRACUJU! TUDOM?
 

Inak ak nepracujú aj z 1 pil. dostanú 0

ZERO.
Žiaden dôchodok nebude len socialna dávky.Za 20 rokiv Polievka a 2 chleby mydlo a toaletný papier denne!

Na účte máš vtedy 0 ak NEPRACUJEŠ inak musíš platiť odvody zo mzdy.
 

Takže je

rovnakým správcom ten, čo spravuje deravú psiu búdu, ako ten čo spravuje ten pekný hotel v Dubaji ? Ak spravujem rádovo miliardy, som na tom rovnako, ako ked spravujem úspory v hodnote povedzme 100 000 €. Tak teraz už tomu rozumiem. U nás je raj. Nerobila si ty poradkyňu Mečiarovi v predvolebnej kampani ?
 

Robíš zo seba somára alebo si maloroľník

?
Aby si pochopil Toto si konštatoval :

"Druhý pilier bol len o preliatí financií k DSSkám "

Len Ti vysvetľujem žee DSS nie sú MAJITELIA ÚSPOR len správcovia TUDOM chápeš ten rozdiel vôbec?
 

Takže kým nebol druhý pilier,

tak DDSky spravovali čo ? A po jeho vzniku dnes spravujú miliardy. Takže sa pod ich správu neprelialo nič. Ale nejako som nezachytil reakciu na tvrdenie, že u nás je raj. Asi to bolo chápané tak, že sú krajiny, kde je sociálno-ekonomická situácia aj podstatne horšia. Ale raj u nás určite nie je. Len tak na okraj, koľko rebrandingov už tie DSSky od začiatku ich pôsobenia u nás absolvovali ? A ešte jedna, v koľkých vyspelých krajinách druhý pilier funguje a osvedčil sa ? Iááááá :)
 

Boze martan.DSS predtym neboli

si úplne neznaly a diskutujes.Dovzdelaj sa a až potom vyjadruj Ešte raz DSS nie sú vlastníci.keby si vedel ako hlúpo sa pytas bol by siticho
 

Nie si ty

náhodou zamestnaná v DSS alebo dokonca nerobíš finančnú poradkyňu ? Lebo takéto "zainteresované" poučovanie by na to druhé sedelo dokonale.
 

a kde je pointa

v tvojom prispevku???
 

mohol by si ešte

aspoň približne napísať svoj vek?
Čím viac je pod 50 rokov fyzického veku, tým viac sa stotožňujem s Esterina
 

 

Mne pri 2. pilieri chýbajú jasné garancie od súkromných spoločností, ktoré by stanovili výšku dôchodku vopred, čo pravdepodobne nebude nikdy možné, keďže samotné spoločnosti nemôžu predpokladať vývoj trhu. V tomto som trochu na pochybách ako sa sporitelia budú domáhať vyšších dôchodkov a aké argumenty budú mať v rukách.
 

ktokoľvek by ti sľuboval

akékoľvek garancie, tak klame alebo v lepšom prípade fantazíruje.
Dnes nikto nemôže vedieť ako bude svet vyzerať o 20 - 30 rokov. S určitosťou sa dá konštatovať len to, že dôchodok z 1. piliera pôjde dolu, bude sa krátiť. A je v podstate jedno, či to bude krátené o nejaké percentá alebo sa to bude riešiť cez infláciu. Dôchodok z 1. piliera bude fakticky nejaká dávka na úrovni sociálneho minima.
Ten, kto bude mať dôchodok z 1. piliera a zároveň aj z 2. piliera má len oveľa väčšiu pravdepodobnosť, že na dôchodku bude mať vyšší príjem.
 
Hodnoť

a III a IV socialny balicek zacvakany...

good job, Robert!
 

1 2 3 4 5 6 7 8 > >>

Najčítanejšie na SME Ekonomika