SME
Streda, 26. február, 2020 | Meniny má Viktor

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Opozícia zbiera podpisy, chce napadnúť minimálny dôchodok (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

 

Nikdy som nefandil Ficovi a SMERu, ale zdá sa mi logické, že ak z mojich odvodov (určených na dôchodkové poistenie) skončí DSS, tak nemôžem od Sociálnej poisťovne mať garantované to isté ako keby tam smerovali všetky moje odvody.
Myslím, že to chápe aj pán Mihál, je mu jasné, že nemá šancu, ale je to skvelá reklama.
 

 

Fica síce nemusím, ale... A nasleduje znôška komunistických klamstiev.
Fica síce nevolím, ale... A nasleduje znôška komunistických klamstiev.
Nikdy som nefandil Ficovi, ale... A nasleduje znôška komunistických klamstiev.

Súdruhovia komunistickí zlodeji: na Vás iba Majdan!

Pre ľudí, ktorí majú záujem aj o odborný názor je to veľmi pekne vysvetlené aj tu: https://dennikn.sk/blog/sporit...
 

lenže on napísal

v poslednej vete pravdu.
.
celý tento boľševický dôchodkový systém je jedna obrovská nespravodlivosť.
a pentiak mihál sa na nej podieľal levím podielom.
"zdravotne poistil" naše firmy aby bolo začo kupovať trojnásobne drahé ct, aby mohla mať penta polovicu z takto vypálených prachov na cypre...
to nestačilo. so sulíkom vypustili fica z opozície a ten tu "řádí". tak sa ho tu nezastávaj.
je to naničhodník.
.
čo sa týka pilierov tak tu máš dôkaz,
že mali info, ako to dopadne.
na toto penta "odborník" nereagoval.
takže oni to vedeli, keď som na to prišiel ja, slovenský podnikateľ nenaviazaný na mafiu, ani na politiku.
http://www.sme.sk/diskusie/240...
 

Skvelá reklama?

Iba ďalší vlastný gól. Fico má ďalšiu príležitosť obviňovať opozíciu z "bezbrehého liberalizmu", keďže napáda "minimálny garantovaný dôchodok".
 

Máš pravdu

Ale reklama to pre nich nebude až taká dobrá, lebo z toho vychádzajú buď ako demagógovia alebo blbci

Inak náš dochodkový a celkovo odvodový systém je zle nastavený, lebo je málo solidárny a najma neudržateľný
Dôchodok by mal byť a v podstate aj je sociálnou dávkou, preto by mal byť pre každého rovnaký a bol by nevyhnutné zabezpečenie života
A pokiaľ chce niekto vačší dôchodok, tak by si mal sporiť a je na jeho rozhodnutí akou formou
Štát by mal na to vytvoriť podmienky, trebárs aj zriadením štátneho investičného piliera, ale nesmeli by tu vládnuť zlodeji (čo je asi utópia)
A ďalšia blbosť je tzv. "doživotný dôchodok" z druhého piliera, ten je už celkom nespravodlivý
Koľko si nasporíš, toľko dostaneš a urob si so svojimy úsporami čo chceš
 
Hodnoť

Tak snáď

sa dočkáme výsledku z ÚS skôr, ako sa táto socialistická banda rozhodne znovu vyháňať ľudí zo sporivého systému.
 
Hodnoť

Komentár z Pravdy o tzv. diskriminácii

Diskrimináciou má byť pomerné krátenie minimálneho dôchodku pre tých dôchodcov, ktorí prispievali menším podielom do Sociálnej poisťovne, ale odklonili svoje príspevky na účty dôchodcovských správcovských spoločností (DSS). No na rozdiel od prispievateľov výlučne do prvého piliera dostanú predsa príspevok aj zo svojich účtov v DSS. Aká teda diskriminácia?
Je demagógiou tvrdiť, že prijatý zákon je voči investorom v druhom pilieri diskriminačný. Ak, tak opačne, lebo účastníci druhého piliera dostanú predsa aj príspevok z druhého piliera a ak by bol vyšší (ako sľubovali tvorcovia druhého piliera), tak sa nebudú solidarizovať s dôchodcami so základným dôchodkom z prvého piliera. Budú ich teda diskriminovať, dostanú viac.
Opozícia chce, aby im prípadné nižšie dávky z druhého piliera solidárne doplatili účastníci prvého piliera. Ale opačne to nechce: ak by sa naplnili sľuby tvorcov druhého piliera a poskytoval by švajčiarske penzie, nebudú jeho účastníci solidárni s nikým, neprispejú poistencom v prvom pilieri.
A nie sú solidárni ani v iných prípadoch, keď celú solidaritu nesú na svojich pleciach iba poistenci v prvom pilieri. Zo Sociálnej poisťovne dostávajú všetci s viac ako priemernými odvodmi a viac ako priemernými dôchodkami menšie dôchodky i nižšie percento valorizácie. A to na úkor poistencov, ktorým vychádza podpriemerný dôchodok.
Dôchodky z druhého piliera sú však plne zásluhové: kto viac odvádzal, viac dostane, nemusí byť s nikým solidárny. Dokonca ani vtedy nie, keď zomrie, lebo odvedené peniaze získajú jeho dedičia, a nie ostatní sporitelia, ako to platí v prvom pilieri.
Ak by mal niekto poukazovať na diskrimináciu schválením minimálneho dôchodku, tak sú to práve poistenci v prvom pilieri, prinajmenšom ich väčšina. Skladajú sa totiž na minimálny dôchodok aj pre tých, čo neraz zo špekulatívnych dôvodov odvádzali do Sociálnej poisťovne príspevky, z ktorých im teraz nevychádza na dôchodok ani suma životného minima. Tu ide o morálny hazard, lebo podľa ich návodu si budú (najmä falošní živnostníci) optimalizovať odvody na minimum. Veď im poistenci Sociálnej poisťovne na dôchodok aj tak doplatia. Platiť riadne odvody sa neoplatí…
Opozícia dokonca navrhuje prijať zákon, aby v prípade, že sa nebude dariť investorom v druhom pilieri a vychádzali by im nízke dôchodky, bolo povinnosťou Sociálnej poisťovne im tieto straty vyrovnávať! Aj čistí prispievatelia do prvého piliera by mali mať nejakého podobného ombudsmana, aby ich nemohol ktosi takýmito nápadmi ošklbávať.
Ak niekto argumentuje tým, že sa z otvorenia druhého piliera budú financovať sociálne balíčky, je asi nekompetentný demagóg, ktorý tvrdí absolútne nezmysly. Presun zdrojov zo Sociálnej poisťovne, teda tých, čo vystúpili z druhého piliera, nie je príjmom verejných financií podľa metodiky ESA 2010, ale ide o finančnú operáciu. Tieto príjmy sa tak nemôžu využívať na krytie verejných výdavkov. Ergo, tieto zdroje nie je možné použiť na výdavky bez toho, aby negatívne neovplyvnili deficit.
 

 

Na takú hromadu klamstiev len cielene:
Ak niekto tvrdí, že ukradnuté úspory z druhého piliera nepôjdu na predvolebnú kampaň ŠtBákov, komunistov a zbohatlíkov z KSSmer, tak je len platený troll.
Jediné čo ti uznám je fakt, že tie peniaze tam nepôjdu PRIAMO. NEPRIAMO to už zariadi vlastnou hlavou istý pobirmovaný komunista.

Ako? Nuž veľmi jednoducho: Ukradnuté peniaze z druhého piliera totiž trochu zakryjú straty sociálnej poisťovne, ktoré ŠtBák a Smerák Muňko nedokáže riešiť. Jediné, čo vie tento ŠtBák robiť je klamať a pašovať papagáje. Takže ak štát nebude sanovať deficit sociálnej poisťovne, de facto tak "ušetrí" a môže tieto prostriedky použiť na stupídne "vlaky zadarmo" a podobné bláboly pre ekonomických analfabetov.

Ukradnuté peniaze z druhého piliera sa použijú na predvolebnú kampaň, aj keď tam pôjdu NEPRIAMO.

HOWGH.
 

Ja sa ta spytam

Ti ktori su len v prvom pilieri nie su okradnuti ale len ti v druhom?Tak si to myslel?
 

 

Pod akou hrozbou vystupuju ludia z 2.piliera?Pod hrozbou smrti?Vystup je dobrovolny,tak nekecaj.
 

Nemáš prevdu , kto je diskriminovaný

Diskriminovaní su v prvom rade 2,pilierovci, pretože štát nedotuje 2.pilier tak, ako dotuje 1.pilier. Ak by penzie 1.pilierovcom boli platené výlučne iba z odvodov, tak sú nižšie, než z 2.piliera. Lenže 1.pilier je dotovaný, do sociálnej poisťovne idú peniaze nielen z odvodov ale aj z daní! Sociálna poisťovňa pomocou bulharskej konštanty zvanej dôchodkový koeficient vyráta určitú sumu dôchodku , ktorá akože prináleží 1.piliercovi a tú sumu mu prizná. Že jej na to nestačia peniaze z odvodov, to ju nezaujíma - dorovná si to dotáciou od daňových polplatníkov. Prečo rovnaká dotácia nepritečie aj na účty 2.piliera? Nie je potom 2. pilier znevýhodňovaný? Je!
 
Hodnoť

Nuz

Odporucam precitat tento clanok http://nazory.pravda.sk/analyz...
Vyzera to tak, ze traja trollovia 2.piliera nevedia kde je sever, prisli na realitu, ze to nie je sporenie, ale investovanie a to byva vzdy rizikove. Aby uchranili svoj profit politicky aj ekonomicky, tak pouzivaju nehorazne klamstva. Nuz co, Slovensko ako jedine v Europe ma stale paskvil zvany 2.pilier, ktory samozrejme vyhovuje bohatej skupinke a ostatni im robia len krovie... Dufam, ze US to zmatie zo stola a vsetci ti opozicni pisalkovia a traja trollovia konecne stichnu...
 

 

Nevieš sa živiť prácou, keď sem musíš vypisovať tieto ekonomické analfabetizmy a komunistickú propagandu?

Druhý pilier ako zmysluplný označil dokonca aj Ficom založený Inštitút pre finančnú politiku. Dá sa to vygoogliť, je to z analýzy zverejnenej 5.1.2015 na stránkach ministerstva financií. Klameš primitívnym spôsobom, lebo viacstupňový systém dôchodkového zabezpečenia je v mnohých štátoch. Ale voliči ISTôT čítajú asi len Leporelo a tak si vystačíte s tými pologramotnými heslami...
 

 

Zmysluplny pre spravcovske spolocnosti-ziadna strata,len zist z odvodov sporitelov/investorov/.Tak,ako bol nastaveny 2.pilier v SR,nie je nikde vo svete.Ciste regulerne vypalnictvo.
 
Hodnoť

 

Mali prijat zakon, ze dss-ky by mali doplnit na minimalny dochodok, ak nechcu, sami by vyhanali tych, ktori tam nepatria.
Cely zakon je zly, ale kto chce byt v 2. pilieri musi znasat aj rizika. To nejde, ze spravca dochodkov moze robit co chce, hoci aj spatne investovat, a zo statneho rozpoctu aj tak doplnia dochodok.
Aj tak som myslel, ze z druheho piliara budu svajciarske dochodky, teraz zistime, ze to je klamstvo.
 

 

Sú to typickí druhopilieroví kapitalisti.Kapitalizovať zisky a socializovať straty.
 

Demokrach,

svajciarske dochodky vo Ficolandii ???
haha
 

ak nemas dostatok faktov a pravdivych

informacii tak si ich vyziadaj alebo aspon navstiv http://druhypilier.sme.sk/ alebo
http://ako-investovat.sk/clank...
vynosnost v istych fondoch je takmer zarucena, a v niektorych dokonca viac nez vyhodna .
To do ktoreho fondu investovat vsak je individualne rozhodnutie, a nechapem preco by mal stat rozhodovat , edukovat ci mentorovat ludi kto kedy kam vstupit/vystupit.
kazdy je si strojcom vlastneho statstia ( i bohatstva).
Stat tu je ale na to aby nediskriminoval a garantoval MINIMALNE ISTOTY a to PRE VSETKYCH.
Tak je ulohou statu zabezpecit minimalne starostlivost o zdravie, zakladnu vzdelanost i dochodkovy system. a to BEZ DISKRIMINACIE!
Verim ze Mihal & spol uspeju
 
Hodnoť

Prečo DSS negarantujú minimálny dôchodok

V tomto sa musím zastať Fica. Prečo, ak si sporiteľ predsa šetrí na dôchodok v DSS, mu negarantuje minimálny dôchodok DSS-ka? Zisky chcú, stratu nie?

Minimálny dôchodok by jednoznačne mali garantovať DSS!
 

1 2 >

Najčítanejšie na SME Ekonomika